GündemSözler

Berat Kandili Mesajları 2024, Berat Gecesi Tebrik Sözleri

Berat Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli kandil tebrik sözleri, dini ve İslami Sözler. Şaban Ayının 15. gecesi mübarek Berat Gecesi

Berat Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli kandil tebrik sözleri, dini ve İslami Sözler. Şaban Ayının 15. gecesi mübarek Berat Gecesi

Ellerin semaya yükselerek duaların edileceği, ibadetlerin yapılacağı, dualarla Allah’tan yardım isteneceği bu anlamlı günde birbirinden güzel, anlamlı ve değişik, dualı 2024 Kandil mesajları En güzel ve resimli Berat Kandili tebrik sözleri, dini sözler ve İslami sözleri sizler için derledik. Sizde sayfamızın yorum bölümünden kandil mesajlarınızı yazıp bizimle paylaşabilirsiniz…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre, yılın 3. kandili bugün idrak ediliyor. Gündemde en çok araştırılan konulardan birisi berat kandili sözleri. Berat Kandilini dualar ve ibadetlerle karşılamak isteyen Müslümanlar, sevdikleriyle mesajlaşmak ve kandillerini kutlamak için haber vermek isteyenler, tebrik ve kutlama mesajları ve dini sözler araştırmaya başladı.

Bu mübarek Berat kandilinde de cami ve cemaat ile birlikte toplu şekilde namaz kılınacak ve Müminler arasında kandil kutlama mesajları, telefon, sosyal medya gibi araçlarla Berat gecesi tebrik edilip, karşılıklı dualar edilecek, hal hatır sorup, kandil gecesi tebrik edilecek.

Hicri aylardan 8.si Şaban Ayı’nın 15. gecesi 2024 yılı Berat Kandili 24 Şubat 2024 Cumartesi’yi 25 Şubat Pazar gününe bağlayan gece idrak edilecek.

Berat Kandili mesajları

Darda olana el uzatan, garibin yüzünü güldüren, birbirine dayanak olanların merhameti çoğalsın. Kandiliniz kutlu olsun.

Allah’ım Dolunay gecesi Berat Kandili hürmetine, ülkemizi, vatanımızı, milletimizi her türlü afetten, felaketten, düşmandan koru. Hakkımızda hayırlı olanı nasip et, Beraatımızı pak eyle Allah’ım Amin.

Tövbe, rızk ve şifa kapılarının açıldığı Berat gecenizin bereketli geçmesi niyazıyla. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Değiştiremeyeceğimiz gerçeklerin endişesini kalbimizden al Yarabbi. İnşirah ver, sabır ver, huzur ver bize.

Ey Merhametlilerin En Merhametlisi! Bizleri bağışla, merhametinle muamele et. Bizi gazabınla baş başa bırakma şüphesiz Sen (cc) rahmeti her şeyi kuşatansın bizleri rahmetinden mahrum etme. Bu gecenin ve Efendimiz sav’in hürmetine bizleri affeyle. Amin

Cenâb-ı Hak, bu gece hürmetine aziz Milletimize ve ümmet-i Muhammed’e hayır ve bereket ihsan eylesin. Berat Gecemiz mübarek olsun.

Kâbe hüzünlü, Mescid-i Harâm hüzünlü, Mescid-i Aksa hüzünlü, camiler hüzünlü, Müslümanlar hüzünlü, Dünya hüzünlü… Ya Erhamerrahimin!. Bu geceyi hüzünlerimizin sevince çevrildiği, kulluk şuurumuzun güçlendiği bir gece eyle. İmtihanını hayırlara vesile kıl.

Arınma ve temizlenme gecesi olan bu gece; tüm günahlardan, kirlerden, arınıp, içe kapandığımız şu günlerde hayatı sorgulayıp, muhasebe yapmamıza vesile olsun.

Berat kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Berat Geceniz mübarek olsun. Hayırlı Geceler.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Berat kandiliniz mübarek olsun.

Berat, kötülükten ve çirkinlikten berî olmak demektir. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın müjdecisidir. Berat gecemiz iyiliğe, güzelliğe, mağfirete, arınmaya ve kurtuluşa vesile olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nın müjdecisi, af ve mağfiret gecesi Berat Kandili’miz mübarek olsun, ülkemize ve tüm insanlığa huzur ve esenlik getirsin.

“Şaban’ın 15. gecesi geldiğinde geceyi uyanık, ibadetle, gündüzü de oruçlu olarak geçirin…”  (Hadis-i Şerif, İbn-i Mace)

Kim senin rızanla bir sevinç yaşarsa daim kıl Allah’ım… Kim senden ötede hüzne dalmışsa sahip çık Allah’ım…  Kim de DUA eder kabul olmasını isterse kabul eyle Allah’ım… Hayırlı Kandiller…

Mübarek Berat Kandilinizi kutluyor, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde size, ailenize ve Aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Ya Rabbim bize nasibin, gecenin ve sabahın en hayırlısıdan ver. Dua ettiklerimizin de yüzünü güldür. Bize vazgeçenlerin hüznünü değil, sabredenlerin mutluluğunu yaşat. Senin her şeye gücün yeter. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Azabından affına , gazabından rızana sığınır , senden yine sana iltica ederim . Sana gereği gibi hamdetmekten acizim. Sen, kendini senâ ettiğin gibi yücesin. Tüm dularımızın kabul olmasın dileğiyle hayırlı kandiller

Berat Kandili Mesajları

Ülkece zor günler geçirdiğimiz şu anlarda: Gecenin güzel yüzü yüreğinize dokunsun, Ölüm sizden ve sevdiklerinizden uzakta olsun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki; Tüm dualarınız kabul kandiliniz mübarek olsun.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimiin.” Ya Rabbi, razı olmadığın şeylerden ne yapmışsak hepsini affeyle.. Berat Kandiliniz mübarek olsun

Bu ulvi gecede tüm dualarınızın kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, başta Türk İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa sevgi, merhamet, huzur ve barış diliyorum. Berat kandiliz mübarek olsun…

Kısa ve Anlamlı Kandil Mesajları 2024

Bilesiniz ki, göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Yine bilesiniz ki Allah’ın va’di haktır, fakat onların çoğu bilmez. (Yunus Suresi 55) Berat Kandiliniz Mübarek olsun…

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Berat Kandiliniz Mübarek olsun…

Duaların geri çevrilmeyeceği bu günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

Allah Teâlâ bizleri salgın, kıtlık gibi felaketlerden emin kılsın, tüm insanlığı felaha çıkarsın, vatanımızı ve milletimizi muhafaza etsin. Bütün hastalarımıza şifa, evlerimize huzur ve bereket ihsan eylesin. Berat gecemiz mübarek olsun…

Merhametin, iyiliğin, umut ve huzurun gecesi Berat Kandili nin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Ya Rabbel Alemin! Garip bir heyecan var içimde. Her günü son günmüş gibi yaşamayı, mübarek gecelerin faziletinden istifade etmeyi, ölüm listesinde adımız yazılacaksa da bizlere imanlı ölmeyi nasip et. Dua ediyorum Rabbime “Beni de koy cennetine.” Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Ey Allah’ım! Minareleri ezansız, Camileri cemaatsiz bırakma, Başımızdaki musibetleri def eyle Allah’ım! Bu gecenin hayrına erişebilmek duası ile Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat gecesiyle af kapısından giren, Ramazan ve Kadir Gecesinin bereketine gönlü uyananlardan olmamız dileğiyle, Berât Kandilimiz Mübarek olsun…

Yüce Allah (c.c.) bu mübarek gecenin hürmetine hastalarımıza acil şifalar, milletimize sabır ve devletimize kuvvet ihsan etsin. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizi artırsın.

‘Berat’; temize çıkmak, ferahlayıp kurtulmaktır. Allah’ım ruhumuzu feraha çıkar, karanlık perdelerimizi ‘Berat’ ile kaldır.

Berat Kandili

Ya Rabbi! Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri.! (Amin) Hayırlı Kandiller.

Rasulullah (sav) şöyle buyurdular : Allah Teâlâ (c.c) Şâban’ın on beşinci gecesi tecelli eder ve ana-babasına asi olanlarla Allah’a ortak koşanlar dışında kalan bütün kullarını bağışlar. (İbni Mace, İkametü’s-Salât, 191)

“Leyle-i Berât olsun hem vesîle-i necât” Berat Kandili Mübarek Olsun…

Ya Rabbi! Beraatini sağ elinden alanlardan eyle bizi…

Tövbe günahın yükünü alınca kul kanatlanıp uçarmış. Yükünüzü bırakmaya niyetiniz, tövbe edecek diliniz olsun. Sonrası zaten kuş misali kanatlanıp uçmak… Allah dualarımızı kabul etsin, Berat Kandili’miz mübarek olsun.

Bu yıl içinde doğacak her çocuk, bu gece deftere geçirilir. Bu yıl içinde öleceklerin isimleri, bu gece özel deftere yazılır. Bu gece herkesin rızkı tertip olunur. Bu gece herkesin amelleri Allahü teâlâya arz olunur. Berata ermek ümidiyle Hayırlı Kandiller

Yüce Allah (c.c.) bu mübarek gecenin hürmetine hastalarımıza acil şifalar, milletimize sabır ve devletimize kuvvet ihsan etsin. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizi artırsın.

2024 Kandil Günleri ve Mübarek Geceler Takvimi

Diyanet Takvimine göre bu yıl ki Kandil gecelerinin tarihleri

Benzer Konular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün