Eğitim

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman 2024?

Okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili ne zaman? Karneler ne zaman verilecek? Üç aylık yaz tatili ne zaman başlıyor? 2024 okullarda ara tatil ve yaz tatili ne zaman?

Okullar ne zaman kapanıyor? Yaz tatili ne zaman? Karneler ne zaman verilecek? Üç aylık yaz tatili ne zaman başlıyor? 2024 okullarda ara tatil ve yaz tatili ne zaman? Peki E Okul ne zaman kapanıyor? 2024 yılı 2. dönem e-Okul not girişi bitti mi, kapandı mı? İşte okulların tatil olacağı tarihler ve MEB 2023-2024 tatil takvimi

Haziran ayının ikinci haftası ile birlikte okulların ne zaman kapanacağı tarih gündeme gelmeye başladı. Pek çok öğrenci, ikinci ara tatil sonrasında ise dönemin biteceği yaz tatili tarihini merak ediyor. Peki okullar ne zaman tatil olacak? Okullar ne zaman kapanıyor ve yaz tatili ne zaman başlıyor? 2023-2024 Eğitim Öğretim Takvimi ve 3 ay okul tatili

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

  • 2023-2024 eğitim öğretimin başlaması-11 Eylül 2023
  • Birinci ara tatil 13-17 Kasım 2023 tarihleri arası
  • Yarıyıl tatili 22 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arası
  • İkinci ara tatil 8-12 Nisan 2024
  • Okulların Kapanması 14 Haziran 2024

Okulların kapanması ve yaz tatili için geri sayım başladı! Okullar Eylül ayından bu yana yüz yüze eğitime devam ederken, milyonlarca öğrenci 16 Haziran 2023 Cuma günü karneleri alarak 3 aylık tatile girecek.

5 Şubat 2024 Pazartesi günü ders başı yapılacak olan ikinci dönem, karnelerin alınması ile son bulacak. Yaz tatili planlarına başlayan veliler, 2023-2024 eğitim öğretim döneminin biteceği tarihe odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışma takvimine göre karneler bu sene 14 Haziran’da verilecek.

İkinci ara tatilin (Nisan ara tatili) 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında olacak ve okullar 14 Haziran 2024 Cuma gününe kadar devam edecek.

2023-2024 Eğitim Öğretim dönemi ise eğer takvimde bir değişiklik olmazsa 14 Haziran 2024 Cuma günü son bulacak ve milyonlarca öğrenciye karneleri dağıtılacak. Ardından öğrenciler 2,5 aylık yaz tatiline girecek.

Devamsızlık sorunu olmayan ve başarısız notu olmayan öğrenciler Teşekkür veya Takdir Belgesi alabilecek. Not ortalaması 70 ila 84.99 arasında olanlar Teşekkür Belgesi, 85 ve üzeri olanlar ise Takdir Belgesi almaya hak kazanacak.

E Okul ne zaman kapanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, bakım ve onarım zamanları haricinde kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Dönem sonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabilmekte, bu durum ise öğrenciler tarafından E-Okul VBS’nin kapatıldığı şeklinde yorumlanmaktadır.

E-Okul karne döneminde öğrencilerin erişimine açık olmaya devam edecek. Öğrenciler tarafından karneler için not girişinin tamamlanmasını nitelemek için kullanılan E-Okul ekranın kapanması ise artık gerçekleşmemektedir. Karne gününe kadar E Okul ekranı açık kalmaktadır.

E-OKUL VBS Giriş Ekranı

E-okul VBS’ye öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek girilebilir. E-okul’ a mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilmektedir. E-Okul sisteminin amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. Karne notlarıysa yol sonu notları kısmında görülmektedir.

E-OKUL’dan Karne Notlarına Nasıl Bakılır?

E OKUL üzerinden öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için site üzerinde “Veli Bilgilendirme Sistemi” yazan linke tıklamaları ardından ise ekranda istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol ekranda yer alan “e-Karne” sekmesine tıklanır. Buradan karne ve takdir-teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün