Esmaül Hüsna

El Bâsıt Esması Anlamı nedir? Zikri ve Fazileti

El Bâsit Esması açıp genişleten, kullarının ihtiyaçlarını gideren anlamına gelen Allah'ın 99 isminden birisidir.

El Bâsıt Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan Ya Bâsıt ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü

Esmaül Hüsna isimlerinden El Bâsit esmasının anlamı zikri ve fazileti, zikir adedi, ebced değeri ve zikir günü hakkında bilgiler…

El-Bâsıt

Lütuf ve hikmetiyle istediğinin rızkını açıp genişleten, Kullarının ihtiyaçlarını veren, Darlık ve sıkıntılardan kurtaran, işlerinin yoluna koyan, kalplerini hidayete açan, kullarının nefislerini temizleyip arıtan, ruhlarına genişlik veren, genişletip açan, yayan

El Bâsıt Anlamı

Dilediğine rızkı açan ve genişleten demektir. İstediğinin maddi ve manevi rızkını genişleten.

Arapça Yazılşı

El-Bâsit الباسط

El-Basıt esmasının ebced değeri, zikir sayısı:

Ebced değeri ve zikir sayısı ; 72
Zikir günü ; Cuma
Zikir saati ; Zühre (Sabah güneş doğarken ve ikindi sonrası. Gece okumalarında Akşamdan sonra yatsı namazına doğru ve gece yarısı.)
EL-BASIT ism-i şerifinin zikri “72” adettir. Zikir saati Zühre, günü Cuma’dır.

EL KABZ ismi ile sıkıp daralttığı rızkı, ruhu veya sınava soktuğu kişiyi veya kişileri, EL BASIT ismi ile de rahatlatır, genişletir, bolluk ve berekete ulaştırır. Sıkıntı çekenlerin belirtilen miktarda ve saatinde okuması sıkıntıdan kurtarır.

İSRA Suresi 30. ayet

İnne rabbeke yebsutur rızka li men yeşâu ve yakdiru, innehu kâne bi ibâdihî habîran basîrâ(basîran).

Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve (dilediğine) kısar. Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.

el_basit_isra_suresi-30

 

El- Bâsıt isminin Özellikleri, Fazileti ve Faydaları:

Ya Basit ism-i şerifini 72 defa her gün sabah namazından sonra vird edinip okuyan kimse, rızık bolluğuna, mala-mülke kavuşur, dünyalık sıkıntılarından kurtulur.

Her gün “Ya Basit” ism-i şerifini 72 defa okuyup vird edinen kimse, herkes tarafından sevilip sayılır, çevresi genişler, kapalı kapılar açılır, malı ve parası artar.

Ya Basit” ism-i şerifi ruhsal hastalıklara, bunalımlara iyi gelir. Bütün sıkıntılar ve üzüntülerin kaynağı olan ruh, Kabz halinde iken sıkılıp daralır. El-KABZ ismi ile daralan, sıkılan insan EL BASIT ismi ile rahatlar, huzura erer.el_basit_00114

Her gün 72 kere “Ya Bâsıt, Allâmü’l-guyûb celle celâlühû” zikrine devam edenin rızkı artar, unutkanlığı varsa geçer.

Ya Basit ism-i şerifini vird edinen kimsenin kalbi genişler, keyfi ve neşesi artar. Sıkıntılarından kurtulur. Rızkı ve itibarı artar. Kalp gözü açılır.

Her gün sabah namazından sonra 72 defa “Ya Bâsıt” ismini zikreden kimsenin rızkı bollaşır.

Ya-Basit” ism-i şerifini zikreden kişi, korktuğu şeylerden emin ve güven içinde olur. Kalbindeki korku ve endişeler gider.

Üzüntülü ve kederli olan kimseler, “Ya Basit ism-i şerifini devamlı zikrederlerse, üzerlerindeki korku ve keder gider, sevinç ve neşeye dönüşür.

Duha (kuşluk) namazından sonra 10 kere zikreden kimsenin rızkı, ilmi, şerefi ve itibarı artar. Ellerini semaya doğru kaldırıp 72 kez zikrederek yüzüne süren fakirlik çekmez. Maddi ve Manevi zenginliklere kavuşur.

Her gün bir bardak suya 72 kere ”Ya Bâsıt celle celâlühû” okuyup içenin kalbinde hikmet pınarları kaynamaya başlar.

el-basit_anlami

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün