Dualar

Cevşen-ül Kebir PDF indir Arapça Okunuşu ve Türkçe Meali

Hz. Cebrail, Peygamber Efendimiz’e: "zırhı çıkar ve bu duayı oku" dediği, gayet yüksek ve kıymettar ve tesirli bir dua olan Cevşen Duası Pdf olarak indir

Hz. Cebrail, Peygamber Efendimiz’e: “zırhı çıkar ve bu duayı oku” dediği, gayet yüksek ve kıymettar ve tesirli bir dua olan Cevşen Duası Pdf olarak indir

Cevşen-ül Kebir

Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafa Sallallâhü Aleyhi Veselleme Cevşen-ül Kebir duası Cevşen, Farsça kökenli bir kelime olup, “bir tür zırh, savaş elbisesi” manasına gelmektedir.

Cevşen duası Peygamber Efendimiz (s.a.s)’e, Uhud Harbi esnasında Cebrail (a.s) tarafından getirilmiştir. Cebrail, Efendimiz’e: “Üzerindeki zırhı çıkar ve bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyük tesiri vardır.” demiştir.

Bilgisayar Hatlı Arapça Okunuşu ve Türkçe Meali

Cevşen PDF Formatında indirmek için tıklayınız.

Cevşen-ül Kebir Tamamı Sesli Dinle

 

Cevşen-ül Kebir Arapça Okuşunu

Cevşen-ül Kebir Türkçe Meali

 

İlgili Diğer Konular

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oldukça düşüncesizce tasarımlanmış bir cevşen.. burada paylaşılan PDF dosyasından bahsediyorum. Bab bab ayrılmamış, hedef sayfaya 2 BAB sığdırmaksa 2. BAB’a ait Sübhaneke ya la ilahe illa entel eman.. bitiş-tekrar cümlesi neden bir sonraki sayfaya taşmış. Örneğin, her gün 10 bab okumayı hedeflemiş biri nasıl kullanacak bu PDF dosyasını, ya tek bab her sayfa, ya da sayfaya 2 bab şeklinde tasarımlanması gerekirdi. Aslında elimde basılı SEDA YAYINLARI’na ait Transkripsiyonlu, Türkçe okunuşlu ve aynı zamanda anlamı yazılı olan çok iyi tasarımlı bir Cevşen var. Ama kitapçık biraz küçük, özellikle bazı arapça bölümleri satır sığsın diye çok sıkışık yazmışlar, okunuşu zorlaştırıyor.. Şu medya işini öğrenemedi gitti müslümanlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün