Yaşam

Güçlü bir Türkiye istiyorum

Güçlü bir Türkiye istiyorum. Müspet ve menfi ilimlerin bir arada okutulduğu, Sezar’ın hakkı Sezar’a verilen, Kendi değerleriyle büyüyen, Ayrımcılığının olmadığı, Eşit hakların sunulduğu bir Türkiye istiyorum.

Güçlü bir Türkiye istiyorum. Müspet ve menfi ilimlerin bir arada okutulduğu, Sezar’ın hakkı Sezar’a verilen, Kendi değerleriyle büyüyen, Ayrımcılığının olmadığı, Eşit hakların sunulduğu bir Türkiye istiyorum.

Gönüllü konuk yazarlarımızdan Ahmet Ali Canbaz’ın makalesi…

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTİYORUM

Müspet ve menfi ilimlerin bir arada okutulduğu, ilim ve bilimle yoğrulmuş, kültürlü dindar nesillerin yetiştirildiği bir Türkiye istiyorum.

Sezar’ın hakkı Sezar’a, Romanın hakkı Roma’ya misali, ülkemin her yerine işin erbabı kişilerin gelmesini, torpille değil hakkaniyetle çalışılan bir Türkiye istiyorum.

Kendi değerleriyle büyüyen, dışa bağımlılıktan kurtulmuş, kendi evlatları tarafından yapılan milli fabrikalarında, kendi ordu ve milletini tasarladığı faydalı çalışmalarla yücelten bir Türkiye istiyorum.

Yer altı ve yer üstü varlıklarını bağımsız kullanabilen, halkının çıkarları doğrultusunda çalıştırıp elde ettiği; maddi, manevi güçle milletini refah seviyesine çıkartabilen bir Türkiye istiyorum.

Bizim bağrımızdan çıkmış, bu halkın değerleriyle dolu, kursağına helal lokmadan başka girmemiş, Moskofun, Amerika’nın dış Mihrakların maskarası olmamış; Dik, doğru, zikzak yapmadan durabilecek, “Fatih Sultan Mehmet’ler” misali yöneticilerin olduğu bir Türkiye istiyorum.

Hapishanelerin boş olduğu, okulların, camilerin, kültür merkezlerinin, spor komplekslerinin dolu olduğu, insanlara değerlerin verildiği bir Türkiye istiyorum.

Şehit ’in kutsallığının önemsendiği, gazilerinin baş tacı edildiği, Topraklarına kimsenin göz dikmeye cesaret edemediği, modern orduları ve silahlarıyla donatılmış, dosta güven verirken düşmanı korkutan, bir Türkiye istiyorum.

Bendini yıkmış, tutucu tapularından kurtulmuş, iyi üreten, insanının mutluluğunu temel alan, vatandaşlarını; din, dil, ırk olarak ayırmayan önce insan diyen bir Türkiye istiyorum.

Eşit hakların sunulduğu, modern sivil anayasasıyla yönetilen, ötekileştirmelerin olmadığı, mış ve muş’larla insanların dışlanmadığı, kardeşliğin teşhis edildiği bir Türkiye istiyorum.

Dünya sıralamasında; ikinci, üçüncü sınıf olarak dünya arenasından dışlanmak değil, başrollerde sözü dinlenen, yaptırımı olan her şeyiyle örnek bir Türkiye istiyorum.

Siyaset alanında, fikir bazında, ekonomide, pratik yapabilen, plan projeler sunabilen, her alanda bizi yüzdürebilecek, yalansız, dolansız hizmet eksenli, güçlü siyasetçilerin olduğu bir Türkiye istiyorum.

Tıpta, fizik, kimya, astronomide, dünyanın bir adım önüne geçmiş, üstün buluşlar, önemli icatlar sunan, mazlumların koruyucusu olan, katilleri, bölücüleri, vatan hainlerini titreten; insanı, her şeyden üstün tutan bir Türkiye istiyorum.

Türk – Kürt (Alevi – Sünni  Ayrımcılığının olmadığı, birbirinin inancına saygılı herkesin kardeşçe, İnançlarını özgürce yaşadığı, kısacası tüm Vatandaşlarımızın Ay – yıldızlı Bayrak ve susmayan ezanların nameleri altında, herkesin mutlu Yaşamasını istiyorum.

Bu olduğu zaman, Ülkemizde dış güçler cirit atamaz. IŞİD-PKK- FETÖ gibi hiçbir radikal örgüt beslenemez, yok olmaya mahkûm olurlar..

Kısacası;” BEN OSMANLI’NIN VARİSİ OLABİLECEK, ONUN YOLUNDAN GİDECEK, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTİYORUM.”.

Güçlü bir TÜRKİYE istiyorum

Geçmiş geleceğiyle övünen,
Tarihiyle kendine yön veren,
Milletini her şeyden çok seven,
Güçlü Bir Türkiye istiyorum.

Ezanları semada susmayan,
Al Bayrağı göklerde şakıyan,
Mutluluğu imandan yansıyan,
Güçlü Bir Türkiye istiyorum.

Avrupa, ta Afrika, Asya’da,
Dünyanın her karış kıtasında,
Güneş ay yıldızların hızında,
Güçlü Bir Türkiye istiyorum.

Din-i Mübin İslam’la övünen,
Kuranı kendisine rehber bilen,
Vatanını canından çok seven,
Güçlü Bir Türkiye istiyorum.

Herkesi kardeş bilerek seven,
Bölüp, itmeden sevip, övünen,
Tebessümü hep şiar edinen,
Güçlü Bir Türkiye istiyorum.

Kul Ahmed-i, nazımız kime ki
Dünyada yüzümüz gülmedi ki,
Güzel olanı almak suç mu ki
Güçlü Bir Türkiye istiyorum..

Yazar : Ahmet Ali Canbaz

Yazarın diğer yazıları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün