EğitimGündem

AÖF Kayıtları Başladı. İşte Kayıt tarihleri ve ücretleri

2022 AÖF kayıt tarihleri ne zaman ve kayıt ücretleri ne kadar? Kayıtlar nasıl ve nereden yapılır? Kayıt yenileme ve AÖF elektronik kayıt hakkında tüm bilgiler haberimizde…

2022 AÖF kayıt tarihleri ne zaman ve kayıt ücretleri ne kadar? Kayıtlar nasıl ve nereden yapılır? Kayıt yenileme ve AÖF elektronik kayıt hakkında tüm bilgiler haberimizde…

7 Eylül itibariyle AÖF kayıtları başladı. Başvurular önümüzdeki günlerde sona erecek. Kayıt yaptıracak öğrenciler “AÖF kayıtları nasıl yapılır?” sorusunun cevabını merak ediyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yayınlanan takvime göre Açıköğretim Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 07-18 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Ders seçimi işlemleri de bu tarihlerde yapılacak. Toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilecek olan öğrenciler, kayıt yenileme tarihleri içinde ödeme bilgilerini aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından yapacaklar.

İşte Açık Öğrenim Fakültesi kayıt tarihleri ve adayların dikkat etmesi gereken hususlar…

Anadolu üniversitesi ikinci üniversite nedir?

İkinci Üniversite, herhangi bir yüksek öğretim programından mezun olanlar ile örgün yüksek öğretim bölümlerinde (2 veya 4 yıllık) kayıtlı öğrencilerin sınava girmeden (şartsız ve sınavsız) kayıt yaptırabildikleri üniversite programıdır.

2021-2022 Öğretim Yılı İçin Planlanan Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt İşlemleri; Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt 23 Ağustos 2021 – 17 Ekim 2021 tarihleri arasında Çevrimiçi (Online) olarak ise https://aoskayit.anadolu.edu.tr​ üzerinden yapılabiliyor.

2022 AÖF ELEKTRONİK KAYIT NASIL YAPILIR?

Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere; lisans eğitimi alanlar lisans veya önlisans programlarına; önlisans eğitimi alanlar sadece önlisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilecek.

Adaylar, http://aof.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Otomasyonu bağlantısı “İkinci Üniversite” linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştireceklerdir. Daha sonra kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak, banka ödemesini yaptıktan sonra Açık Öğretim Bürolarından kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT İNTERNET BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

2022 AÖF KAYIT ÜCRETLERİ

Açıköğretim Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilerin ödeyeceği tutarları açıkladı.

2021-2022 Öğretim Yılı İlk Kez Kayıt Yaptıracak Adayların Açıköğretim Fakültesi – Ön Lisans Programları için ödeyeceği Tutarlar için Tıklayın

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • İnternet Başvuru Belgesi
  • Öğrenci Bilgi Formu
  • Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları
  • Öğrenim Belgesi

ÖSYS YENİ KAYIT ve İKİNCİ ÜNİVERSİTE İÇİN İSTENEN EVRAKLARI NELER?

1) İnternet Başvuru Belgesi (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak)

2) Öğrenci Bilgi Formu (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak)

3) Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak)

4) Öğrenim Belgesi (MEBBİS/YÖKSİS sorgulaması sonunda bilgilerine ulaşılamayanlardan istenecek)

 AÖF İLETİŞİM

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye
Basın ve Halkla İlişkiler
Faks 0(222) 320 07 58
Eposta [email protected]
AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masası
0850 200 46 10 ve 444 10 26

Bu yazılarda ilginizi çekebilir; 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün