GündemSözler

Anneler Günü Sözleri ve Mesajları 2024

Anneler Günü Sözleri ve Mesajları. Hayatımızın en önemli anlamı ve değeri Annelerimize özel Mesajlar ve sözler, alıntılar ve anneler günü notları, anne ile ilgili hadisler, dini sözler

Anneler Günü Sözleri ve Mesajları. Hayatımızın en önemli anlamı ve değeri Annelerimize özel Mesajlar ve sözler, Anneye ne yazılır? Anneler gününde anneye ne alınır? Anne Sözleri, Anne ile ilgili resimli sözler ve mesajlar, alıntılar ve anneler günü notları, anne ile ilgili hadisler, dini sözler

İçinde bulunduğumuz Mayıs ayının en önemli ve özel günü olan 12 Mayıs 2024 Pazar Anneler Günü için hazırladığımız WhatsApp, Telegram, Facebook, Twitter ve SMS ile gönderebileceğiniz annelerimize en güzel duygularımızı dile getirebileceğimiz, anneler gününü kutlayabileceğimiz en güzel ve etkili, değişik, farklı, dini, kısa ve özlü yeni Anneler günü Mesajları ve Sözleri, Anne sözleri, Annelik ile ilgili alıntılar

Bu özel günde kısa ve tatlı alıntılardan mizahi ve komik sözlere kadar, annenize onun için mükemmel olan bir mesajla ne kadar önemsediğinizi gösterin.

Mayıs ayının girmesiyle Anneler günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? En güzel ve anlamlı anneler günü hediyesi ne olabilir? ve tabi ki elbette en güzel ve anlamlı anneler gününe özel mesajlar merak edilip araştırılmaya başlandı. İşte anneye en güzel mesajlar…  Anneler günü Kutlama sözleri

2024 Anneler Günü

Mayıs ayının en önemli günlerinden birisi kuşkusuz Anneler Günü’dür. Bu yıl 12 Mayıs 2024 Pazar gününe denk gelen Anneler Günü için geri sayım sürerken, vatandaşlar, gençler ve çocuklar en değerlilerimiz annelerimiz için en güzel hediyelerin ve en güzel kutlama mesajlarının ne olacağını araştırmaya başladı.

Anneler Günü Dünya’da çeşitli ülkelerde farklı günlerde kutlanıyor. En yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır.

Anneler Gününde çiçekçiler çalışıyor mu?

Her yıl olduğu gibi bu yılda Anneler Gününde annelerimize alacağımız çiçekle bugünü taçlandırmak isteriz.

Merak edenler için ise sevindirici bir haber olarak Anneler Gününde çiçekçiler açık olacak. Anneler Günü bu sene 12 Mayıs 2024 Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle çiçekçiler, 11-12 Mayıs 2024 Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek.

Türkiye’de Anneler Günü İlk Ne Zaman Kutlanmıştır?

Türkiye’de ise Anneler Günü; Türk Kadınlar Birliğinin girişimleri ile 5 Mayıs 1955 tarihinde mayıs ayının ikinci Pazar günü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ‘’Anneler Günü’’ olarak kutlanması kararı verilmiştir.

Ayrıca Türkiye’de Anneler Gününde her yıl yılın annesi de seçilmektedir. 1955 yılında ilk kutlandığında yılın annesi olarak 93 Harbinde Rus işgaline karşı Erzurum’daki halk direnişinin simgesi hâline gelmiş olan Nene Hatun seçilmiştir.

Anneler Günü Sözleri

Anneler Günü’ne güzel, özel ve duygusal sözler

Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum.

Kendimi kötü hissettiğimde konuşabileceğim kişi, endişelendiğimde beni neşelendiren, canım sıkıldığında konuştuğum kişi benim annemdir… Annecim anneler günün kutlu olsun, ellerinden öperim.

Dileklerimizi gerçeğe çeviren, başarılarımızı hedefe dönüştüren, sevginin ve emeğin tükenmez kaynağı annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Bizleri büyüten aç kalıp yediren kahrımızı çeken, eğiten yanlışı doğruyu gösteren, uyumayan çalışan tüm annelerimizin ve anne adaylarının Anneler günü kutlu olsun.

Ömür boyu duyduğumuz güvenin adıdır ANNE… Karşılıksız Sevginin Adıdır, ANNE… Bir Ömrü Severek Feda Edenin Adıdır, ANNE. Aman Tırnağına Taş Değmesin, Yavrularımın Acısı Bana Gelsin Diyenin Adıdır, ANNE… Tüm Fedakâr Annelerin Anneler Günü Kutlu Olsun. Ebedi Aleme göç etmiş annelerin mekanı cennet olsun…

Cesur olmamız için arkamızda, güçlü olmamız için yanımızda, güvenliğimiz için önümüzde duran, insan eden, tembih eden, dayanamayıp müdahale eden, ama her zaman mutlu eden Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.

Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın… En aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

“Ana başa taç imiş, Her derde ilaç imiş, Bir evlat pîr olsa da, Anaya muhtaç imiş.” Tüm annelerin gününü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyorum

Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

Gül yüzünden gülücükleri hiç eksik etmeyen biricik anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum annem. Anneler günün kutlu olsun.

Duyduğumuz ilk kalp atışı, tuttuğumuz ilk el, gördüğümüz ilk göz, hatırladığımız ilk an ve unutamadığımız nice anının ilk sahibi annelerimiz; gününüz kutlu olsun…

Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem… Anneler günün kutlu olsun.

Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse annem derdim canım annem. Seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

Hayatıma önder olan ve bana her zaman doğru yolu gösteren canım annem, anneler günün kutlu olsun.

Hiçbir zaman haberim olmadı ama elin hep üzerimde ve koruma kalkanım hep arkamdaydı. Beni en görünmez yerlerde bile görüp koruduğunu bilirdim. Melek annem anneler günün kutlu olsun.

Bu zamana kadar hep beni düşünen ben üzüldüğümde bin üzülen sevincime koşulsuz şartsız ortak olan annecim, günün kutlu olsun.

Canım annem, sen benim için dünyanın en güzeli, en iyi annesisin. Bunu zaten biliyordun ama anneler günü için hatırlatmak istedim. Anneler günün kutlu olsun.

Anavatan diyorlar adına toprağımın, Sen vatanlaştırırsın bastığın yeri anne! Başta elleri öpülesi Şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun.

Şehit annesi var, Annesi toprak olan var, Anne olamayan var, Annesi Anne olmayan var, başkasına Anne diyen var. Neler var, neler… olan var, olmayan var. hissedebilirmisin? – Lütfen #AnnelerGünü nü sessiz kutlayın…

Anne ile ilgili alıntılar

Bir annenin çocuklarının hayatındaki etkisi hesaplanamaz. – James Faust

Anne: insanlığın dudaklarındaki en güzel kelimedir. – Kahil Gibran

Hayat bir kılavuzla gelmez. Bir anne ile birlikte gelir.

Bazı insanların her şeyi başarabileceklerini düşünmelerinin bir nedeni var. Annelerini dinlediler.

Bir annenin kolları hassasiyetten yapılmıştır ve çocuklar onların içinde mışıl mışıl uyurlar. – Victor Hugo

“Olduğum veya olmayı umduğum her şeyi melek anneme borçluyum.” – Abraham Lincoln

“Bir anne, diğerlerinin yerini alabilen, ancak kimsenin yerini alamayacağı kadındır.” – Kardinal Meymillod

“Dünyadaki en güzel üç kadın: Annem, gölgesi ve aynadaki yansıması…”

“Dünya denilen bu kokuşmuş çöplükte her şeyden şüphe edebiliriz; bir annenin sevgisi hariç…” – James Joyce

Bir Kadına Tekme Atmak, Yalnızca Karnındaki Bebeğin Hakkıdır.!

Kaç yaşında olursanız olun annenize ihtiyacınız vardır…

“Bir ANNE tüm dünyayı değiştirebilir”

Baban kral da olsa hep anneye sığınırsın!

Hiç bir doktorun tedavisi, bir annenin ‘Öpeyim de geçsin’ sözü kadar işe yaramaz…

Herkesin boşluğunu dolduran ama hiç kimsenin boşluğunu dolduramadığı insandır Anne…

Bir annenin sevgisi özgürleştirir.

Bazen anneliğin gücü doğa yasalarından daha büyüktür.

Anne, herkesin yerini alabilen ama yerini kimsenin alamayacağı kişidir.

Annen bulana kadar hiçbir şey gerçekten kaybolmaz.

Bir erkek en çok sevgilisini, en çok karısını, ama en çok annesini sever. – İrlanda Atasözü

Büyük başarılar, kıymetli anaların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur. – Mustafa Kemal Atatürk

Başta şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.

Anneler Günü Sözleri

Hayat yolculuğumun en başından beri beni besleyen, üzerimden duayı hiç eksik etmeyen, benim için her an endişelenen, bana rehberlik eden ve her arayışımda beni destekleyen kişi sendin anneciğim. İhtiyacım olan sevgi için her gün orada olduğunu biliyorum. Anneler Günün kutlu olsun!

Bana yolları göstermek için orada olduğun sürece, hiçbir şey için endişelenmem gerekmiyor. Seni seviyorum anneciğim. Anneler Günün kutlu olsun!

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Şefkati, sevgisi ve sabrıyla bizleri yetiştiren başta annem ve eşim olmak üzere tüm annelerimizin, Anneler Günü kutlu olsun…

Gökyüzünden bir yıldız kayar, dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Canım annem, Anneler günün kutlu olsun…

Başta ; ŞEHİTLERİMİZİN, GAZİLERİMİZİN anneleri olmak üzere annemin ve  annelerimizin anne adaylarının anneler gününü şimdiden kutluyorum, ellerinden öpüyorum

Annelik, tüm duyguları en yoğun haliyle yaşadığın muhteşem bir deneyimdir. Tüm annelerin ve kendini anne gibi hissedenlerin Anneler Günü kutlu olsun!

Kaybettiğimiz, unutmayacağımız tüm annelerin, her hangi bir canlıya annelik eden herkesin anneler günü kutlu olsun.

Başta ŞEHİTLERİMİZİN, GAZİLERİMİZİN anneleri olmak üzere annemin ve  annelerimizin anne adaylarının anneler gününü şimdiden kutluyorum, ellerinden öpüyorum

Annelik, tüm duyguları en yoğun haliyle yaşadığın muhteşem bir deneyimdir. Tüm annelerin ve kendini anne gibi hissedenlerin Anneler Günü kutlu olsun!

Kaybettiğimiz, unutmayacağımız tüm annelerin, her hangi bir canlıya annelik eden herkesin anneler günü kutlu olsun.

14 Mayıs Anneler Günü bugün, seni “Yılın en iyi annesi” ödülüne layık görüyorum. Bu ödülde birinciliği alabilecek başka bir kadın tanımıyorum. Harika annem, Anneler Günün kutlu olsun.

Hayatımızın ilk ve en süper kahramanları olan annelerimizin, Anneler Günü Kutlu Olsun…

Dini Anneler Günü Sözleri

Ayaklarının altı cennet kokan anneciğim, anneler günün kutlu olsun.

Benim bir tanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.

Annesinin gönlünü kıran büyük günah işlemiş olur. – Hadis-i Şerif

Kul, anne ve babasına dua etmeyi terkettiğinde ondan rızık kesilir. – Hadis-i Şerif

Biz insana, anne babasına en güzel bir biçimde davranmasını emrettik…” (Ankebut Suresi 8)

Ana-babasına iyilik edene müjdeler olsun! Allah Onun ömrünü uzatır.  (Buhârî)

Müslim’in bir rivayetinde “Yâ Resûlallah, iyi davranmaya en çok layık olan kimdir?” sorusuna “Annen, annen, annen; sonra baban, sonra sırasıyla yakın akrabalarındır” buyurdu. (Müslim)

Ebû Hüreyre’den (ra) rivayet edildiğine göre Hz. Peygamber:

Ana babasının ihtiyarlık zamanlarında, onlardan birine veya her ikisine yetişip de (lâyık oldukları hürmeti göstermediği için) cennete giremeyen kimsenin burnu yerlerde sürünsün, buyurmuş ve bunu üç kere tekrarlamıştır. (Hadis – Müslim)

Esmâ bnt. Ebû Bekir (ra) şöyle anlatıyor:

Müşrik olan annem, Resûlullah zamanında yanıma gelmişti. Resûlullah’a sordum ve dedim ki “Annem geldi, beni özlemiş, ona evlatlık vazifemi yapabilir miyim?” Resûlullah “Evet, annene evlatlık vazifeni yap” buyurdu. (Buhârî, Müslim)

Benzer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün