Gündem

Berat Kandili Mesajları – 2020 Berat Gecesi Tebrik Sözleri

Berat Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli kandil tebrik sözleri, dini ve İslami Sözler. Şaban Ayının 15. gecesi mübarek Berat Gecesi

Berat Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli kandil tebrik sözleri, dini ve İslami Sözler. Şaban Ayının 15. gecesi mübarek Berat Gecesi

Şaban ayının 15. gecesi olan Berat Kandili, Hayırlı Kandiller Mesajları ve sözleri

Hicri aylardan 8.si Şaban Ayı’nın 15. gecesi 2020 yılı 7 Nisan Salı gecesi Mübarek Berat kandili kutlanacak… Bu önemli ve kutlu günde vatandaşlar tarafından sevdikleri için kandil mesajları tebrik sözleri araştırma konusu oldu..

Berat Kandili Tebrik Mesajları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre, yılın 3. kandili bugün idrak ediliyor. Berat Kandilini dualar ve ibadetlerle karşılamak isteyen Müslümanlar, sevdikleriyle mesajlaşmak ve kandillerini kutlamak için haber vermek isteyenler, tebrik ve kutlama mesajları ve dini sözler araştırmaya başladı.

Bu yıl Berat Kandili Koronavirüs Covid-19 önlemleri nedeniyle yine hüzünlü geçecek. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı son kararla Cuma günleri ve kandil gecelerinde cami ve mescitlerin kapatılmasına verilmişti. Cami ve mescitler, tüm dünyayı saran, endişe ve korkuya neden olan koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olacak, cemaat ile toplu ibadet edilemeyecek.

Bu mübarek Berat kandilinde de cami ve cemaat ile birlikte toplu şekilde namaz kılınamasa da Müminler arasında yine de kandil kutlama mesajları, telefon, sosyal medya gibi araçlarla Berat gecesi tebrik edilip, karşılıklı dualar edilecek, hal hatır sorup, kandil kutlanacak.

2020 Yılı Berat Kandili Ne Zaman?

7 Nisan 2020 Salı gecesi

Ramazanın müjdecisi kabul edilen Berat Kandili yarın idrak edilecek. Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerdeki toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmesi nedeniyle Müslümanlar, Berat Kandili’nde evlerinde ibadet ve dualar edecek.

Ellerin semaya yükselerek duaların edileceği, ibadetlerin yapılacağı, dualarla Allah’tan yardım isteneceği bu anlamlı günde 2020 Kandil mesajları En güzel ve resimli Berat Kandili mesajlarını, dini sözler ve İslami sözleri sizler için derledik.

Sizde sayfamızın yorum bölümünden kandil mesajlarınızı yazıp bizimle paylaşabilirsiniz…

Berat Kandili mesajları ve dini sözler

Kâbe hüzünlü, Mescid-i Harâm hüzünlü, Mescid-i Aksa hüzünlü, camiler hüzünlü, Müslümanlar hüzünlü, Dünya hüzünlü… Ya Erhamerrahimin!. Bu geceyi hüzünlerimizin sevince çevrildiği, kulluk şuurumuzun güçlendiği bir gece eyle. İmtihanını hayırlara vesile kıl.

Arınma ve temizlenme gecesi olan bu gece; tüm günahlardan, kirlerden, arınıp, içe kapandığımız şu günlerde hayatı sorgulayıp, muhasebe yapmamıza vesile olsun.

Ya Rabbim bize nasibin, gecenin ve sabahın en hayırlısıdan ver. Dua ettiklerimizin de yüzünü güldür. Bize vazgeçenlerin hüznünü değil, sabredenlerin mutluluğunu yaşat. Senin her şeye gücün yeter. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Azabından affına , gazabından rızana sığınır , senden yine sana iltica ederim . Sana gereği gibi hamdetmekten acizim. Sen, kendini senâ ettiğin gibi yücesin. Tüm dularımızın kabul olmasın dileğiyle hayırlı kandiller

Berat Kandili Mesajları

Kısa ve Anlamlı Kandil Mesajları 2020

Bilesiniz ki, göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. Yine bilesinizki Allah’ın va’di haktır, fakat onların çoğu bilmez. (Yunus Suresi 55) Berat Kandiliniz Mübarek olsun…

Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Berat Kandiliniz Mübarek olsun…

Duaların geri çevrilmeyeceği bu günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam.

Ey Allah’ım! Minareleri ezansız, Camileri cemaatsiz bırakma, Başımızdaki musibetleri def eyle Allah’ım! Bu gecenin hayrına erişebilmek duası ile Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat gecesiyle af kapısından giren, Ramazan ve Kadir Gecesinin bereketine gönlü uyananlardan olmamız dileğiyle, Berât Kandilimiz Mübarek olsun…

Ülkece zor günler geçirdiğimiz şu anlarda: Gecenin güzel yüzü yüreğinize dokunsun, Ölüm sizden ve sevdiklerinizden uzakta olsun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki; Tüm dualarınız kabul kandiliniz mübarek olsun.

Yüce Allah (c.c.) bu mübarek gecenin hürmetine hastalarımıza acil şifalar, milletimize sabır ve devletimize kuvvet ihsan etsin. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizi artırsın.

‘Berat’; temize çıkmak, ferahlayıp kurtulmaktır. Allah’ım ruhumuzu feraha çıkar, karanlık perdelerimizi ‘Berat’ ile kaldır.

Berat Kandili

Ya Rabbi! Gönül Aynasını Silen, Mahşerde Beraat Edip Yüzü Gülen Kullarından Eyle Bizleri.! (Amin) Hayırlı Kandiller.

Rasulullah (sav) şöyle buyurdular : Allah Teâlâ (c.c) Şâban’ın on beşinci gecesi tecelli eder ve ana-babasına asi olanlarla Allah’a ortak koşanlar dışında kalan bütün kullarını bağışlar. (İbni Mace, İkametü’s-Salât, 191)

“Leyle-i Berât olsun hem vesîle-i necât” Berat Kandili Mübarek Olsun…

Ya Rabbi! Beraatini sağ elinden alanlardan eyle bizi…

Yüce Allah (c.c.) bu mübarek gecenin hürmetine hastalarımıza acil şifalar, milletimize sabır ve devletimize kuvvet ihsan etsin. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizi artırsın.

2020 Kandil Günleri ve Mübarek Geceler Takvimi

  • Regaib Kandili – 27 Şubat 2020 Perşembe
  • Miraç Kandili – 21 Mart 2020 Cumartesi
  • Berat Kandili – 7 Nisan 2020 Salı
  • Kadir Gecesi – 19 Mayıs 2020 Salı
  • Mevlid Kandili – 28 Ekim 2020 Çarşamba

 

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu