Eğitim

Okullar ne zaman kapanacak? 2021-2022 İlk ara tatil ne zaman?

Okullar ne zaman kapanacak? İlk ara tatil ne zaman? Karneler ne zaman verilecek? Üç aylık yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte okulların tatil olacağı tarihler ve MEB 2021-2022 tatil takvimi

Okullar ne zaman kapanacak? İlk ara tatil ne zaman? Türkiye de Okullar ne zaman kapanıyor? Karneler ne zaman verilecek? Üç aylık yaz tatili ne zaman başlıyor? İşte okulların tatil olacağı tarihler ve MEB 2021-2022 tatil takvimi

Okulların açılmasıyla birlikte ara tatil tarihleri ve okulların ne zaman kapanacağı tarih gündeme gelmeye başladı. İlk dönemin stresini atmak için ara tatili bekleyen öğrencilerin merak ettiği konunun cevabı Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 eğitim öğretim takviminde açıklandı. 2022 yaz tatili, veliler ve öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı.

2020-2021 Milli Eğitim Bakanlığı iş ve çalışma takvimini belirledi. Buna göre ilk ara dönem ne zaman sona eriyor? 1. dönem ara tatili ve 2. dönem ara tatili tarihleri ne zaman? 2022 yarı yıl tatili ne zaman başlayacak ve kaç gün sürecek?

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

MEB’in ara tatil programına göre okulun ilk günü olan 6 Eylül 2021’de ilk ders zili ile başladı ve birinci dönem, Kasım ayındaki ilk ara tatile kadar devam edecek. İlk ara tatilde öğrenciler 9 gün dinlenme ve tatil fırsatı bulacaklar.

Geçtiğimiz yıl uzaktan eğitim ile devam eden okullarda bir buçuk senenin ardından okullarda yüz yüze eğitim 6 Eylül tarihinde başladı.

MEB kararına göre Kovid-19 Salgınında “Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi”ne göre, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istendi. Süreç devam ederken gözler ara tatil tarihine çevrildi. Yayınlanan programa göre birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek.

22 Kasım 2021’de tekrar ders başı yapacak olan öğrenciler 21 Ocak 2022 tarihine kadar eğitime devam edecek ve yarıyıl tatiline girmiş olacak. Hafta sonlarıyla birlikte toplamda 16 gün yarı tatil süresi olacak

4 Şubat 2022 tarihinde ikinci dönem başlayacak ve 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi ise eğer takvimde bir değişiklik olmazsa 17 Haziran 2022 Cuma günü son bulacak ve milyonlarca öğrenciye karneleri dağıtılacak.

Ara Tatil ve Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

  1. dönem ara tatili 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 19 Kasım’da sona erecek.

Yarıyıl tatili 24 Ocak tarihinde başlayacak ve 4 Şubat’a kadar devam edecek.

  1. dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri aralığında olacak.

Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

Okullarda yüz yüze eğitim zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan genelgeye göre 2021-2022 eğitim öğretim döneminde uzaktan eğitim seçeneği bulunmuyor. Eğitimler yüz yüze olacak şekilde başladı ve sene sonuna kadar eğer bir değişiklik olmazsa bu şekilde devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, corona virüsünün risklerini göz önünde bulundurarak ve gerekli tedbirleri alarak yüz yüze eğitime devam edileceğini sadece mazereti dolayısıyla yüz yüze eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

MEB PCR Testi Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden, 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi isteneceğini açıkladı.

Bakanlık tarafından, Kovid-19 tedbirleri kapsamında özel öğretim kurumları ve özel öğrenci barınma hizmeti veren kurumlarda alınacak önlemlere ilişkin illere yazı gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu