GündemSözler

Anneler Günü Sözleri ve Mesajları

Anneler Günü Sözleri ve Mesajları. Hayatımızın en önemli anlamı ve değeri Annelerimize özel Mesajlar ve sözler, alıntılar ve anneler günü notları, anne ile ilgili hadisler, dini sözler

Anneler Günü Sözleri ve Mesajları. Hayatımızın en önemli anlamı ve değeri Annelerimize özel Mesajlar ve sözler, Anne Sözleri, Anne ile ilgili resimli sözler ve mesajlar, alıntılar ve anneler günü notları, anne ile ilgili hadisler, dini sözler

İçinde bulunduğumuz Mayıs ayının en önemli ve özel günü olan 2021 Anneler Günü için hazırladığımız WhatsApp, Telegram, Facebook, Twitter ve SMS ile gönderebileceğiniz annelerimize en güzel duygularımızı dile getirebileceğimiz, anneler gününü kutlayabileceğimiz en güzel ve etkili, değişik, farklı, dini, kısa ve özlü yeni Anneler günü Mesajları ve Sözleri, Anne sözleri, Annelik ile ilgili alıntılar

Bu özel günde kısa ve tatlı alıntılardan mizahi ve komik sözlere kadar, annenize onun için mükemmel olan bir mesajla ne kadar önemsediğinizi gösterin.

Mayıs ayının girmesiyle Anneler günü ne zaman, hangi güne denk geliyor? En güzel ve anlamlı anneler günü hediyesi ne olabilir? ve tabi ki elbette en güzel ve anlamlı anneler gününe özel mesajlar merak edilip araştırılmaya başlandı. İşte anneye en güzel mesajlar…  Anneler günü Kutlama sözleri

2021 Anneler Günü

Mayıs ayının en önemli günlerinden birisi kuşkusuz Anneler Günü’dür. Bu yıl 9 Mayıs 2021 Pazar gününe denk gelen Anneler Günü için geri sayım sürerken, vatandaşlar, gençler ve çocuklar en değerlilerimiz annelerimiz için en güzel hediyelerin ve en güzel kutlama mesajlarının ne olacağını araştırmaya başladı.

Anneler Günü Dünya’da çeşitli ülkelerde farklı günlerde kutlanıyor. En yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır.

Anneler Gününde çiçekçiler çalışıyor mu?

Tam kapanma sokağa çıkma yasağında Anneler Gününde annelerimize alacağımız çiçekle bugünü taçlandırmak isteriz. Her yıl Mayıs ayında kutlanan Anneler Günü bu sene koronavirüs sebebiyle evlerde hediyelerle kutlanacak.

Bu zorlu zamanlarda ise sevindirici bir haber olarak Anneler Gününde çiçekçiler açık olacak. Anneler Günü bu sene 9 Mayıs 2021 Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle çiçekçiler, 8-9 Mayıs 2021 Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek.

Türkiye’de Anneler Günü İlk Ne Zaman Kutlanmıştır?

Türkiye’de ise Anneler Günü; Türk Kadınlar Birliğinin girişimleri ile 5 Mayıs 1955 tarihinde mayıs ayının ikinci Pazar günü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ‘’Anneler Günü’’ olarak kutlanması kararı verilmiştir.

Ayrıca Türkiye’de Anneler Gününde her yıl yılın annesi de seçilmektedir. 1955 yılında ilk kutlandığında yılın annesi olarak 93 Harbinde Rus işgaline karşı Erzurum’daki halk direnişinin simgesi hâline gelmiş olan Nene Hatun seçilmiştir.

Anneler Günü Sözleri

Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum.

Kendimi kötü hissettiğimde konuşabileceğim kişi, endişelendiğimde beni neşelendiren, canım sıkıldığında konuştuğum kişi benim annemdir… Annecim anneler günün kutlu olsun, ellerinden öperim.

Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın… En aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

Gül yüzünden gülücükleri hiç eksik etmeyen biricik anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük şansım. Seni seviyorum annem. Anneler günün kutlu olsun.

Duyduğumuz ilk kalp atışı, tuttuğumuz ilk el, gördüğümüz ilk göz, hatırladığımız ilk an ve unutamadığımız nice anının ilk sahibi annelerimiz; gününüz kutlu olsun…

Mesafeler uzak olsa da yüreğim hep seninle canım annem… Anneler günün kutlu olsun.

Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse annem derdim canım annem. Seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Annem senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Anneler günün kutlu olsun sevgili annem.

Hayatıma önder olan ve bana her zaman doğru yolu gösteren canım annem, anneler günün kutlu olsun.

Hiçbir zaman haberim olmadı ama elin hep üzerimde ve koruma kalkanım hep arkamdaydı. Beni en görünmez yerlerde bile görüp koruduğunu bilirdim. Melek annem anneler günün kutlu olsun.

Bu zamana kadar hep beni düşünen ben üzüldüğümde bin üzülen sevincime koşulsuz şartsız ortak olan annecim, günün kutlu olsun.

Canım annem, sen benim için dünyanın en güzeli, en iyi annesisin. Bunu zaten biliyordun ama anneler günü için hatırlatmak istedim. Anneler günün kutlu olsun

Anne ile ilgili alıntılar

Bir annenin çocuklarının hayatındaki etkisi hesaplanamaz. – James Faust

Anne: insanlığın dudaklarındaki en güzel kelimedir. – Kahil Gibran

Hayat bir kılavuzla gelmez. Bir anne ile birlikte gelir.

Bazı insanların her şeyi başarabileceklerini düşünmelerinin bir nedeni var. Annelerini dinlediler.

Bir annenin kolları hassasiyetten yapılmıştır ve çocuklar onların içinde mışıl mışıl uyurlar. – Victor Hugo

“Olduğum veya olmayı umduğum her şeyi melek anneme borçluyum.” – Abraham Lincoln

“Bir anne, diğerlerinin yerini alabilen, ancak kimsenin yerini alamayacağı kadındır.” – Kardinal Meymillod

“Dünyadaki en güzel üç kadın: Annem, gölgesi ve aynadaki yansıması…”

Bir Kadına Tekme Atmak, Yalnızca Karnındaki Bebeğin Hakkıdır.!

Kaç yaşında olursanız olun annenize ihtiyacınız vardır…

“Bir ANNE tüm dünyayı değiştirebilir”

Baban kral da olsa hep anneye sığınırsın!

Hiç bir doktorun tedavisi, bir annenin ‘Öpeyim de geçsin’ sözü kadar işe yaramaz…

Herkesin boşluğunu dolduran ama hiç kimsenin boşluğunu dolduramadığı insandır Anne…

Anneler Günü Sözleri

Hayat yolculuğumun en başından beri beni besleyen, üzerimden duayı hiç eksik etmeyen, benim için her an endişelenen, bana rehberlik eden ve her arayışımda beni destekleyen kişi sendin anneciğim. İhtiyacım olan sevgi için her gün orada olduğunu biliyorum. Anneler Günün kutlu olsun!

Bana yolları göstermek için orada olduğun sürece, hiçbir şey için endişelenmem gerekmiyor. Seni seviyorum anneciğim. Anneler Günün kutlu olsun!

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Şefkati, sevgisi ve sabrıyla bizleri yetiştiren başta annem ve eşim olmak üzere tüm annelerimizin, Anneler Günü kutlu olsun…

Gökyüzünden bir yıldız kayar, dilek tutarız. Annem gözlerini kapar bütün dilekleri benim içindir. Canım annem, Anneler günün kutlu olsun…

9 Mayıs Anneler Günü bugün, seni “Yılın en iyi annesi” ödülüne layık görüyorum. Bu ödülde birinciliği alabilecek başka bir kadın tanımıyorum. Harika annem, Anneler Günün kutlu olsun.

Dini Anneler Günü Sözleri

Ayaklarının altı cennet kokan anneciğim, anneler günün kutlu olsun.

Benim bir tanecik tatlı annem, senin çocuğun olduğum için her zaman gurur duydum. Ellerinden öperim.

Annesinin gönlünü kıran büyük günah işlemiş olur. – Hadis-i Şerif

Kul, anne ve babasına dua etmeyi terkettiğinde ondan rızık kesilir. – Hadis-i Şerif

Biz insana, anne babasına en güzel bir biçimde davranmasını emrettik…” (Ankebut Suresi 8)

Ana-babasına iyilik edene müjdeler olsun! Allah Onun ömrünü uzatır.  (Buhârî)

Müslim’in bir rivayetinde “Yâ Resûlallah, iyi davranmaya en çok layık olan kimdir?” sorusuna “Annen, annen, annen; sonra baban, sonra sırasıyla yakın akrabalarındır” buyurdu. (Müslim)

Ebû Hüreyre’den (ra) rivayet edildiğine göre Hz. Peygamber:

Ana babasının ihtiyarlık zamanlarında, onlardan birine veya her ikisine yetişip de (lâyık oldukları hürmeti göstermediği için) cennete giremeyen kimsenin burnu yerlerde sürünsün, buyurmuş ve bunu üç kere tekrarlamıştır. (Hadis – Müslim)

Esmâ bnt. Ebû Bekir (ra) şöyle anlatıyor:

Müşrik olan annem, Resûlullah zamanında yanıma gelmişti. Resûlullah’a sordum ve dedim ki “Annem geldi, beni özlemiş, ona evlatlık vazifemi yapabilir miyim?” Resûlullah “Evet, annene evlatlık vazifeni yap” buyurdu. (Buhârî, Müslim)

Benzer Konular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu