İslam

2023 Miraç Kandili Ne Zaman? Hangi güne denk geliyor?

Miraç Kandili Ne Zaman 2023? Miraç gecesi hangi gün idrak edilecek? Miraç Kandili Recep ayının kaçıncı günü? Miraç Kandili’nde hangi dualar okunur ve nasıl ibadet edilir?

2023 Miraç Kandili Ne Zaman? Miraç gecesi hangi gün idrak edilecek? Miraç Kandili ayın kaçında, hangi gün? Miraç kandili Hicri takvimde ne zaman? Miraç Kandili Recep ayının kaçıncı günü? Miraç Kandili’nde hangi dualar okunur ve nasıl ibadet edilir? Nasıl ihya edilir? Diyanet Takvimine göre 2023 yılı Kandil Günleri ve Mübarek Geceler takvimi, Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid Kandili Tarihleri

Miraç Kandili’ne kaç gün kaldı? Senenin ilk kandili hangi kandildir? Diyanet İşleri Başkanlığı Dini günler listesinde yer alan Miraç Kandili hangi gün idrak edilecek, Recep ayının 27 gecesi hangi gün? Miraç ne demek, önemi ve fazileti nedir? Miraç Kandilinde yapılacak ibadetler nelerdir? Miraç gecesi ne oldu? Miraç mucizesi nedir? Miraç Kandilinde Peygamberimiz (sav) biz Müslümanlara ne hediyeler getirmiştir? Miraç kandilinden sonra hangi kandil gelir? 2023 Kandil geceleri ne zaman?

Miraç Kandili’nde dua ve ibadet etmek isteyen vatandaşlar için Diyanet 2023 Dini günler takvimi ve detaylar yazımızda…

Miraç Kelime Anlamı Nedir?

Miraç, kelime anlamı itibariyle “merdiven”, “yükselecek yer”, “en yüksek makam” manalarına gelmektedir. Müslümanlar için en önemli günlerden birisi olan bir Miraç Kandili; Peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-i Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen bu gece Miraç Gecesidir.

Miraç Kandili ne zaman 2023?

Miraç Kandili, Recep ayının 27. gecesi ibadetlerle idrak edilecek. Peygamber Efendimiz’in Allah’ın huzuruna yükseltilmesine binaen her sene Hicri Recep ayının 27. gecesi kutlanan mübarek gecedir.

Miraç Kandili tarihi 2023 yılı itibariyle 17 Şubat 2023 Cuma akşamını 18 Şubat Cumartesi gününe bağlayan gece idrak edilecek. İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek 2023 Miraç Kandili’ni hep beraber idrak edeceğiz.

Hicri takvime göre 2023 yılının ikinci kandili olan Miraç Kandili, Hicri aylardan 7. si olan Recep ayının 27. gecesi ibadetlerle idrak ediliyor. Miraç Gecesi; Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sallalahu aleyhi vesellem) Efendimiz’in Allahu Teala’nın huzuruna yükseltilmesine binaen her sene kutlanan mübarek gecedir.

Miraç kandilinden sonra idrak edeceğimiz mübarek kandil ise 6 Mart 2023 Pazartesi gecesi Berat Kandilidir.

2023 Kandiller ve Mübarek Geceler Takvimi

Diyanet Takvimine göre bu yıl ki Kandil gecelerinin tarihleri, 2023 Kandil Günleri

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu