GündemKültür-Sanat

14. Kocaeli Kitap Fuarı 2024

Kocaeli Kitap Fuarı 14. kez kapılarını açıyor! Kocaeli Kitap Fuarı 04-13 Ekim 2024 tarihleri arasında Sekapark - Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenecek...

Kocaeli Kitap Fuarı 14. kez kapılarını açıyor! Kocaeli Kitap Fuarı 04-13 Ekim 2024 tarihleri arasında Sekapark – Kocaeli Kongre Merkezinde düzenlenecek… Peki 2024 İzmit Kitap Fuarı nerede yapılacak?

Bu yıl 14.si düzenlen Kocaeli Kitap Fuarı hakkında merak edilenler, fuar etkinlik programı, fuar zamanı ve takvimi, fuar başlangıç ve bitiş tarihleri, imza günleri ve hangi yazarlar katılacak gibi soruları ve cevaplarını, Fuar detay ve bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

Kitapseverler Buraya! 2024 Kocaeli Kitap Fuarı başlıyor: 04-13 Ekim 2024! Fuarın detaylarını Tüm kitapsever takipçilerimiz için derledik…

14. Kocaeli Kitap Fuarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 04-13 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Kocaeli Kitap Fuarı, 9 gün boyunca Türkiye’nin önde gelen 500’den fazla yayınevinin 80’den fazla STK’nın katılımı ile 800’ün üzerinde etkinliğe imza atılacak.

Bir milyona yakın kitapseverin ziyaret etmesinin beklendiği Kitap Fuarı, bu yıl Uluslararası Fuar Merkezi’nin tadilatta olması sebebiyle (Sekapark) Kocaeli Kongre Merkezi’nde 4 Ekim 2024 Cumartesi günü başlayacak. 9 gün sürecek fuar etkinlikleri 13 Ekim 2024 Pazar günü sona erecek.

Türkiye’nin ziyaretçi sayısı, etkinlik ve katılımcı açısından en büyük kitap fuarı olan İzmit Kitap Fuarı, pandemi sebebiyle 2 yıldır yapılamıyordu. İki yıl ara verilen ve sonuncusu 27 Nisan-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılan 11. Kocaeli Kitap Fuarını 855 bin 815 kişi ziyaret ederek rekor sayıda ziyaretçi ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Kitap Fuarı unvanını almıştı.

Her yaştan ziyaretçilere ve kitapseverlere olacak ve girişin ücretsiz olduğu 2024 İzmit Kitap Fuarı, binlerce kitap ve yazılı basım kaynağının uygun fiyatlara bulunabilmesi gibi, birçok yayın evleri, sevdiğiniz ve tanınmış yazarlar ile imza günleri, kitaplarını imzalatma ve tanışma fırsatı sağlıyor.

Kitap Fuarı nerede 2024?

Kitapseverlerin heyecanla beklediği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve korona virüsü tedbirleri kapsamında 04-13 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, Kocaeli Kongre Merkezi, Sekapark, Kocaeli’nde yapılacak. Daha detaylı ulaşım ve adres bilgileri için tıklayınız…

Fuar Adres Bilgileri

Kocaeli Kongre Merkezi, Sekapark, Kocaeli

Fuarı, Festival’i kim düzenliyor?

Festival, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı – Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenmektedir.

Kitap Fuarı ne zaman açılıyor?

04 Ekim 2024 tarihinde başlayacak olan Kitap Fuarını 10.30-21.00 saatleri arasında kitapseverler fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Kitap Fuarı ne zaman bitiyor?

13 Ekim 2024 tarihinde fuarın son günü yani Pazar günü 10.30-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kitap Fuarına nasıl gidebilirim?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geçen yıllarda olduğu gibi 04-13 Ekim 2024 tarihleri arasında düzenleyeceği 14. Kocaeli Kitap Fuarında, Gebze, İzmit, Umuttepe’den vatandaşlar ile üniversite öğrencilerinin kolaylıkla ulaşımını sağlamak amacıyla ücretsiz ring seferleri düzenlemesi bekleniyor.

Not: 2024 Ekim ayında gerçekleştirilecek olan İzmit Kitap Fuarı onur konuğu, imza günleri tarihleri, panel, söyleşi tarihleri ve yazarlar, açılış ve kapanış saatleri gibi bilgiler netleştikçe yazımız üzerinden güncellenecektir.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir; 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün