Dualar

111 Kere okunan ismi Azam duası

Her türlü istek ve dua için Evliyaların duası olan ve 111 kere okunan 24 saat içinde kabulü gerçekleşecek ismi azam duası

111 kere okunan ismi azam duası nasıl yapılır? 111 kere okunan dua, 111 kere okunan ismi azam duası Cübbeli Ahmet Hoca anlatımıyla, duada geçen Esmaül Hüsna anlamı nedir?

Her türlü istek ve dua için Evliyaların duası olan ve 111 kere okunduğunda 24 saat içinde kabulü gerçekleşecek, reddedilmeyecek olan, en etkili ismi azam duası

111 kere okunan ismi azam duası

Bir hacetin olup yerine gelmesini istiyorsan bu ism-i şerifi okumalısın. Bu zikirler Allahu Teala’nın Esmaül Hüsna isimlerinden 11 ism-i şerifinden oluşur. Bir çok evliya ve büyük alimler için ism-i azam mertebesinde bulunan bu isimler ile yapılan dua faziletli ve kabule mazhar olur.

Bu duayı en az 11 en fazla 111 defa okuyarak her türlü istek ve hacet için Allahu Teala’ya el açılıp dua edilir. Allah’ın izniyle en kısa sürede duanız kabul olur.

11 ism-i şerif

En az (11) on bir kere, en fazla (111) yüz on bir kere tekrar edildiğinde bütün hayırlı maksatların hasıl olacağı 11 ism-i şerif vardır ki bazı veliler bunları ehlinden bizlere nakletmişlerdir. Bu ismi şerifler şunlardır.

Arapça Yazılışı; 

يَا اللَّهُ , يَا هُوَ , يَا لمَلِكُ , يَا سَمِيعُ , يَا قَدِيرُ , يَا كَرِيمُ , يَا حَلِيمُ , يَا لَطِيفُ , يَا عَلِيمُ , يَا مُعِينُ , يَا صَادِقُ

Türkçe Okunuşu;

“Allahu hüve Melikun Semiy’un Kadirun Kerimun Haliymun Latiyfun Aliymun Muiynun Sadikun” 

Diğer bir okunuş şekli; (Arapça telaffuza göre değişebilir)

Allâhu hu Melikun Semîun qâdirun Kerîm Halîmun Latîfun Alîmun Muînun Sâdiq.

Evliyaullahın kendisine ulaşmak için ömür ve mal tükettiği 11 ism-i şeriften mürekkep ism-i azam

Cübbeli Ahmet Hoca’dan 111 Kere okunan ism-i Azam duası faziletlerini ve nasıl okunması gerektiğini bu videodan dinleyebilirsiniz.

11 İsm-i Şerif ve Anlamları

Allah : Tüm isim ve sıfatlan kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir.

Huve : Hu-O demektir. (Allah kastedilmektedir.)

Melik : Bütün mevcudatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı, sözlükte, sahip olmak, istila etmek, kuvvetli olmak, hükmetmek, kontrol etmek, irade gibi anlama gelir.

Semi : İşiten, Gizli açık her sesi işiten anlamındadır.  O, hiçbir şartla ve kayda bağlı olmaksızın işitir. Her şeyi işiten, kullarının niyazını kabul eden demektir.

Kadir : Sonsuz güç ve kudret sahibi olan Allah anlamındadır. Her istediğini, istediği gibi, sonsuz güç ve kudretiyle yapan O’dur.

Kerim : Keremi ve cömertliği nihayetsiz derecede bol olan, kullarına istemeden ve karşılıksız olarak veren demektir. İyilik ve ikramı bol olan Allah’tır.

Halim: Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden, Affı, bağışlaması ve müsamahası sınırsız ve kullarına daima hoşgörülü davranan.

Latif: Lütuf  ve keremi bol olan, lütfeden, inayet ve ihsanı sınırsız olan. Kulun istek ve ihtiyaçlarını yumuşaklıkla ve kolayca ulaştıran. En ince nasıl yapıldığı bilinmeyen işleri bilen, derinliklere ve bilinmezlere nüfuz eden. Akla hayale gelmeyen yollardan ve yerlerden kuluna nimetler ,hayırlar ve faydalar  çıkaran, sürekli lütfeden.

Alim: Canlı veya ölü, küçük veya büyük, gizli veya açık, kalpte, kafada olan veya dışa vurulan şeyi en ince ayrıntısına kadar hakkıyla bilen anlamına gelir.

MuinKullarına yardım eden, nimet veren. Yardıma muhtaçlara yardım eden.

Sadik: Haber verdiği her şeyde doğru söyleyici. Kainatta cereyan eden bütün işler, olaylar ve bütün varlıklar vaadinden asla dönmediğinin birer delili ve şahidi olan, ve her işi doğru, yalandan ve hileden sonsuz derece uzak olan ve sözünü yerine getiren demektir.

Duanın Fazileti, Faydaları ve Sırları

Şeyh Muhammed Siba i (R.a) beyanıyla İsmi Azam kabul edilen bu on bir ismi şerifin birçok hassası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 1. Gerçek manada veli olmak ve Allahu Teala ile ünsiyet kurmak isteyen kişi Allah için ihlasla onbir gün oruç tutup bu sure zarfında kimseyle konuşmaz ve müddet tamamlanana kadar her namazın ardından bu ismi azamı 111 kere okursa Allahu Teala ona sır kapılarını açar, mülk ve melekütü tanıtır. bütün mahlukatı dilediği surette evirip çevireceği şekilde kendisi için musahhar kılar.
 2. Dünyevi makam istiyorsan 12 rekat hacet namazı kıldıktan sonra hulusu kalp ile ve düzgün bir niyetle bu ismi şerifi 111 kere oku ve muradına nail ol.
 3. yüksek makama ulaşmak için bu ismi şerifi temiz bir yerde 111 kere oku. o zaman istediğin her meşru şeyi yapabilirsin.
 4. Bir hacetin olup onun yerine gelmesini istiyorsan 111 kere okuyup muradını Allahu Teala’dan istediğin takdirde Allahu Teala senin için o hacetini görecektir.
 5. Bu ismi şerifi bir taş üzerine okuyup fırtınalı denize atarsan biiznillah denizin dalgaları sukunete erişir ve böylece kimse boğulmaz.
 6. Bu ismi şerifi 111 kere (Arapça Harfleriyle)yazıp üzerinde taşırsan hiç bir silah tesir etmez.
 7. bu ismi şerifi 11 kere okuyup birini çağırırsan davetine icabet eder.
 8. bu ismi şerifi düşmanlarının yanında okuyan kişi hasmına galip gelir ve ondan ancak hayır görür.
 9. Bu ismi şerifi yöneticinin huzurunda okuyan kişiye karşı o amirin öfkesi diner, kendisi hakkında hangi tür ceza kesinleşmişse bile o yönetici tarafından o ceza kaldırılır.
 10. Bu ismi şerifi sancak üzerine okunursa o asker bozguna uğramaz.

İlgili Konular

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

24 Yorum

 1. Rabbimize itikat guven ve ictenlik herzaman niyetin kabulune makbuldur yaradan darda kalanlara muhakkak ki merhamet eder sukurler olsun ki bende bu ismi azam ile yazıldığı gibi 2gun icinde niyetime kavustum cok sukur bin sukur sonsuz sukurler olsun sana mevlam. Ustune basa basa soyluyorum yaradanin hikmetinden sual olunmaz okuyun icten kalben dua edin ama ne niyet olursa olsun herzaman hakkimda hayirli olan diye dua edin mevlam cumlemizin dualarini kabul niyetlerimizi tez zamanda nasip eylesin insallah amin.

  1. Bu dua yuxarıda da da aşağıda da verilib. Birinde hüvü, digerinde hu var. Hansın oxudunuz siz?

   1. Arapça yazılışı Hüve şeklindedir. Hu diye okunur. Arapçada sonraki vav kelime sonunda ise okunmayabilir

  2. 111 ismiazam suresini kaç gün yada kaç saat içinde okumamız gerekir arkadaşlar Allah razı olsun

   1. 11 ism-i şeriften oluşan Esmaül Hüsna isimleri sure değildir. Okunmasının belli bir saati belirtilmemiştir. Ancak başlanıldığında bitirene kadar okumak daha faydalı olacaktır. İnşaallah

  1. Bayanlar özel günlerinde zikir çekebilir dua edebilir. Bunlara bir mani yoktur. Hatta özel günlerindeki bir bayanın kıbleye doğru oturarak zaman zaman tesbih çekmesi dua etmesi isabetli bir davranış olur böylelikle adet gördüğü günlerinde bu şekilde kalbi ve dili manen beslenmiş olur.

   Hayızlı ve nifaslı kadınların veya cünüplerin kunut vesaire gibi çeşitli duaları okumalarında, tesbih ve tehlil kelimelerini söylemelerinde ve Hazret-i Peygambere salât ve selâm getirmelerinde hiçbir mahzur yoktur. Hayız ve nifaslı halde olanlar, Kur’an-ı Kerîm’i okuyamamakla beraber, onu dinleyebilirler.

 2. Buraya gelecek olan arkadaşlar öncelikle dualariniz kabul olsun diyorum.Uca Rabbim’den 7,8 ay önce bu duayi okuyub dileğimi diledim 2 ay önce dileğim hayata geçti.insan dara düştükdü ümitleri kayb olur.Yeter ki Rabbimizden istiyelim….

   1. En az ı 11 kere alası 111 keredir bilmeden atlama. 11 kere de de olur Allah ın izniyle. 1 kere de de olur sonuçta Allah ın ismi şerifleri bunlar. Sen bin kere söylersin ihlası bulamazsın biris 1 kere söyler ihlasla söyler Allah çözer işini

   1. Kabul olur önemli olan sayıda değil içtenlik kalben yöneltmek istediğini hergun 1 kere oku neler olmaz sen yeter ki oku :))

 3. Ben Size baska Bir dua ögreteyim.
  Ama tabi duadan önce ,niyet Cok önemli ve inanarak okumali .
  Ben kendim arada Bir namaz kilardim ,yani bazen hergün 2-3 rekat bazen 4-5 bazende günler.haftalar kilmazdim.
  Bir gün gece yarisi ,yani yatsidan sonra 2 rekat namaz kildim
  sonra 114 DEFA ya Rahman sonrasinda 7 ayetel kürsi ,sonrasinda 114 DEFA ya rahim ,sonra tekrar 7 ayetel kürsi .sonra 114 DEFA ya kahhar …..yani her Allahin isimlerini 114 ardindan 7 ayetel kürsi okudum .
  Bunu tam 11.gece yaptim .12 Günde
  haber aldim ,düsmanim ölmüs .
  Cok sasirdim hayretler icinde Kaldim.
  O zamanlar basimda zalim düsman vardi ,zalimliginden vazgecmeyecegini biliyordum .Bende de o zalime karsi,onu susturacak kuvvet ve akil yoktu .Ben bunu yaparken inanarak yaptim ..gerci Ben bu zalimin ölmesini istemezdim,sadece beni rahat birakmasi icin okumustum .
  Daha sonralari ayni uygulamayi baska niyetlerim icinde yaptim .inanin 12 .günü gecmeden dilidigim sey yerine geldi .Sunu söyleyeyim :bu bende kabul oldu diye sizde kabul olurmu yada kabul olmazmi bilemiyorum .
  Sadece paylasmak istedim .

  1. Kardeşim ben pek anliyamadim Rabbimin 99 isminide okuyor musun ?
   Yada hangi esmalar açık yazar misin?

  2. (((Ne kadar süre sürdü acaba))) ona göre Teheccüd vakti uyanıp hacet namazı kılıp duamızı edelim uzun sürmüş olsa gerek 99 Esma Hüsna ya okumuş olmalısınız.her isme 7 ayatel kürsi okuduysaniz,693 adet ediyor.dogru muyum?

  1. Esmaül Hüsna’da geçen 11 ism-i şerif Arapça yazılışı eklendi. Teşekkür Ederiz.

 4. her yerde farklı ismi azam duası geçiyor 111 defa okumamız gereken ismi azam duasımı yoksa bu 11 isim mi

 5. günah birşey istemediğimiz sürece isteğimiz imkansız bile olsa olur değil mi? Alalh için imkansız diye birşey yok sonuçta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün