Kültür-Sanat

Bursa 18. Kitap Fuarı Etkinlik Takvimi ve Fuar Bilgileri

Bursa 18. Kitap Fuarı 7-15 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecektir.

Bursa 18. Kitap Fuarı 7-15 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün itibariyle açıldı.

Bu yıl 18.si düzenlen Bursa Kitap fuarı hakkında merak edilenler, fuar etkinlik programı, fuar zamanı ve takvimi, fuar başlangıç ve bitiş tarihleri, imza günleri ve hangi yazarlar katılacak gibi soruları ve cevaplarını bir arada bulabilirsiniz.

Tüm ziyaretçilere açık olacak ve girişin ücretsiz olduğu 2020 Bursa 18. Kitap Fuarı, binlerce kitap ve yazılı basım kaynağının uygun fiyatlara bulunabilmesi gibi, bir çok yayın evleri, sevdiğiniz ve tanınmış yazarlar ile imza günleri, kitaplarını imzalatma ve tanışma fırsatı sağlıyor.

Bursa 18. Kitap Fuarı

2020 yılı itibariyle Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi desteği ile düzenlenen Bursa 18. Kitap Fuarı, 7-15 Mart 2020 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Her yıl bölgede önemli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan Bursa Kitap Fuarına bu yıl da 300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor.

7-15 Mart 2020 tarihleri arasında arasında düzenlenecek ve 9 gün sürecek olan etkinliklerde panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 90 kültür etkinliği ve her gün düzenlenecek imza günlerinde bir çok yazar okurlarıyla buluşacak.

Bir çok yayınevinin katılacağı fuarın konukları ve imza günü yazarları arasında Mete Yarar, Canan Tan, Yavuz Dizdar, Erol Mütercimler, İsmail Saymaz, Ahmet Şimşirgil, Kaan Murat Yanık, Mine Söğüt, Hikmet Anıl Öztekin, Doğan Cüceloğlu, Şükrü Erbaş, Enver Aysever, Haydar Ergülen, Bedia Akartürk, Gülten Dayıoğlu, Altan Öymen, Hasan Ali Toptaş, Judith Malika Liberman, Behiç Ak, Bahadır Yenişehirlioğlu, Kate Clow, Irmak Zileli, Cihan Demirci, Kemal Hamamcıoğlu, Mine Soysal, Gri Koç, Hakan Akdoğan, Saygı Öztürk, Gaye Boralıoğlu, Yiğit Bener, Altay Öktem ve daha pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı bulunmakta…

Fuar Etkinlikleri

7 Mart 2020 Cumartesi günü kapılarını okurlara açacak olan fuarda bir çok güncel ve eğitici etkinlikler yapılacak. Fuar takvimi içerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, fuar alanında düzenlenen etkinliklerle kutlanacak.

Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘ne özel “Edebiyatımızda Kadın Yazarlar” başlığı altında Türk edebiyatındaki önemli kadın yazarların hayatı ve eserleri üzerine söyleşiler ve paneller gerçekleşecek. Bu söyleşilerde kitapseverler, Halide Edip Adıvar, Sevgi Soysal, Leyla Erbil, Suat Derviş, Fatma Aliye, Nezihe Meriç, Sennur Sezer ve daha pek çok kadın yazarı yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

Bursa Kitap Fuarı çocuk ve gençlik etkinlikleri kapsamında gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmalarından oluşan etkinliklere ev sahipliği yapılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi tarafından hazırlanan “Karagöz Gölge Oyunu” ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Müzeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Masal Diyarına Yolculuk” atölyelerinde fuarın minik ve çocuk ziyaretçileri bir araya gelecektir.

Söyleşilerde ve imza etkinliklerinde ise Gülten Dayıoğlu, Behiç Ak, Mine Soysal, Aslı Tohumcu, Cihan Demirci, İlkay Marangoz, Sima Özkan, İrem Uşar, Sevim Ak, Esin Taner Bacacı ve daha pek çok değerli çocuk ve gençlik kitapları yazarı okurlarıyla buluşacak.

Fuarla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, ulaşım bilgilerini, etkinlikleri ve imza günlerini www.bursakitapfuari.com sitesinden; facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Katılımcılar

Bir çok yayınevi ve yazarın bir araya geleceği fuarda etkinlik takvimi süresince tüm okurlar ücretsiz olarak fuarı ziyaret edebilecek. 7 Mart Cumartesi günü başlayan fuarda kitap, süreli yayın, gazete ve dergi yayıncılığı, medya kuruluşları, yayın faaliyetinde bulunan sivil toplum kuruluşları katılımları gerçekleştirilecek.

Bursa 18. Kitap Fuarı ne zaman? 2020

Tüyap Bursa Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde hazırlanan Bursa 18. Kitap Fuarı, 7-15 Mart 2020 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Tüm ziyaretçilere açık olan fuar girişi ücretsiz olacak.

Fuar, 7 Mart tarihinden itibaren her gün saat 10.00-19.30, kapanış günü olan 15 Mart tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Bursa 18. Kitap Fuarı İmza Günleri (7-15 Mart 2020)

2020 yılı yapılacak olan Bursa 18. Kitap Fuarı bir çok tanınmış ve ünlü yazarı bir araya getiriyor. Fuar etkinlik döneminde düzenlenecek olan yazarların imza günleri hakkında bilgi için tıklayın

Kitap fuarı nerede 2020?

Bu yıl 18. si düzenlenecek olan Bursa Kitap Fuarı TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde.

Altınova Mah. Fuar Cad. 25/1 16250 Osmangazi / BURSA

18. Bursa Kitap Fuarı 2020 hakkında merak edilenler sorular

  • Bursa Kitap Fuarı ne zaman açılıyor?

07.03.2020 tarihinde başlayacak. 10.00-19.30 saatleri arasında kitapseverler fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

  • Bursa Kitap Fuarı ne zaman bitiyor?

15.03.2020 tarihinde bitiyor. Fuarın son günü olan 15 Mart Pazar gününe kadar 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

  • Fuarı, Festival’i kim düzenliyor?

Festival, Fuar sahibi Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş.. ev sahipliğinde düzenlenmektedir.

Kitap Fuarına nasıl gidebilirim?

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Fuar süresince ulaşım bilgileri hakkında detaylı bilgileri ve ücretsiz servis saatlerini http://bursakitapfuari.com/ulasim internet adresinden öğrenebilirsiniz.

 

[display-posts]

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu