GündemKültür-Sanat

12. Kocaeli Kitap Fuarı 2022

Kocaeli Kitap Fuarı 12. kez kapılarını açıyor! 12. Kocaeli Kitap Fuarı 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Sekapark - Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenecek... 

Kocaeli Kitap Fuarı 12. kez kapılarını açıyor! 12. Kocaeli Kitap Fuarı 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Sekapark – Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenecek… Peki 2022 İzmit Kitap Fuarı nerede yapılacak?

Bu yıl 12.si düzenlen Kocaeli Kitap Fuarı hakkında merak edilenler, fuar etkinlik programı, fuar zamanı ve takvimi, fuar başlangıç ve bitiş tarihleri, imza günleri ve hangi yazarlar katılacak gibi soruları ve cevaplarını, Fuar detay ve bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

Kitapseverler Buraya! 2022 Kocaeli Kitap Fuarı başlıyor: 14-22 Mayıs 2022! Fuarın detaylarını Tüm kitapsever takipçilerimiz için derledik…

12. Kocaeli Kitap Fuarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan 12. Kocaeli Kitap Fuarı, 9 gün boyunca Türkiye’nin önde gelen 500’den fazla yayınevinin 80’den fazla STK’nın katılımı ile 800’ün üzerinde etkinliğe imza atılacak.

Bir milyona yakın kitapseverin ziyaret etmesinin beklendiği Kitap Fuarı, bu yıl Uluslararası Fuar Merkezi’nin tadilatta olması sebebiyle (Sekapark) Kocaeli Kongre Merkezi’nde 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü başlayacak. 9 gün sürecek fuar etkinlikleri 22 Mayıs 2022 Pazar günü sona erecek.

Kocaelili kitapseverleri buluşturacak olan 12. Kocaeli Kitap Fuarı, 14-22 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezinde, 315 yayınevi, 40 sahaf ve 70 STK’nın yanı sıra toplam 673 etkinlikle kitap tutkunlarını bir araya getirecek. Fuarın bu yıl ki teması edebiyatın temel taşlarından biri olan ‘’şiir’’ olarak belirlendi.

12. Kocaeli Kitap Fuarının bu yılki Onur Konuğu ise sanat-edebiyat ve fotoğraf sanatı dalında çok sayıda esere ve sayısız ödüle sahip Prof. Dr. Nurullah Genç oldu.

90 kişinin katılımının planlandığı panel, söyleşi ve konferans için yayınlanan isimler arasında Canan Karatay, Ertuğrul Özkök, Gülse Birsel, İclal Aydın, İlber Ortaylı, Zahide Yetiş, Ayşe Arman, Tuna Kıremıtçı, Ece Üner, Erman Toroğlu, Ahmet Selçuk İlhan, Ziya Selçuk, Zafer Şahin, Üstün Dökmen, Ahmet Özhan, İskender Pala, Nurullah Genç, Pelin Çift, Aşkım Kapışmak, Mario Levi, Mim Kemal Öke, Merve Şebnem Oruç, Semih Kaplanoğlu, Ercan Kesal, Cem Seymen, Didem Arslan Yılmaz, Erhan Çelik, Yılmaz Vural, Yavuz Dizdar, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Ahmet Ümit, , Buket Uzuner, Tufan Gündüz, Yusuf Kaplan, Süleyman Seyfi Öğün, Sultan Tarlacı, Sevil Atasoy, Bekir Develi, Nedim Şener, Mehmet Akif Ersoy, Saliha Erdim, Turgay Güler, İsmail Kılıçarslan gibi isimler yer alıyor.

Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, etkinlik ve katılımcı açısından en büyük kitap fuarı olan İzmit Kitap Fuarı, pandemi sebebiyle 2 yıldır yapılamıyordu. İki yıl ara verilen ve sonuncusu 27 Nisan-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılan 11. Kocaeli Kitap Fuarını 855 bin 815 kişi ziyaret ederek rekor sayıda ziyaretçi ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Kitap Fuarı unvanını almıştı.

Her yaştan ziyaretçilere ve kitapseverlere olacak ve girişin ücretsiz olduğu 2022 İzmit Kitap Fuarı, binlerce kitap ve yazılı basım kaynağının uygun fiyatlara bulunabilmesi gibi, birçok yayın evleri, sevdiğiniz ve tanınmış yazarlar ile imza günleri, kitaplarını imzalatma ve tanışma fırsatı sağlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklanan bilgilere göre 12. Kocaeli Kitap Fuarına katılmak isteyen yayınevleri ve sahaflar, başvurularını 25 Mart 2022 tarihine kadar sadece mail üzerinden yapabilecekler.

Kocaeli Kitap Fuarı nerede 2022?

Kitapseverlerin heyecanla beklediği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve korona virüsü tedbirleri kapsamında 14-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, Kocaeli Kongre Merkezi, Sekapark, Kocaeli’nde yapılacak. Daha detaylı ulaşım ve adres bilgileri için tıklayınız…

Fuar Adres Bilgileri

Kocaeli Kongre Merkezi, Sekapark, Kocaeli

Fuarı, Festival’i kim düzenliyor?

Festival, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı – Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenmektedir.

Kitap Fuarı ne zaman açılıyor?

14.05.2022 tarihinde başlayacak olan Kocaeli Kitap Fuarını 10.30-21.00 saatleri arasında kitapseverler fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Kitap Fuarı ne zaman bitiyor?

22.05.2022 tarihinde fuarın son günü yani 22 Mayıs Pazar günü 10.30-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kitap Fuarına nasıl gidebilirim?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıllarda olduğu gibi 14-22 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği 12. Kocaeli Kitap Fuarında, Gebze, İzmit, Umuttepe’den vatandaşlar ile üniversite öğrencilerinin kolaylıkla ulaşımını sağlamak amacıyla ücretsiz ring seferleri düzenlemesi bekleniyor.

Not: 2022 Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan İzmit Kitap Fuarı onur konuğu, imza günleri tarihleri, panel, söyleşi tarihleri ve yazarlar, açılış ve kapanış saatleri gibi bilgiler netleştikçe yazımız üzerinden güncellenecektir.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir; 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu