DualarEsmaül Hüsna

Saç Hastalıkları ve Saç Dökülmesi için okunacak Esmalar

Ya Kaviyy – Ya Bedi

Saçların dökülmesi, kepeklenmesi gibi her türlü sorunların önlenmesi ve beslenip saçların sıklaşması için ve daha parlak, güzel olması için  ve ayrıca yüz ve vûcut güzelliği için her gün 86 defa “Yâ Bedi celle  celalühü” okunması tavsiye edilir.

Aynı zamanda saç dökülmesi başta olmak üzere birçok saç hastalığı için 117 kez “Yâ Kaviyy celle celalü” zikri okunabilir.

Alimler tarafından genel olarak tavsiye edilen okuma şekli; Saç dökülen yere el konur ve aşağıdaki esmalar çokça okunabildiği kadar zikredilir ve saç dökülmesi durana kadar sürekli her gün tekrar edilir.

Ya Kaviyy, Ya Bedi olarak saç için veya saç dökülmesi, saç rahatsızlıkları için birlikte okunarak zikre devam etmek tavsiye edilmiştir.

Ya Bedi ve Ya Kaviyy Esmalarının Anlamları

El-Bedi: Emsalsiz, benzersiz ve örneksiz olarak hayret verici alemleri yoktan icat edip yaratan, eser ve ihsanlarıyla her yerde ve her şeyde apaçık görünen.

El-Bedi Esmasının Ebced değeri ve Zikir adedi; 86

El-Kaviyy: Her şeye gücü yeten sınırsız kudret sahibi, asla yorgunluğa ve zaafa uğramayan, kayıtsız şartsız her şeye kadir olan, güç ve kuvveti sonsuz olan demektir.

El-Kaviyy Ebced değeri ve zikir adedi ; 117

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu