GündemSözler

Babalar Günü Sözleri, 2024 Babalar Günü Mesajları

Babalar Günü Sözleri ve Mesajları. Hayatımızın en önemli anlamı ve değeri Babalarımıza özel Mesajlar ve sözler, Baba ile ilgili alıntılar

Babalar Günü Sözleri ve Mesajları. Hayatımızın en önemli anlamı ve değeri Babalarımıza özel Mesajlar ve sözler, Baba ile ilgili mükemmel alıntılar 2024

Babalar Günü yaklaşıyor, bu da sevdiklerinizin sizin için ne anlama geldiğini bilmelerini sağlayacak doğru kelimeleri bulmanın zamanı geldi demektir. Bu anlamlı ve özel günde sizler için etkileyici, özlü güzel babalar günü sözleri hazırladık. En güzel babalar günü sözlerini bulacağınız bu sayfadaki güzel sözleri babalar gününde babanıza sms olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca bu harika babalar günü sözlerini facebook ve twitterdan da paylaşabilirsiniz. Bu kısa babalar günü sözlerine siz de söz eklemek isterseniz bize yorum bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

2024 Babalar Günü

Bu hafta Pazar, Babalar Günü! Bu gün babalarımızın ve dünya genelinde baba figürlerinin çocuklarının hayatlarına yaptıkları katkıyı hatırlamak ve onları onurlandırmak için dünya çapında kutlanan bir gündür.

Babalar Günü mesajları 2024 yılı 16 Haziran Pazar günü, hayatta en büyük desteği babası olanlara veya baba gibi gördüğü insanlara her yaştan sevgisini iletmek isteyenler tarafından merakla araştırılıyor.

16 Haziran Pazar günü kutlayacağımız en değerli varlıklarımız babalarımız için hazırlanan en güzel, anlamlı Babalar Günü sözleri ve mesajlarını bir araya getirdik. En yeni Babalar Günü sözleri resimli olarak listelenmiştir. Sizler de güzel sözler ve özlü sözler kategorisinde de sıklıkla yer verilen babalar günü sözlerini mesajlaşma uygulamalarından babanıza gönderebilir, aynı zaman da sosyal medya hesaplarından paylaşabilirsiniz.

Babalar Günü Mesajları Neden Önemli?

İster mükemmel Babalar Günü hediyesini bulmuş olun, ister babanızı güzel bir akşam yemeğine çıkarmayı planlıyor olun, ona olan minnettarlığınızı kelimelerle ifade etmeniz de önemlidir. Babanız için hiçbir şey onu ne kadar takdir ettiğinizi duymaktan daha önemli değildir.

Babalar Günü, babanıza onu ne kadar takdir ettiğinizi söylemek için bir fırsattır. Yeni babalar, deneyimli babalar, büyükbabalar, kayınpederler, üvey babalar, babalar gibi milyonlarca baba tipi olmalı ve şüphesiz Babalar Günü’nde onları onurlandırmak için o kadar çok neden var ki.

Haziran ayının girmesiyle Babalar günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? En güzel ve anlamlı Babalar günü hediyesi ne olabilir? ve tabi ki elbette en güzel ve anlamlı babalar gününe özel mesajlar merak edilip araştırılmaya başlandı. İşte Babaya en güzel mesajlar…  Babalar Günü Kutlama sözleri 2024

Babalar Günü Mesajları

Bana bir babadan çok arkadaş olduğun ve her üzüntümü paylaşıp derdime ortak olarak yaralarımı sardığın için teşekkür ederim. Babalar günün kutlu olsun.

Gücünü ve kudretini hiçe sayamayacağım kadar çok seviyorum seni. İçimde büyüttüğün bu güçlü sevgi bağı için sana minnettarım babacığım babalar günün kutlu olsun.

“Sen en iyisisin baba. Seni seviyorum!”

“Senin çocuğun olmaktan gurur duyuyorum.”

“Ailenin çok önemli bir parçasısın, büyükbaba.”

Çocuklarının refahı, büyümesi, eğitimi ve yetiştirilmesi için her şeyini feda eden babaya adanmış bir gün; Babalar Günü kutlu olsun…

Baba, geleceğe ışık tutan kapıları açandır. Şefkatle kucaklayandır. Sıkışınca ilk çalınan kapıdır. Yanında güvende hissettirendir. Hayat yolunda öğretmendir. Babalar Gününüz Kutlu Olsun!

Gül kokulu ellerinden doya doya öperim. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

Babam olduğun için çok mutluyum sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.

Hayatımızın her anında emeği bulunan babalarımızın babalar gününü kutlar saygılar sunarız.

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Her kızın ilk aşkı babasıdır. Sen de benim hayata gözümü açar açmaz elimi uzattığım ilk dalımsın. İyi ki varsın babacığım, Babalar Günün kutlu olsun.

Biricik babama sevgilerimle! Babalar günün kutlu olsun. Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim sevgili babam.

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum baba.

Babacığım bu kutlu günde ellerinden doya doya öper babalar gününü kutlarım. Seni çok ama çok seviyorum. – Evladın.

Bir çocuk her zaman babasıyla mutlu olur ve babasıyla hayatının daha kolay olabileceğini bilir.

Babam olduğun için çok mutluyum. Sahip olduğum en iyi arkadaşsın! Babalar günün kutlu olsun.

Yüreğin huzurlu yüzün güleç kazancın bereketli olsun canım babacığım. Babalar gününü kutluyor ellerinden öpüyorum.

Başımızın tacı babalarımızın yaşam boyu mutlulukları temennisi ile babalar gününüz kutlu olsun.

Baba çınar gibidir. Meyvesi olmasa da gölgesi yeter.

Bana eksiklerimi sorma hayat. Babam derim tamamlayamazsın. Babalar günün kutlu olsun.

Babaların en iyisi bu gün sadece senin. Babalar günün kutlu olsun.

Ailemizin yıkılmaz direği babamıza sevgilerimizle. Huzur ve dert ortağım babalar günün kutlu olsun.

Savaşın ortasında komutansız kalmaktır babasız kalmak. Babalar günün kutlu olsun babam.

“Canım Babam, Senin sevgini ve desteğini her zaman yanımda hissetmek bana güç veriyor. Hayatımın her anında varlığınla beni destekledin ve yönlendirdin. Senin gibi bir babaya sahip olduğum için çok şanslıyım. Babalar Günü’n kutlu olsun, seni çok seviyorum.”

Birlikte Olamadığınızda

Bazı yıllar, Babalar Günü’nde en sevdiğiniz tüm babaları kutlamak için şahsen orada olmanız mümkün değildir. Ancak yazılı mesajınızı, ister ülke genelinde ister şehrin diğer ucunda olsunlar, onları onurlandırmak ve takdir etmek için kullanabilirsiniz.

“Aramızda kilometreler boyunca uzaklık olsa da gelmiş geçmiş en iyi babaya sevgi ve teşekkür gönderiyorum.”

“Seninle geçirdiğimiz tüm eğlenceli Babalar Günlerini düşünerek ve ben de orada olup seninle bu günün tadını çıkarabilmek dileğiyle babalar günün kutlu olsun canım babacığım…”

“Güçlüyüm çünkü umudum var. Bir keresinde babama engelleri nasıl aştığını ve nasıl olmak istediği kişi olduğunu sordum. “Umut, umut beni güçlü tutar” diye yanıtladı. – Milo Golding

“Babalar Günü’nde seninle olmayı özlüyorum ve seni düşünüyorum ve harika bir gün geçirmeni umuyorum.”

Canım babam sen olmasan biz ne yaparız bugün değil her gün babamsın.

Ailemizin yıkılmaz direği babamıza sevgilerimizle.

Size Baba Gibi Olan Biri İçin

Çok şanslıysanız, size yakın bir arkadaş, aile, akıl hocası ve/veya baba figürü karışımı olan bir amcanız, aile büyüğünüz, babanız veya başka bir şefkatli adamınız varsa İşte Babalar Günü’nde ona söyleyebileceğiniz bazı şeyler…

Nezaket, merhamet ve dürüstlük… Senden öğrendiğim en önemli üç şey. Kızın/oğlun olmaktan gurur duyuyorum. Babalar günün kutlu olsun!

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun.

Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim .

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişim de ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun.

Geceler çok uzun sabah olmuyor baş yastıkta ama uyku tutmuyor bir tıkırtı duysa hemen kalkıyor. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Her anımızda arkamızda duran gizli kahramanlarımız babalarımızın Babalar Günü kutlu olsun….

Aile ve Eşler için Babalar Günü Mesajları

Ailemizi seviyorum ve seni seviyorum.

Kalbimin adamı, çocuklarımızın babası, hayatımın aşkı, Babalar Günü kutlu olsun.

Ailemiz için, çocuklar ve ben sana sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

Ailemin reisi büyük aşkım. Medarı iftiharım sevgilim her şeyim! Babalar günün kutlu olsun.

Senin gibi harika bir adamla hayatı, sevgiyi ve ebeveynliği paylaştığım için çok minnettarım.

Bu eğlenceli ve zorlu yolculukta benimle olduğun için çok mutluyum.

Senden daha iyi bir baba ya da daha sevgi dolu bir koca olan birini hayal edemiyorum.

Senin sayende kutsanmış hissetmek, önemsendiğini hissetmek, sevildiğini hissetmek.

Çocuklarımız seni bir kahraman olarak görüyor. Ve bu konuda kesinlikle haklılar.

Kalbimin adamı, çocuklarımızın babası, hayatımın aşkı, Babalar Günü kutlu olsun.

Ne kadar harika bir baba olduğunu görmek seni daha çok sevmeme neden oluyor.

Sevdiğim adamın Babalar Günü kutlu olsun. Umarım her gün senin ve yaptığın her şey için ne kadar minnettar olduğumu hissedersin.

Çocuklarımız senin gözlerine, serin enerjine ve büyük kalbine sahip. Seni onların babası ve benim mükemmel insanım olan adam olarak seviyorum.

Babalar günü alıntıları

Babanız için onun ne kadar önemli olduğunu göstermeye devam ederken mesajlarınızı basit ve öz tutun. İşte babanızın, hayatınızda harika bir insan olduğu için ona teşekkür etmeniz için kısa ve tatlı mesajlardan oluşan, en bilinen ünlü kişilerden alıntılar, güzel sözler, babalar günü dini mesajları

Bir baba çocuğuna güzel ahlâktan daha üstün bir miras bırakamaz. Hz. Muhammed

“Babam bana bir insanın verebileceği en büyük hediyeyi verdi, bana inandı.” -Jim Valvano

Benim başarı reçetem, babamın her zaman söylediği bir şeye dayanır: Hiçbir zaman bir başkasından daha iyi olmaya çalışmayacaksın, ama hiçbir zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan da vazgeçmeyeceksin. (John Wooden)

Babanın faziletleri, çocukların servetidir. (Anatole France)

Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz. (Gabrielle D’annunzio)

Bir baba oğlunun çocuk olduğunu anlamaz, kendisi unutkan ve ihmalci olabilir ve o bu kusurlarından ötürü kendini affedebilir; fakat oğlunun kendisinden daha üstün olmasını ister, babasının aynı olmasını değil onu daha ileriye götürmesini, aşmasını ister. (Alain)

Sadece hayat veren değil, hayat verip hak eden, baba adını taşıyabilir. (Dostoyevski)

Baba sevgisini koru. O sevgiyi kesip atarsan, Allah da senin mutluluk ışığını söndürür. (Hz. Muhammed (S.A.V)

Baba, fâni hayatın, terbiye vereni ise, ebedî hayatın sebebidirler. (Hz. Ebu Bekir (r.a)

Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum. (Sigmund Freud)

Bir baba, kendi mutluluğundan çok, çocuklarının mutluluğu ile mutlu olur. (Honore De Balzac)

Baba, ailenin saadet semasından bir güneştir.  A. Şeref Gülyazıcı

Bir erkeğin başarısını kıskanmadığı tek kişi onun evladıdır. – Anonim

Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren. Onun parasını hemen harcayabilirsin. (Sadi)

Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz. (Victor Hugo)

Bir babadan, gücünün ve kazancının üstünde hayati kıymetler beklemek, ana ve çocuklar için hak değildir. (A. Şeref Gülyazıcı )

Baba olduktan sonra göreceksiniz ki, kendi mutluluğunuzdan çok, çocuğunuzun mutluluğu ile mutlu olabilirsiniz. (Honore De Balzac)

Bir adam yaşlandığını anlar, çünkü babasına benzemeye başlar. (Gabriel Garcia Marquez)

Baba, oğlunun meth, oğul, babasını takdir etmemeli. (Çin Atasözü)

Türk İslam ahlâkında, bilhassa ana-baba ve hocanın hatırı unutulmaz. Bunların unutması, aile, dostluk ve cemiyet bağlarını yok eder. (Mehmet Kaplan)

İyiliklerin en iyisi kişi babasının dostu olanlara iyilik etmesidir. (Hadis-i Şerif)

Babanın rolü, yüz öğretmeninkine bedeldir. (George Herbert)

Baba, koruma ve yardımın, anne şefkat ve sevginin sembolüdür. (Lâ Edrî)

İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca duyar. (Goethe)

Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir. (Theodore Hesburgh)

Bir baba; kendini, kudretinden aşağı derecede, çocuklarını, kudreti nispetinde, kadınını da, kudretinin fevkinde giyindirmelidir. (Arap Atasözü)

Baba Adaylarına Güzel ve Anlamlı Sözler

İlk kez baba olacaklara, baba adayların ve yeni çocuğu olan babalara söylenebilecek, birbirinden güzel, anlamlı mesajlar ve sözler

İlk bebeğinize sahip olmanın ve ilk kez baba olmanın her erkeğin hayatında heyecan verici bir dönem olduğu inkar edilemez!

‘Yeni bir baba olmak, içinde hapsolmuş küçük çocuğu serbest bırakırken çocuğun koruyucusu olmak demektir. Çocuğunuzla eğlenin ve zamanın ne kadar hızlı geçtiğini unutmayın. Çocuğunuzla şimdi vakit geçirmek, büyüdükçe onlarla olan ilişkinizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.’

“Bir adam belki de babasının haklı olduğunu anladığında, genellikle kendisinin haksız olduğunu düşünen bir oğlu olur.” – Charles Wadsworth

“Bizi babalar ve oğullar yapan et ve kan değil, kalptir. “ – Johann Schiller

“Baba olmaktan korkan adamlar, babalığın erkeklerin mükemmel yaptığı bir şey olmadığını, erkekleri mükemmelleştiren bir şey olduğunu anlamıyorlar. “– Frank Pittman

“Babalar, aşkla kahramanlara, maceracılara, hikaye anlatıcılarına ve şarkı söyleyenlere dönüşen en sıradan erkeklerdir.” – Pam Brown

‘Babalık, olabilecek en büyük şeydir. Gerçekleşene kadar açıklayamazsınız; Bu, birisine daha içinde yüzmeden önce suyun nasıl hissettirdiğini anlatmak gibi bir şey.’ – Michael Buble

‘Hayatta hiçbir şey seni babalık kadar mutlu, hüzünlü, bitkin veya inanılmaz derecede gururlandıramaz.’

‘Hayat iniş ve çıkışlarla dolu zor bir yolculuk olacak. Ama çocuğunuza olan sevginiz, her şeyin üstesinden gelmenizi sağlayacak.’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün