Esmaül Hüsna

El-Mübdi Esmasının Zikri, Fazileti ve Faydaları

El-Mübdi Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Mübdi ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü

El-Mübdi Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Mübdi ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü, ne için ve ne zaman okunur? Mübdi kelimesi Kuran’da geçiyor mu? Faydaları ve sırları nedir? El Mübdi Esması Türkçe Anlamı ve Ya Mübdi Zikrinin Fazileti

EL-MÜBDİ

Mahlukatı maddesiz, örneksiz olarak ilk baştan yaratan, eşyayı yoktan ilk defa var eden, yaratan, Kainatı hiç yoktan, örneksiz, benzersiz yaratan demektir.

El-Mübdi isminin zikri 56 adettir. Zikir saati Müşteri, günü Perşembedir.

El-Mübdi Ne Demek?

Bütün varlıkları ilk yaratan, her şeyi yokken yaratan, var eden Allah’tan başka yaratıcı yoktur. Tüm varlıkları benzerleri mevcut olmadığı halde yoktan var eden anlamına gelir.

Arapça Yazılışı

El-Mübdi’ : المبدىء
Ya Mübdi :  يَا مُبْدِىُٔ

El-Mübdi esmasının ebced değeri, zikir sayısı:

Ebced değeri ve zikir sayısı ; 56
Zikir günü ; Perşembe
Zikir saati ; Müşteri (Sabah güneş doğarken ve ikindi sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı)

El-Mübdi isminin Sırları

Hasta olan bir kişi bu Ya Mübdi ism-i şerifini 120 kere okumaya devam ederse , Allah’ü Teala’nın izniyle hastalığı günden güne geçmeye başlayarak son bulacaktır.

Yaşamasından ümit kesilecek şekilde ileri derecede hasta olan birinin iyileşmesi için, Ya Mübdi ism-i şerifini her gün 13,000 (on üç bin ) kere okunmak üzere toplam 7 gün o hastanın şifası niyetiyle okunursa, Allah’u Teala’nın izniyle o hasta en kısa zamanda sağlığına kavuşur.

Esma-i İdrisiyyeden olan İsm-i Şerif

“YA MÜBDİE’L BERAYA VE MUİDE HA BA’DE FENAİHA Bİ KUDRETİHİ YA MÜBDİU”

“Ey mahlukatı yoktan var eden ve hepsi yok olduktan sonra tekrar onları kudretiyle diriltecek olan ! Ey Mübdi” (Kaynak : Lalegül dergisi)

El-Mübdi Özellikleri, Fazileti ve Faydaları:

5 vakit namazdan sonra 57 kere “Ya Mübdi celle celâlühû” zikrine devam eden maddi ilimlerde ve fen ilimlerinde başarılı olur.

Her gün 181 defa “Yâ Mübdî, Yâ Mü’id celle celalühû” esmasının zikrine devam edenin her hayırlı muradı Allah’ın izni ile olur.

Bir işe başlarken başarılı olmak isteyen kimse işe başlarken 56 defa “Ya Mübdi” ismini okur.

Her işte muvaffak olmak isteyen kimse her gün 57 defa “Ya Mübdi” ismini okur.

Her işinde “Ya Mübdi” ism-i şerifi okuyarak başlayan kimse o işte başarıya ulaşır.

Bir işte kararsız olan, bir işe karar vermekte güçlük çeken kimse “Ya Mübdi” esmasını 1000 defa okursa karar verme gücü kazanır.

“Ya Mübdi” ism-i şerifi evin dört tarafına yedi gün boyunca her gün 70’er defa okunursa kaybolan eşya, salimen eve döner.

El-Mübdiü, el-Müidü” isimlerini birlikte okumaya devam edenler, hafızaları kuvvetlenir, unuttuğunu hatırlama gücü kazanırlar ve bazı gizli şeylerin esrarına vakıf olurlar.

“Ya Mübdi” ismini zikreden kimse hikmet sahibi olur, hikmetli konuşur. Gizli olan işlerden ve olaylardan haberdar olur.

Hikmet sahibi olmak isteyen ve hikmetli söz sahibi olmak isteyen kimse “Ya Mübdi” esmasını her gün vird edinip okumalıdır.

Hamile olup düşük ihtimali olan hamile bayanlar eşleriyle beraber 99  “Ya Mübdi celle celâlühû”

zikrine devam ederlerse Cenab-ı Allah’ın izniyle kolayca doğum yapar.

Hamile bayanların çocuğunu düşürme endişesi duyuyorlarsa, sağ elini karnının üzerine koyup, “Ya Mübdi” ism-i şerifini 99 defa okursa, Allah Teala suhulet ihsan eder.

Göremediği sevdiği bir kimseyi rüyasında görebilmek için yatarken uyumadan önce 57 kere “Ya Mübdi” esmasını okumalıdır.

“Ya Mübdi” esmasının zikriyle meşgul olan kimse Allah’ın izniyle her istediğini rüyasında görür.

“Ya Mübdi” ism-i şerifi aynı zamanda gönül tesiri yani etkileme, yönlendirme içinde önemlidir.

Birbirini sevip de açılamayan, ilgisi olduğunu hissettiği kişiden bir türlü teklif ve yaklaşım alamayan kimse her gün 570 defa “Yâ Mübdiü celle celalühü” esmasını okumaya devam ederse, Allah’ın izni ile ve hakkında hayırlı ise beklediği kişiden sevgi ve muhabbet görür.

 

Allah’ın 99 ismi ve Anlamları

Allahü Teala’nın Kuran-ı Kerim ve Hadislerde geçen 99 ism-i şerifi ve Türkçe Anlamları.. Büyük faziletleri bulunan Allah’ın 99 ismi sırasıyla Esmaul Hüsna

Benzer Konular 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün