Yaşam

Ücretsiz Kargo Günü | 14 Aralık

2023 Ücretsiz Kargo Günü nedir, ne zaman kutlanır? Ücretsiz kargo ne demek? 'Ücretsiz Kargo Günü'nün ardındaki girişimci kimdir? Ücretsiz kargo nasıl olur? Ücretsiz Kargo Gününe ne kadar kaldı?

2023 Ücretsiz Kargo Günü nedir, ne zaman kutlanır? Ücretsiz kargo ne demek? ‘Ücretsiz Kargo Günü’nün ardındaki girişimci kimdir? Ücretsiz kargo nasıl olur? Ücretsiz Kargo Gününe ne kadar kaldı?

Peki Ücretsiz Kargo Günü fikrini ilk ortaya atan Luke Knowles kimdir? Amazon’un ücretsiz kargo günü var mı? Ücretsiz Kargo Günü’ne hangi siteler veya mağazalar katılıyor?

Bu yıl 14 Aralık’ta düzenlenen Ulusal Ücretsiz Gönderi Günü’nün sevilmeyecek yanı nedir? Her şeyi çevrimiçi alarak ücretsiz şekilde kapınıza gelecek şekilde alışveriş yapabilirsiniz; artısı, çok yüksek nakliye ücretleri yoktur. Yalnızca gerçekten satın aldığınız kadar ödeyin, ekstra masrafları başkasının üstlenmesine izin verin.

Ücretsiz Nakliye Günü, her yıl Aralık ayının ortasında gerçekleşen bir günlük bir promosyon etkinliğidir. Etkinlik tarihi her yıl değişir, bu nedenle Aralık ayının ortasında dikkatli olun.

Ücretsiz Kargo Günü

Ulusal Ücretsiz Nakliye Günü, her yıl Aralık ayının ortasında gerçekleşen bir günlük etkinliktir. Bu günde, büyük ve küçük çevrimiçi perakendeciler, yılın son ayında yaptıkları indirim ve etkinliklerle ve özellikle yılbaşı alışverişleri için ücretsiz kargo ile zamanında ve garantili teslimat ile binlerce ürünlerini müşterilerine sunacak. 2023 yılında 16. kez Ücretsiz Kargo Günü 14 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Ücretsiz kargo, müşterilerin ek bir nakliye ücreti ödemek zorunda olmadığı çevrimiçi alışveriş için giderek daha popüler hale gelen bir seçenektir.

Tüketiciler her yıl daha fazla alışverişlerini internetten yapıyor. Bu yıl 14 Aralık’ta düzenlenecek Ücretsiz Kargo Günü’nde perakendeciler ve online alışveriş siteleri pek çok ürünü ücretsiz kargo seçeneğiyle satışa sunuyor. Yılbaşı alışverişini online platformlardan yapmayı tercih edenlere yönelik ücretsiz kargo seçeneklerinin sunulması fikriyle ortaya çıkan Ücretsiz Kargo Günü, her yıl Aralık ayının ortasında pek çok ülkede kutlanıyor.

Giyimden kitaba, elektronikten oyuna, hobiden filme, ev dekorasyon ürünlerinden seyahate tüm seçenekleriyle A’dan Z’ye internetten alışveriş çılgınlığı Aralık ayı ortalarında ücretsiz kargo seçenekleriyle kapınıza kadar gelebiliyor.

Ücretsiz Kargo Günü’nün Geçmişi

Tarihin en iyi fikirlerinin çoğu gibi, Ücretsiz Nakliye Günü fikri de bir tuvalette tasarlandı.

Ücretsiz Nakliye Günü, çevrimiçi alışveriş sezonunu uzatmak amacıyla Coupon Sherpa ve FreeShipping.org’un kurucuları Luke ve Maisie Knowles tarafından 2008 yılında başlatıldı.

İnternet girişimcisi Luke Knowles, ücretsiz gönderim odaklı başarılı web sitesini yönetirken, kullanıcılar arasında kafa karıştırıcı bir eğilim fark etti: Online alışveriş 10 Aralık civarında düşüyor gibi görünüyordu. Birçok perakendeci noel ve yılbaşı tatilleri için için siparişlerini zamanında gönderebilse de, alışveriş yapanlar paketlerini zamanında teslim alma ve fahiş nakliye ücretleri konusunda endişeliydi.

Luke Knowles bir sabah, Aralık ayı sonlarında verilen siparişler için ücretsiz gönderim ve zamanında teslimatı garanti eden bir etkinliğin tatil sezonunun tam da ihtiyaç duyduğu şey olduğunu fark etti ve Ücretsiz Nakliye ya da Ücretsiz Kargo Günü böylece doğdu.

İlk etkinlik, Luke ve bir çalışanı tarafından iki hafta içinde düzenlendi ve 250 katılımcı perakendeci ve tüccar bu etkinliğe dahil oldu. 17 Aralık 2008’de uykusuz geçen bir gecenin ardından Luke Knowles, tarihteki ilk Ücretsiz Kargo Günü için 18 Aralık gece yarısı sitede “düğmeyi bastı”.

İlk yılında etkinlik, çevrimiçi satışlardan 764 milyon dolar kazandı ve o yıl tatil sezonunda e-ticarette en çok kazandıran 10 günden biri oldu!

Sonraki 10 yıl boyunca Ücretsiz Kargo Günü, tatil alışverişi sözlüğüne kalıcı bir giriş yaparak yüksek hacimli medyanın ilgisini ve bir çok alışveriş sitesine yüz binlerce ziyaretçiyi çekmeye başladı.

Zamanla daha fazla perakendeci, tatil listelerini Aralık ayının ortasından sonuna kadar bitirmek isteyen müşterilerin satışlarını artırmak için Ücretsiz Kargo seçenekleriyle birlikte etkinlikler ve indirimler düzenlemeye başladı.

2010 yılında Ulusal Ücretsiz Nakliye Günü, dünya genelinde tüm çevrimiçi satışlarda Black Friday (Kara Cuma)’yı geride bıraktı. Ücretsiz Kargo kampanyası dönemindeki çevrimiçi satışlar, Black Friday satışlarını 294 milyon dolar aşarak bugüne kadar çevrimiçi satışlarda üçüncü en yüksek geliri sağladı.

2017 yılında Ücretsiz Nakliye Günü 10. yıl dönümünü kutladı. ​Free Shipping Day’in sponsorları, kupon web sitelerini başlatarak on yıllık bir başarıya imza attı. Birçok perakendeci indirim kuponlarıyla ek tasarrufları teşvik etmeye başladı.

Günümüzde dünyada ve Türkiye’de en büyük alışveriş siteleri ücretsiz gönderim gününe katılır, müşterilerine hızlı ve zamanında teslimat seçenekleriyle hizmet veriyor.

Bu yıl ücretsiz kargo etkinliği olacak mı?

Her mağazanın ücretsiz gönderim teklifinin ayrıntılarını görüntülemek için 14 Aralık 2023 saat 00:00′ dan sonra herhangi bir zamanda Ücretsiz Gönderim Günü 2023 web sitesine (freeshippingday.com) gidin. Burada dünya genelinde ücretsiz nakliye hizmeti veren global alışveriş siteleri listesini görebilirsiniz. Her sitenin sunduğu teklif biraz farklı çalışır, bu nedenle tüm ayrıntıları okuduğunuzdan emin olun.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de de hizmet vermeye başlayan Amazon, ücretsiz gönderim gününe katılır, ancak bir Amazon Prime hesabınız varsa, yıl boyunca farklı fırsatlar da alabilirsiniz.

Türkiye’de bilinen ve güvenilir alışveriş sitelerini ziyaret edin ve Ücretsiz Kargo seçeneği olup olmadığını kontrol edin. Ücretsiz gönderim için sundukları teklifleri ve ayrıntıları inceleyerek alışveriş keyfinizin tadını çıkarın.

Mağazalar, ödeme sırasında kullanılacak bir kod veya kupon içerebilir veya ücretsiz kargo otomatik olarak uygulanabilir. Her zamanki gibi çevrimiçi mağazada alışveriş yapın ve ücretsiz gönderiminizi almak için ödeme sırasındaki talimatları izleyin.

Kargo ve nakliye masraflarını kontrol edin

Online Alışveriş sırasında satın almaya karar vermeden önce kargo veya gönderim bedellerini kontrol etmek önemlidir. Bazı perakendeciler, ürün fiyatlarını artırdıktan sonra ücretsiz gönderim sunabiliyor. Ancak bazı gerçek perakendeciler ürünleri makul fiyatlarla satarak sorunsuz ve hızlı teslimatı sağlamak için nakliye masraflarını üstlenirler.

Ziyaret ettiğiniz online alışveriş sitelerindeki kampanyaları, indirim kuponlarını, ücretsiz kargo seçeneklerini araştırarak gönderim zamanı ve stok miktarı hakkında da bilgi sahibi olun…

Bu yıl 14 Aralık’ta en sevdiğiniz ve güvendiğiniz çevrimiçi mağazalarda harika fırsatlar elde edin ve evde oturarak ve saatlerce uzaktayken satın almak istediğiniz her şeye önemli tasarruflarla sahip olun.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün