Esmaül Hüsna

11 ism-i Azam Duası, Esmaül Hüsna’dan 11 ism-i şerif

11 ism-i şeriften oluşan ism-i âzam Duası, En kuvvetli ve tesirli bir dua, zor durumda, kötülüklerden ve her türlü istek ve hacet için okunan bir zikir

11 ism-i azam Duası, Arapça-Türkçe okunuşu, Anlamı ve Fazileti. Esmaül Hüsna’dan en kuvvetli, tesirli ve hacet için okunan bir zikir ve dua, 11 veya 111 kere dua ve isteklerin kabulü için okunan etkili ism-i azam duası, Arapça okunuşu, Türkçe anlamı ve faydaları

11 ism-i azam Duası

En Kuvvetli Dua, İsmi azam yapılacak en kuvvetli dualardan bir tanesidir. Büyük zatlar bu en az 11 en çok 111 kere okunacak bu esmaların hangileri olduğunu öğrenebilmek uğruna tüm imkanlarını feda etmişlerdir.

En az 11 kere, en fazla da 111 kere tekrar edildiğinde bütün hayırlı maksatların hâsıl olacağı on bir ism-i şerif vardır ki bazı velîler bunları ehlinden öğrenip bizlere nakletmişlerdir.

11 ism-i şeriften oluşan ism-i azam Duası Anlamı

Esmaül Hüsna Allah’ın 99 isminden olan bu ism-i şerifler de şunlardır:

يَا اللَّهُ , يَا هُوَ , يَا لمَلِكُ , يَا سَمِيعُ , يَا قَدِيرُ , يَا كَرِيمُ , يَا حَلِيمُ , يَا لَطِيفُ , يَا عَلِيمُ , يَا مُعِينُ , يَا صَادِقُ

“Allâhü hüve melikün semîyun kâdirun kerîymün halîymün ledıyfûn alîymün muîînûn sâdikun” 

Duada geçen 11 İsm-i Şerif ve Anlamları

Allah : Tüm isim ve sıfatlan kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir.

Huve : Hu-O demektir. (Allah kastedilmektedir.)

Melik : Bütün mevcudatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı,sözlükte,sahip olmak,istila etmek,kuvvetli olamak, yoğurmak, hükmetmek, kontrol etmek, irade gibi anlama gelir.

Semiİşiten, Gizli açık her sesi işiten.  O, hiçbir şartla ve kayda bağlı olmaksızın işitir. Herşeyi işiten, kullarının niyazını kabul eden demektir.

KadirSonsuz güç ve kudret sahibi olan. Her istediğini, istediği gibi, sonsuz güç ve kudretiyle yapan.

Kerim : Keremi ve cömertliği nihayetsiz derecede bol olan, kullarına istemeden ve karşılıksız olarak veren demektir. İyilik ve ikramı bol olan.

HalimYarattıklarına son derece yumuşak muamele eden,Affı,bağışlaması ve müsamahası sınırsız ve kullarına daima hoşgörülü davranan.

LatifLutuf  ve keremi bol olan, lütfeden, inayet ve ihsanı sınırsız olan.Kulun istek ve ihtiyaçlarını yumuşaklıkla ve kolayca ulaştıran. En ince nasıl yapıldığı bilinmeyen işleri bilen,derinliklere ve bilinmezlere nüfuz eden.Akla hayale gelmeyen yollardan ve yerlerden kuluna nimetler ,hayırlar ve faydalar  çıkaran,sürekli lütfeden.

AlimCanlı veya ölü, küçük veya büyük, gizli veya açık, kalpte, kafada olan veya dışa vurulan şeyi en ince ayrıntısına kadar  hakkıyla bilen.

MuinKullarına yardım eden, nimet veren. Yardıma muhtaçlara yardım eden.

SadikHaber verdiği her şeyde doğru söyleyici. Kainatta cereyan eden bütün işler, olaylar ve bütün varlıklar vaadinden asla dönmediğinin birer delili ve şahidi olan, ve her işi doğru, yalandan ve hileden sonsuz derece uzak olan  ve sözünü yerine getiren demektir.

111 Kere okunan ismi Azam Duası 11 ism-i şeriften oluşan ism-i âzam Duası Evliyaullahın kendisine ulaşmak için ömür ve mal tükettiği 11 ism-i şeriften mürekkep ism-i azam duası En Kuvvetli Dua, İsmi azam yapılacak en kuvvetli dualardan bir tanesi Allahu hüve Melikun Semiy’un Kadirun Kerimun Haliymun Latiyfun Aliymun Muiynun Sadikun

Evliyaullahın kendisine ulaşmak için ömür ve mal tükettiği 11 ism-i şeriften mürekkep ism-i azam

En az (11) on bir kere, en fazla (111) yüz on bir kere tekrar edildiğinde bütün hayırlı maksatların hasıl olacağı onbir ism-i şerif vardır ki bazı veliler bunları ehlinden bizlere nakletmişlerdir.

İsmi Azamların fazileti:

  • Allâh-u Teâla ile güçlü bir bağ kurmak isteyen kişi Allâh-u Teâla için on bir gün oruç tutup bu süre boyunca kimseyle konuşmaz ve bu süre sonuna her namazın arkasından bu isimleri yüz on bir defa okursa, Allâh-u Teâla o kişiye sırlı kapılarını açar, mülk ve melekûtü tanıtır.
  • Dünyevi bir makam isteyen kişi 12 rekat hâcet namazı kıldıktan sonra samimi kalp ve düzgün niyetle bu ism-i şerifi 111 kere okursa murâdına nâil olur.
  • Bir hâcetin olup da onun yerine gelmesini isteyen kişi, bu ismi şerifi 111 kere okuyup murâdını Allâh-u Teâla’dan isterse şüphesiz Allâh-u Teâla o hâcetini giderir.
  • Bu ismi şerifi bir taş üzerine okuyup fırtınalı denize atılırsa denizin dalgaları sûkunete erişir ve böylece kimse boğulmaz.
  • Bu ismi şerifi 111 kere Arapça olarak yazıp üzerinde bulundurulursa hiçbir kötülük tesir etmez.
  • Bu ismi şerifi düşmanlarının yanında okuyan kişi hasmına gâlip gelir ve ondan hayır görür.
  • Bu ismi şerifi herhangi bir niyetle 11 kere okuyan kişi mutlaka o niyetine nâil olur.
  • Zorba bir sultandan korkup ona giderken bu ismi şerifi okuyan kişi şerrinden kurtulur.
  • Her farz namazının ardında bu isimleri 11 kere okumaya devam eden kişiye Allâh-u Teâla dünya ve âhirette rızık verir, herkes onu sever
  • Böylece ismi azam ile edilen dualar ile ettiğimiz dua en kuvvetli dua suretine bürünür ve Allah’ın izni ile kabulüne karine olur.

İlgili Diğer Konular 

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün