Gündem

Kurban Bayramı tatili 9 gün mü? Karar ne zaman açıklanacak?

2019 Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Bayram tatili kaç gün olacak, tatil 9 gün olacak mı? Bayram tatili ile ilgili açıklamalar haberimizde…

2019 Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Bayram tatili ile ilgili karar resmi olarak yarın açıklanacak…

Kurban Bayramı’na yaklaştığımız şu günlerde vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi Bayram Tatili 9 gün mu sorusu oldu. Tatil planları yapan yurttaşlar için Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması halinde tatil planlarını buna göre düzenlemeyi düşünüyor.

Öte yandan Diyanet tarafından 2019 Kurban Bayramı tarihi resmi takvimi de açıklandı.

Buna göre 2019 Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Bayram tatili kaç gün olacak, tatil 9 gün olacak mı?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı 2019 Dini Takvimine göre bu yıl Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü idrak edilecek.

Kurban Bayramı Arefe günü 10 Ağustos Cumartesi günü başlayacak.

Bayramın son günü ise 14 Ağustos Çarşamba günü olacak.

Bayram tatili 9 gün olacak mı?

2019 yılında idrak ettiğimiz Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasının ardından bu sene ki Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün tatil olma beklentisi vatandaşlar tarafından sürüyor.

Henüz hükümet tarafından bu konuda resmi bir açıklama gelmedi.

11 Ağustos Pazar günü başlayacak olan Kurban Bayramı 4 gün sürecek ve 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Arefe günü özel kurumlar öğleden sonra tatil olacağından Bayram tatili şu anda 4,5 gün olacak.

Karar Ne Zaman Açıklanacak?

2019 Kurban Bayram tatilinin 9 gün olup olmaması ile ilgili karar 8 Ağustos 2019 Perşembe günü yani yarın açıklanacak! Tatil planı yapan ve turizm sektörlerindeki milyonlarca vatandaşın gözü kulağı, Bayram tatiliyle ilgili açıklanacak kararda olacak.

TOBB ve ATO’dan 9 Günlük Tatil Açıklaması

Türkiye Otelciler Federasyonu ve turizmciler ise 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günlerinin de tatil ilan edilmesini ve Bayram tatilinin 9 güne çıkartılmasını istiyor.

Ayrıca konu ile ilgili açıklama yapan Ankara Ticaret Odası (ATO), Bayram tatilinin uzatılmamasını istedi.

Benzer bir açıklama da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan yardımcısı ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını istemediğini belirterek, “Emekçiler bunu ister ama işveren olarak ben istemem” dedi.

En son sözü her zamanki gibi Hükümet söyleyecek. Kurban Bayramı tatil süresiyle ilgili resmi bir açıklama yapılır yapılmaz detayları yazımızdan okuyabilirsiniz.

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu