Genel

Kurban Bayramı Ne Zaman

Kurban bayramı ne zaman kurban bayramı tatili kaç gün tatil olacak. Konuyla ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2019 Kurban Bayramı

İki bayramdan biri olan Kurban Bayramı ve tatili için geri sayım vakti. İbadetlerini gerçekleştirmek için Müslümanlar kurbanlıklarını çoktan seçmeye başladı bile. Peki Kurban Bayramı ne zaman? Ve Kurban Bayramı tatili ne kadar sürecek? İşte detaylar haberimizde gizli.

11 Ağustos’ta başlayacak olan Kurban Bayramı tatili 14 Ağustos’ta son bulacak. Son yıllarda yoğun geçen iş hayatı nedeniyle geleneksel haline gelen aile ziyaretlerinin yerine bireyler artık tatile gitmeyi tercih ediyor.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

10 Ağustos Cumartesi, günü Arefe Günü

  1. Gün 11 Ağustos 2019 Pazar
  2. Gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi
  3. Gün 13 Ağustos 2019 Salı
  4. Gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak Mı?

Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramının da 9 güne çıkartılması hem turizmcilerin hem de bireylerin tercihleri arasında yer alıyor. Kurban Bayramı sonrasına denek gelen 15 Ağustos ve 16 Ağustos tarihlerinde turizmciler kamuya idari izin verilerek tatilin 9 güne çıkartılması hakkında öneride bulundu. Kurban Bayramı hakkında gelişen bu talebin sonucun Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık sektör için bir an önce açıklanmasını talep etti.

 

Tüm Detayları Bu Yazımızda Bulabilirsiniz.

O halde Rabbin için kurban kes Kevser Suresi 2
Onlar Ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu