GündemSözler

2023 Kurban Bayramı Mesajları, Bayram Tebrik Sözleri

Kurban Bayramı'nda sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel tebrik mesajları yazımızda derledik. Bu bayramda sevdikleriniz için bayram sözleri ve mesajları

2023 En Güzel Kurban Bayramı mesajları ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel tebrik mesajları yazımızda derledik. Bu bayramda sevdikleriniz için bayram sözleri ve mesajları

28 Haziran 2023 Çarşamba günü başlayacak Dini Bayramlardan ikincisi Kurban Bayramı için bu bölümde en kısa ve güzel, farklı, değişik ve hiç duyulmamış Kurban Bayramı mesajları, kutlama sözlerini bulabilir SMS, WhatsApp ya da Facebook, Twitter yoluyla ve sosyal medyada paylaşarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz. En yakın arkadaşa, sevgiliye, amcaya, anlamlı, resmi, ayetli, kısa ve öz bayram mesajları derlemesi…

İşte 2023 Kurban Bayramı Mesajları!

– Bugün sevinç ve neşe günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar!

– Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun, sevdiklerin hep seninle olsun Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.

– İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed (s.a.v) komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönüllerinize saadet dolsun, Kurban Bayramınız mübarek Olsun.

– Büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpülsün. Günlerdir saklanan yeni kıyafetler dolaptan çıkarılsın… Mis gibi kahvaltılar yapılsın, baklavalar açılsın. İki sohbet arasında “Ah o eski bayramlar” densin, kahkahayla gülümsensin. Hepinizin bayramı kutlu olsun, bolluk olsun bereket olsun.

– Küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öper, mutlu huzurlu bayramlar dilerim.

– Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Kurban Bayramınız mübarek olsun.

– Tüm ülkemin ve Müslüman aleminin bayramını tebrik ediyorum. Rabb’im sağlık, sıhhat, huzur içerisinde milletimizi nice bayramlara ulaştırması dileklerimle mutlu, huzurlu ve bereketli hayırlı bayramlar

– Bayramlar, sevgi ve merhametin her türlü husumeti yok ettiği müstesna zamanlardır. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı can-ı gönülden tebrik ediyor, bu mübarek bayramın ülkemize, İslam dünyasına, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

– Mübarek Kurban Bayramının ülkemize, tüm İslam âlemine ve insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini, hayırlara vesile olmasını dileriz. Bayramımız mübarek olsun! Hayırlı Bayramlar

– Cenâb-ı Hak, kurbanlarımızı ve diğer ibadetlerimizi yüce katında makbul eylesin. Sağlık, huzur ve afiyet içerisinde Rabbimden nice bayramlara ulaştırmasını niyaz ediyorum.

– Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Hayırlı Bayramları…

– Bu Bayramda, büyük milletimize, İslam alemine, barışa ve dayanışmaya her günkünden daha çok ihtiyacı olan bütün insanlığa mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum.

– Kırgınlık ve küskünlüklerin sona erdiği, sevginin, saygının hoşgörünün ve kardeşliğin zirveleştiği, milletçe birlik ve beraberliğin dayanışmanın en güzel örneğinin gösterildiği bir Kurban Bayramını daha kutlamanın heyecanı içerisinde bu mübarek bayramın mutluluk ve başarı getirmesi temennisiyle Hayırlı Bayramlar

– Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olma günü… Kurban Bayramını doya doya yaşama günü. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Amin

– Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin…

Kısa Özlü Bayram Mesajları, Sözleri

– Sema kapılarının açık olduğu bu mübarek günde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.

– Birkaç piri faniden gönül, birkaç çocuktan gülücük, bir de birkaç fakirden dua al… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

– Kurban Bayramımızın İslam alemine ve ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Nice sağlık, başarı, mutluluk dolu bayramlar… iyi bayramlar.

– Sağlıklı, huzurlu, mutlu ve umutlu bir gelecek dileğiyle… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

– Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.

– “De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.” (En’âm 6/162) Kurban Bayramımız mübarek olsun.

– Bayramların bayram gibi olması temennisiyle herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun.

– Bir bayram gününe daha kavuşmanın şükrünü, coşkusunu tüm aileniz ve tüm sevdikleriniz ile birlikte yaşamanız temennisiyle… Bayramımız mübarek olsun.

Birlik ve beraberliğin, barış ve kardeşliğin, hoşgörü ve huzurun, sağlık ve mutluluğun bir arada olduğu nice bayramlar geçirmeniz dileğiyle hayırlı bayramlar.

“Yat, kurban ol İsmailce, bıçak senden incinmesin!” Kurban Bayramınız kutlu olsun!

– Rahmet, mağfiret ve bereketin yağmur gibi yağdığı günlerden birine; mübarek Kurban Bayramına erişmenin sevinci içerisinde sizin ve tüm sevdiklerinizin bayramını kutlarım…

– Kurban Bayramımızın İslâm âlemine, ülkemize ve tüm insanlığa yeni ve güzel günler getirmesini, mazlumların gözyaşının dinmesine ve umutla yoğrulmuş bir dirilişe vesile olmasını temenni eder, aziz milletimizin Kurban Bayramını tebrik ederim.

– Tüm bayramların olduğu gibi bu Kurban Bayram’ının da birlik, beraberlik ve mutluluk içinde yaşanması temennisiyle Hayırlı, Sağlıklı, Mutlu Bayramlar…

– Dayanamayıp bayramlıklarını arife günü giyip gezen çocuklara arife çiçeği denirdi. Bazen parlak jelatinli şeker, bazen avuca konan bozukluktu, bayram… Ama her zaman sevginin sıcaklığıydı. Mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle… Bayramınız Kutlu Olsun.

– Kestiğiniz kurbanlar kabul olsun… İyi niyetle başladığımız her gün sevdikleriniz hep sizinle olsun… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

– Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun Kurban Bayramınız bereketli olsun!

– Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun! Kurban bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Amin

– Öfkenin, kibrin ve bencilliğin yerini dayanışmanın, dostluğun ve kardeşliğin aldığı bir bayram diliyor, sizin, ailenizin ve sevdiklerinizin Kurban bayramını kutluyorum.

– Fedakarlıklardan ders çıkarmak ve ihtiyaç sahibi olanlara merhamet göstermek için bir fırsatlar zamandır Kurban Bayramı… Bu vesileyle tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

– Paylaşmaktır asıl bayram, hadi sen de dileğini paylaş et bayram! Güzel olan ne varsa paylaş, biriktirdiklerin değil güldürdüklerin seninle gelecek. Bayram odur ki en çok sevinmesi gerekenleri sevindirmektir. Gözler görmek içindir hakkı, hakikati, güzel olan her ne varsa… Hayırlı Bereketli Bayramlar…

– Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice bayramlar geçirmenizi diliyor, Mübarek Kurban Bayramı’nın tüm insanlığın barış ve kardeşlik duygularını daha da güçlendirmesine vesile olması dileğiyle Hayırlı ve huzurlu bayramlar diliyorum…

– Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğu ve sevinciyle size ve tüm sevdiklerinize hayırlı güzel bayramlar diliyorum…

– Damağınızı, ruhunuzu, kalbinizi ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileğiyle…

– Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

– Kurban Bayramının ulusumuzun dirliğine, birliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını diler, Her şeye kâdir olan Yüce Allah bizleri İslam dinin gösterdiği doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmamasını temenni ederim. Hayırlı ve bereketli bir Kurban Bayramı geçirmeniz dileğiyle…

– Gülerek geldi Mübarek Kurban Bayramı, şimdi ellerim havada dua ediyorum Yaradan’ıma bu Mübarek Kurban Bayramında herkes mutlu olur inşallah dualarım Allah’ıma..

– Bu bayram; Kurban Bayramı, kurbiyyet ânı, Allah’a yakınlık bayramıdır. Kurbanla Allah’a yaklaşırken dua ile de gönüllerde birleşelim. Selam ve dua ile hayırlı ve huzurlu Bayramlar dileğiyle… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

– Hz. İbrahim (as)’den bu yana yeryüzü ve insanlık tarihinin en büyük yaratılış sevinçlerinden biri olan Kurban Bayramınızı tebrik eder, tüm İslam âlemine huzur, barış ve bereket getirmesini temenni ederim.

Dedim; Üstadım bu bayramda ne keselim? Dedi; Gıybeti kes. Kul hakkı yemeyi kes. Yalan söylemeyi kes. Haram yemeyi kes. Adam kayırmayı, torpili kes. Haksızlığı kes. İsrafı kes. Kötülükle ve kötülerle irtibatı kes. Bunları kesmezsen kestiklerin beyhudedir.

Alvarlı Efe Hazretleri’nin dediği gibi

Can bula cânânını
Bayram o bayram ola
Kul bula sultânını
Bayram o bayram ola

Hüzn ü keder def ola
Dilde hicab ref ola
Cümle günah af ola
Bayram o bayram ola

Tevhîd ede şevk ile
Hakk’ı seve şevk ile
Tasdîk inerse dile
Bayram o bayram ola

Dildeki Rahmân olur
Dertlere dermân olur
Âzâde fermân olur
Bayram o bayram ola

Erişe Rahm-i Rahîm
Ber lâfî ede fehîm
Bayram ve bayram ola

En Güzel Bayram Sözleri, Dilekleri

Milletimize ve tüm İslam âlemine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir bayram dileriz. Kurban Bayramı’mız mübarek olsun…

Bayram dostluğu, sevgiyi ve geleceği paylaşmaktır. Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı paylaşmaktır. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz bir bayram dilerim. Tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı mübarek olsun.

Sevdiklerinizle bir arada olacağınız nice mutlu ve sağlıklı bayramlar #KurbanBayramı

Mübarek Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemine rahmet ve huzur getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, paylaşmanın ve yardımlaşmanın gözetildiği hayırlı bayramlar dileriz.

Ya Rabbi! Bu mukaddes günün hürmetine; yeryüzündeki bütün müminlere birlik, dirlik ve afiyet ihsan eyle. Kestiğimiz kurbanları dergâh-ı izzetinde makbul eyle. Kurban bayramımız mübarek olsun.

Bayramın en sevilecek paylaşımı, paylaşmanın verdiği huzuru yaşamaktır. Sevdiklerimizle ve büyüklerimizle bir araya geldiğimiz, paylaşımlarımızın bol olacağı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bayramlara. Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Başta şehit aileleri olmak üzere, Asil Türk Milletinin ve tüm Müslümanların Kurban Bayramı kutlu olsun…

Bayram geldi… Sevdiklerinizle birlikte huzuru ve bereketi paylaştığınız bir bayram geçirmenizi dileğiyle Kurban Bayramımız Mübarek Olsun.

Bayramlar, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun tüm kesimlerine yayıldığı, “Ben’i” “Biz” yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısıdır. Kurban Bayramı’mız mübarek olsun!

İlgili Diğer Konular

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün