Dualar

Düşmana Karşı Okunacak Dualar

Düşmana karşı zafer kazanmak için ve kötü şeylerin şerrinden korunmak için okunacak dualar ve ayetler nelerdir.

Düşmana karşı okunacak dualar, düşmanlara karşı zafer kazanmak için ve kötü şeylerin şerrinden korunmak için okunacak dualar nelerdir, hangi dualar okunur?

Düşmanı etkisiz hale getirmek için, düşmanın belasını bulması için dua, düşmanı yenmek için, Zalim ve zulmeden kimseye karşı okunacak hadislerden ve İslam âlimlerimden derlediğimiz etkili ve tesirli dualar

Kötü insanlara karşı, kötülük düşünenlere karşı okunacak dualar, zalimin zulmüne karşı okunacak tesirli dualar

Düşmanın şerrinden kurtulmak için, düşmanı korkutan tesirli dua düşman çatlatan, düşmana bela veren, düşmana galip gelmek için, düşmanın hilesini bozmak için okunacak en güzel dualar

Allah Resulü

“Ey Kitabı indiren, hesabı çabuk gören Allahım! Düşman gruplarını hezimete uğrat! Allahı’m! Onları hezimete uğrat ve onları sars.” buyurdu Müslim, (3/1362).

(( اَللَّهُمَّ مُنْزِلَ الْكِتَابِ، سَرِيعَ الْحِسَابِ، اِهْزِمِ اْلأَحْزَابَ، اَللَّهُمَّ اهْزِمْهُمْ وَزَلْزِلْهُمْ.))

Peygamber Efendimiz Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle duâ ederdi:

“Ey kitab’ı (Kur’an’ı) indiren, bulutları gökyüzünde gezdiren ve düşman saflarını darmadağın eden Allahım, şu düşmanı perişan et ve bizi onlara karşı muzaffer kıl!” (Buhârî, Cihâd,112)

Düşmana karşı okunacak dualar

Allah’ım, galibiyetinde ki üstünlük ve yakalamanda ki şiddet hürmetine, yardımındaki sür’at hürmetine, haram kıldığın şeylerin işlenmesi sebebiyle gösterdiğin kıskançlık ve kızgınlık hürmetine, ayetlerin ile Sen’den himaye isteyenleri himaye etmen hürmetine istiyoruz,

Yâ Allah, Yâ Karîb (yakın olan), ey işiten, ey duâlara icâbet eden, ey hesâbı çabuk gören, ey Cebbâr, ey Mütekebbir, yâ Kahhâr ve ey yakalaması şiddetli olan.

Ey azgınların kahrının aciz bırakamadığı, ey kralların, Kisraların ve facir düşmanların azgın inatçılarını helak etmek kendisine zor gelmeyen; bana tuzak kuran kimsenin tuzağını kendi başına geçir, bana hile yapanın hilesini kendine çevir, benim için kuyu kazan kimseyi o kuyuya düşür, bana tuzak için ağ kuran kimseyi, ey Efendim kendisini o ağa uğrat, onu tuzağa av ve esir yap!

Allah’ım, birliklerini toz duman et. Allah’ım, topluluklarını dağıt. Allah’ım, sayılarını azalt. Allah’ım, keskinliklerini körelt. Allah’ım, belâları üzerlerine yağdır. Allah’ım, onlara azâbını ulaştır, ellerini bağla, kalblerini tut ve onları emellerine ulaştırma.

Allah’ım, nebîlerine, rasullerine ve dostlarına yardım ederek düşmanlarını darma dağın ettiğin gibi onları da paramparça eyle.

Allah’ım, düşmanlarına karşı sevgili kullarının öcünü aldığın gibi bizim de öcümüzü al.

Allah’ım, bize karşı düşmanlara imkân verme, günahlarımız sebebiyle onları üzerimize musallat etme.

Hâ-mîm, Hâ-mîm, Hâ-mîm, Hâ-mîm, Hâ-mîm, Hâ-mîm, Hâ-mîm (7 defa)

İş kızıştı ve yardım geldi, artık onlar bize karşı yardım göremezler. Hâ-mîm Ayn-sîn-kâf, korktuğumuz şeylerden himâyemizdir.

Allah’ım, gaflete düşürülmenin şerrinden bizi koru, bizi belâların mahalli eyleme!

Allah’ım, emellerimizi ve ümitlerimizi bize lütfeyle gerçekleştir.

Yâ Hû, yâ Hû, yâ Hû!

Ey fazlı sâyesinde istediğimiz, Sen’den duâlarımızı âcilen kabul etmeni istiyoruz. Âcilen istiyoruz. Allah’ım âcilen.

İlâhî, bize icâbet eyle!

Ey efendimiz Nûh –aleyhisselâm-’a icâbet eden,

Ey efendimiz Eyyûb –aleyhisselâm-’dan sıkıntıları gideren,

Ey efendimiz Zekeriyâ –aleyhisselâm-’ın duâsına icâbet eden,

Ey efendimiz Yûnus bin Mettâ –aleyhisselâm-’ın tesbihini kabul eden,

bu kabul olan duâların esrârı hürmetine yaptığımız duâları bizden kabul etmeni ve istediğimiz şeyleri vermeni taleb ediyoruz. Amin.

Hasbunallahu ve nimel vekil Duası

Her türlü zorluk ve sıkıntıda okunan en tesirli bir zikir olan, Maddi ve manevi sıkıntı, zorluk, borcu olan, musibet, bela ve kötülüklerden muhafaza için okunur. Tesiri oldukça fazla ve etkili olan dualardandır.

 

Hasbunallahi ve ni’mel vekil

 

“La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minez-zalimîn”

“Sen’den başka hiçbir ilâh yoktur. Sen’i tenzih ederim. Gerçekten ben zâlimlerden oldum.” (el-Enbiyâ, 87) diyen mü’min kullarına ettiğin vaadini bizim için gerçekleştir, yerine getir.

Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.” dedi de o yakıcı ateş kendisine “soğuk ve selametli” oldu. (Bu sözü ilk söyleyen Hz. İbrahim (AS) dır.)

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün