Yazar hakkında

İlgili Yazılar

4 Yorumlar

 1. 1

  Sercan

  Rabbimize itikat guven ve ictenlik herzaman niyetin kabulune makbuldur yaradan darda kalanlara muhakkak ki merhamet eder sukurler olsun ki bende bu ismi azam ile yazıldığı gibi 2gun icinde niyetime kavustum cok sukur bin sukur sonsuz sukurler olsun sana mevlam. Ustune basa basa soyluyorum yaradanin hikmetinden sual olunmaz okuyun icten kalben dua edin ama ne niyet olursa olsun herzaman hakkimda hayirli olan diye dua edin mevlam cumlemizin dualarini kabul niyetlerimizi tez zamanda nasip eylesin insallah amin.

  Yanıt
  1. 1.1

   Nur

   Bu dua yuxarıda da da aşağıda da verilib. Birinde hüvü, digerinde hu var. Hansın oxudunuz siz?

   Yanıt
 2. 2

  meçhul

  bayanlar özel günlerinde de okuyabilirler mi bu duayı acil cevap verirseniz sevinirim

  Yanıt
  1. 2.1

   admin

   Bayanlar özel günlerinde zikir çekebilir dua edebilir. Bunlara bir mani yoktur. Hatta özel günlerindeki bir bayanın kıbleye doğru oturarak zaman zaman tesbih çekmesi dua etmesi isabetli bir davranış olur böylelikle adet gördüğü günlerinde bu şekilde kalbi ve dili manen beslenmiş olur.

   Hayızlı ve nifaslı kadınların veya cünüplerin kunut vesaire gibi çeşitli duaları okumalarında, tesbih ve tehlil kelimelerini söylemelerinde ve Hazret-i Peygambere salât ve selâm getirmelerinde hiçbir mahzur yoktur. Hayız ve nifaslı halde olanlar, Kur’an-ı Kerîm’i okuyamamakla beraber, onu dinleyebilirler.

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 Nükteler - Nukteler.com Nükteler | Gizlilik Politikası