GündemKültür-Sanat

CNR İstanbul Kitap Fuarı 2022

Bu yıl 8. gerçekleştirecek olan CNR İstanbul Kitap Fuarı, 26 Mart-03 Nisan 2022 tarihleri arasında Yenikapı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.

Türkiye’nin en prestijli kültürel etkinliği olarak kabul edilen 8. Uluslararası CNR İstanbul Kitap Fuarı, 26 Mart-03 Nisan 2022 tarihleri arasında Yenikapı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek. İstanbul kitap fuarı ne zaman başlayacak? CNR Kitap Fuarı ücretleri nedir? Kitap fuarında kitaplar daha ucuz mu olur?

Marmara ve İstanbul bölgesi Kitap Dünyasının 2022 Yılındaki İlk Buluşması olarak kabul edilen ve bu yıl 8.incisi düzenlen CNR İstanbul Kitap Fuarı hakkında merak edilenler, fuar etkinlik programı, fuar zamanı ve takvimi, fuar başlangıç ve bitiş tarihleri, imza günleri ve hangi yazarlar katılacak gibi soruları ve cevaplarını, Fuar detay ve bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

Kitapseverler Buraya! 2022 (CNR EXPO) CNR İstanbul Kitap Fuarı başlıyor: 26 Mart-03 Nisan 2022! Fuarın detaylarını İstanbullu kitapsever takipçilerimiz için derledik…

CNR İstanbul Kitap Fuarı

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleri ile gerçekleştirilecek olan 8. Uluslararası CNR İstanbul Kitap Fuarı, 9 gün boyunca Türkiye’nin önde gelen 300’den fazla yayınevinin 550 markasına ev sahipliği yapacak. 500 binin üzerinde kitapseverin beklendiği CNR Kitap Fuarı, bu yıl da geniş ziyaretçi kitlesiyle İstanbul, Yenikapı – Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde organize edilecek.

650‘den fazla imza günü ve 350’den fazla söyleşi ve çeşitli etkinliklere de sahne olacak fuarda, kitap bağışı kampanyası da düzenlenecek. Fuar süresince bağış yapılacak kitaplar, il ve ilçe köy okullarındaki öğrencilere ulaştırılacak.

Günümüzde birçok insan yeni kitap satın almaya maddi olarak güçleri yetmiyor veya zorlu yaşıyor. Dayanışmanın en güzel örneğinin sergileneceği fuar, yeterli imkânlara sahip olmayan öğrencilerin hem kültürel gelişimine katkı sağlayabilir hem de tek bir kitap birçok öğrenci arasında paylaşılabilir. Siz de kitap bağışı kampanyası ile birlikte binlerce kişinin kitaplara erişmesini sağlayabiliriz.

2022 yılı itibariyle 26 Mart Cumartesi günü kitapseverleri ağırlamaya başlayacak 8. Uluslararası (CNR EXPO) CNR İstanbul Kitap Fuarı, 9 gün sürecek 1000’den fazla yazar, 300’den fazla yayınevi ve 550 markaya ev sahipliği yapacak, 1000’in üzerinde kültürel etkinliğe imza atılacak.

7’den 70’e tüm kitap ve kültür sanatsever ziyaretçilere açık olacak olan CNR İstanbul Kitap Fuarı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da binlerce kitap ve yazılı basım kaynağının uygun fiyatlara bulunabilmesi gibi, birçok yayınevleri, sevdiğiniz ve tanınmış yazarlar ile imza günleri ile kitaplarını imzalatma ve tanışma fırsatı sağlıyor.

3 Nisan 2022 Pazar gününe ziyaret edilebilecek İstanbul Kitap Fuarına bu yıl Türkiye’nin 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşları katılıyor. 9 gün sürecek olan Kitap Fuarında söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk aktivitelerinin de olduğu binden fazla etkinlik gerçekleştirilecek.

Kitap Fuarı ücretli mi?

Fuarı Milli Eğitim’e bağlı okullardaki öğretmen ve öğrenciler ücretsiz ziyaret edebilecekler. Diğer ziyaretçiler için ise tek günlük geçerli fuara giriş bileti 10 TL olacak.

8. Uluslararası CNR Kitap Fuar İmza Günleri 2022

2022 yılının Mart ayında başlayacak olan 8. Uluslararası CNR Kitap Fuar birçok tanınmış ve ünlü yazarı bir araya getiriyor. Fuar etkinlik döneminde düzenlenecek olan yazarların imza günleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın…

CNR İstanbul Kitap Fuarı Nerede?

Bu yıl 8. si düzenlenecek olan (CNR EXPO) Kitap Fuarı, İstanbul – Yenikapı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. CNR Expo Istanbul 2022

Fuar Adres Bilgileri

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi

Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi

Yenikapı Etkinlik Alanı, Kennedy Cd. No: 11/1

Aksaray/Fatih/İstanbul

CNR Holding ve Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilen kitap fuarı, korona virüsü tedbirleri kapsamında 26 Mart – 3 Nisan 2022 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak. Kitapseverlerin heyecanla beklediği Marmara’nın ve İstanbul’un en büyük kitap fuarı adres bilgileri için tıklayınız.

Kitap Fuarı 2022 hakkında merak edilenler sorular

  • Kitap Fuarı ne zaman açılıyor?

Yenikapı, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan CNR İstanbul Kitap Fuarı 26.03.2022 Cumartesi tarihinde başlayacak ve 10.00-19.00 saatleri arasında kitapseverler fuarı ziyaret edebilecek.

Kitap Fuarı ne zaman bitiyor?

03.04.2022 tarihinde bitiyor. Kitap Fuarının son günü olan 3 Nisan Pazar günü 10.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuarı, Festival’i kim düzenliyor?

Türkiye’nin fuarcılıkta global ve lider markası ve her yıl 40’ın üzerinde sektörde, onlarca fuar organize eden CNR Holding AŞ. ve Pozitif Fuarcılık A.Ş. sahipliğinde düzenlenmektedir.

Kitap Fuarına nasıl gidebilirim?

Dış ülkelerden, Türkiye’nin diğer illerinden ve İstanbul içinden en kolay ulaşım imkânı sağlayan Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi CNR İstanbul Kitap Fuarına toplu taşıma ile nasıl gidilir ve ulaşım bilgileri hakkında detaylı bilgileri ve ücretsiz servis saatlerini buradan bulabilirsiniz.

Fuar alanının şehir merkezine rahat ve hızlı bağlantı sağlayan şehir içi ulaşım ağlarına yakınlığı sayesinde birçok toplu taşıma, transfer araçları ve ya HAVAİST’in Bakırköy araçları ile CNR Expo’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Fuar ulaşım detaylı alternatif bilgileri için tıklayın…

CNR İstanbul Kitap Fuarına hangi yazarlar gelecek?

İstanbul Yenikapı’da 26 Mart-3 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan CNR İstanbul Kitap Fuarına katılım sağlayan yazar, yayın evleri, panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinlikleri ve imza günleri tarihleri hakkında detaylı bilgi almak ve tüm yazar listesini buradan görebilirsiniz.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir; 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün