Kültür-SanatYaşam

40. Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı 2023

Türkiye’nin en geniş kapsamlı kültürel etkinliği olarak kabul edilen 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 28 Ekim - 5 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul, Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor.

Türkiye’nin en geniş kapsamlı kültürel etkinliği olarak kabul edilen 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında İstanbul, Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlıyor.

Kitapseverler Buraya! İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı 2023 ne zaman başlayacak, fuar takvimi belli oldu mu? Tüyap Kitap Fuarı giriş ücretleri nedir? İstanbul Kitap fuarında kitaplar daha ucuz mu olur? Fuardan satın alınan kitaplara indirim yapılıyor mu? 2023 kitap fuarları takvimi belli oldu mu?

2023 TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başlıyor: 28 Ekim – 5 Kasım 2023! Fuarın detaylarını İstanbullu kitapsever takipçilerimiz için derledik. İşte 40. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hakkında merak edilenler sorular ve cevapları…

Bu yıl 40.sı düzenlenecek olan TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı hakkında merak edilenler, fuar etkinlik programı, fuar zamanı ve takvimi, fuar başlangıç ve bitiş tarihleri, imza günleri ve hangi yazarlar katılacak gibi soruları ve cevaplarını, Fuar detay ve bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile düzenlenen, uluslararası kitap fuarıdır. Marmara, İstanbul bölgesinin ve 120.000 m² kapalı fuar alanı ile Türkiye’de özel sektörün sahip olduğu en büyük fuar merkezine sahip olan Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, 2023 yılı Ekim ayının sonunda başlayacak olan 40. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 2023 yılı Ekim ayının sonunda nihayet okurlarla buluşuyor. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğinde hazırlanan 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi –Büyükçekmece’de düzenlenecek.

Türkiye’nin önde gelen yüzlerce yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

Günümüzde birçok insan yeni kitap satın almaya maddi olarak güçleri yetmiyor veya zorluk yaşıyor. Dayanışmanın en güzel örneğinin sergileneceği fuar, yeterli imkânlara sahip olmayan öğrencilerin hem kültürel gelişimine katkı sağlayabilir hem de tek bir kitap birçok öğrenci arasında paylaşılabilir. Siz de kitap bağışı kampanyası ile birlikte binlerce kişinin kitaplara erişmesini sağlayabiliriz.

2023 yılı itibariyle 28 Ekim Cumartesi günü kitapseverleri ağırlamaya başlayacak olan Kitap Fuarı, 9 gün sürecek ve birçok etkinliğe imza atılacak. Geniş kapsamlı fuar etkinlikleri ile tematik yayınları bulma ve ulaşım imkanı, geniş ve farklı dillerde yayın yelpazesi ile sevdiğiniz yazarlarla tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma olanağı bulabilirsiniz.

7’den 70’e tüm kitap ve kültür sanatsever ziyaretçilere açık olacak olan Tüyap İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl binlerce kitap ve yazılı basım kaynağının uygun fiyatlara bulunabilmesi gibi, birçok yayınevleri, sevdiğiniz ve tanınmış yazarlar ile imza günleri ile kitaplarını imzalatma ve tanışma fırsatı sağlıyor.

Yurt içinden ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda, 9 gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinlikleriyle imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

28 Ekim 2023 Cumartesi günü ziyaret edilebilecek İstanbul Kitap Fuarına bu yıl yurt içi ve yurt dışından 800’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşları katılıyor. 9 gün sürecek olan Kitap Fuarında söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinin de olduğu binden fazla etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca belirlenen gün ve saatlerde düzenlenen imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

2023 İstanbul Kitap Fuarı Onur Yazarı ve Teması

40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarının bu yıl ana teması ise Cumhuriyet’in 100. yılında “Yaşasın Cumhuriyet” olacak. 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece’de ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla Büyülü Gerçekçilik akımının Türk Edebiyatı’ndaki temsilcilerinden yazar Nermin Abadan Unat, 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Edebiyatımızın üretken kalemlerinden Nermin Abadan Unat’ın katılımıyla onlarca söyleşi, panel ve etkinlik düzenlenecek ve TÜYAP tarafından yazarın yaşamına ve eserlerine odaklanan bir anı kitabı hazırlanacak.

Ayrıca 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki onur yazarı Nermin Abadan Unat olacak. 28-29-30-31 Ekim ve 1-2-3-4-5 Kasım günleri boyunca açık olacak Fuar Salonunda, onlarca yazar eserleriyle, söyleşileriyle yerli okuyucularla bir araya gelecek.

Uluslararası İstanbul Kitap Fuar İmza Günleri 2023

2023 yılının Ekim ayı sonu ve Kasım ayı başında devam edecek olan Kitap Fuar birçok tanınmış ve ünlü yazarı bir araya getiriyor.

İstanbul Kitap Fuarı 2023 İmza Günleri ve Etkinlik Programı açıklandı. Türkiye’de gerçekleşecek tüm kitap fuarları ve benzeri etkinlikleri Kitap Fuarları Takvimi başlıklı yazımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Öne çıkan bazı söyleşi ve imza günleri şöyle:

 • Söyleşi: Botter Apartmanı ve Zamanın Kapıları – Ayşe Övür – 28.10.2023 – 13:00 – Remzi Kitapevi
 • Söyleşi: Yaşasın Cumhuriyet – Moderatör: Asuman Kafaoğlu Büke Konuşmacı: Prof. Dr. Nermin Abadan Unat, Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan 28.10.2023 – 14:00 – Notre Dame De Sion’lular Mezunlar Derneği
 • Söyleşi: “Kaybolanların İzinde” Gerçeği Yazarak Aramak – Elçin Poyrazlar, Oylum Yılmaz – 28.10.2023 – 15:00 – Doğan Kitap
 • Söyleşi: Cevat Çapan 90 Yaşında – Cevat Çapan – 28.10.2023 – 15.00 – Yapı Kredi Yayınları
 • Çocuk Etkinliği:
  Çınar Ağacı ve Yürüyen Köşk – İlknur Güntürkün Kalıpçı – 29.10.2023 – 12:00 – Uçan Fil Yayınevi   
 • Söyleşi: Bir Aşk Misali – Ahmet Ümit – 29.10.2023 – 14:00 – Yapı Kredi Yayınları.
 • Panel: Cumhuriyet 100. Yıldönümünde Devrim ve Karşı Devrim – Emre Kongar, Zülal Kalkandelen – 29.10.2023- 14.00 – Remzi Kitapevi
 • Söyleşi: Behiç Ak ile Çocuk Romanları Üzerine – Behiç Ak – 02.11.2023 – 11:00 – Günışığı Kitapları
 • Söyleşi: Ekonomi ve Edebiyat – Mahfi Eğilmez – 04.11.2023 – 17:00 – Remzi Kitapevi
 • Söyleşi: Demirel: Türk Sağının Açı Ortayı – Tanıl Bora – 04.11.2023 – 17:00 – İletişim Yayınları 
 • Söyleşi: Çok Kutuplu Dünya –Banu Avar – 05.11.2023 – 15:00 – Remzi Kitabevi.      

Ayrıca fuarda bu sene Seyhan Erözçelik İlk Kitap Ödülü Töreni ve Atilla İlhan Edebiyat Ödülleri Ödül Töreni de düzenlenecek.

Fuar etkinlik döneminde düzenlenecek olan yazarların imza günleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın…

Kitap Fuarı ücretli mi?

Fuarı Milli Eğitim’e bağlı okullardaki öğretmen ve öğrenciler, çocuk, emekli ve engelliler ücretsiz ziyaret edebilecekler. Diğer ziyaretçiler için ise tek günlük geçerli fuara giriş bileti 20 TL olarak açıklandı.

Fuar giriş ücretleri ve bilet satışları TUYAP sitesinden online olarak satışa açıldı. Fuara giriş biletleri satışı için satın alınan biletlerle giriş yapabilirsiniz.

Tüyap İstanbul Kitap Fuarı Nerede?

2023’de 40.cısı düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de yapılacak.

Harita ve Fuar Adres Bilgileri

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi / Cumhuriyet Mah. Eski Hadımköy Yolu cad. No:9/1 Büyükçekmece / İSTANBUL

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından organize edilen kitap fuarı, 28 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak. Kitapseverlerin heyecanla beklediği Marmara’nın ve İstanbul’un en büyük kitap fuarı adres bilgileri için tıklayınız.

Kitap Fuarı ne zaman açılıyor, ne zaman bitiyor?

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı resmi olarak 28.10.2023 Cumartesi tarihinde başlayacak ve 05.11.2023 tarihinde sona erecek.

Fuarın ziyaret saati hafta içi 10.00 – 19.00 saatleri arasında, Haftasonu ise saat 10.00 ile saat 20.00 arasında olacak. Kitap Fuarının son günü olan 5 Kasım Pazar günü 10.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Hafta içi 10.00 – 19.00 / Haftasonu 10.00 – 20.00 saatleri arasında

 • Fuar başlangıcı 28 Ekim 2023 Cumartesi
 • Fuar Sonu 5 Kasım 2023 Pazar

Fuarı, Festival’i kim düzenliyor?

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Türkiye’nin fuarcılıkta global ve lider markası, yurt içinde ve yurt dışında düzenlediği başarılı fuar, etkinlik organizasyonlarıyla tanınan Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş ev sahipliğinde düzenlenmektedir.

Kitap Fuarına nasıl gidebilirim?

Dış ülkelerden, Türkiye’nin diğer illerinden İstanbul Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi fuar alanına toplu taşıma ile nasıl gidilir ve ulaşım bilgileri hakkında detaylı bilgileri ve ücretsiz servis saatlerini buradan bulabilirsiniz.

Ayrıca Metrobüs ile Beylikdüzü Son Durak’ta indiğinizde fuara kolayca ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gelecekseniz Tem otoyolu, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılınız. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Fuar ulaşım detaylı alternatif bilgileri için tıklayın…

İstanbul Kitap Fuarına hangi yazarlar gelecek?

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de 28 Ekim – 5 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek ve ana teması “Yaşasın Cumhuriyet” olan 40. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarına katılım sağlayan yazar, yayın evleri, panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri ve imza günleri tarihleri hakkında detaylı bilgi almak ve tüm yazar listesini görmek için tıklayın…

Bu yazılar da ilginizi çekebilir; 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün