İslamVideo

Kabe Canlı Yayın (Mekke-i Mükerreme) 7/24 İzle

Kabe Canlı Yayın (Mekke, Mescid-i Haram); Mekke Kabe Canlı Yayınını Nukteler.com üzerinden 7/24 canlı olarak izleyebilirsiniz. Dini Haberler  Kabeden Canlı Yayın

Kabe Canlı Yayın (Mekke, Mescid-i Haram). Mekke Kabe Canlı Yayınını Nukteler.com üzerinden 7/24 canlı olarak izleyebilirsiniz. Dini Haberler Kabe’den Canlı Yayın…

Kabe’den Canlı Yayın 2023

Mekke’den Canlı görüntüler Kabe-i Muazzama Youtube (Makkah Live HD) canlı full HD izle

Mekke olarak da bilinen Mekke-i Mükerreme, dünyadaki yaklaşık iki milyar Müslüman için en kutsal şehirdir. Milyonlarca insan her yıl Hac ve yıl boyunca Umre yapmak için Mekke’yi ziyaret eder.

Mekke’nin kalbi, Mescid-i Haram (Mekke’nin Ulu Camii) ile çevrili kutsal Kâbe’dir. Hem Hac hem de Umre, kutsal Kabe’nin etrafında saat yönünün tersine tavaf (tavaf) gerektirir.

Burada Kabe’yi Mescid-i Haram’ı HD video akışıyla canlı olarak izleyebilir ve kutsal Mekke ve Medine şehirleri hakkında faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

2023 Ramazan’da ve Ramazan Bayramında, Kurban Bayramı ve Hac ibadetinde Mekke-i Mükerreme, Mescid-i Haram’da teravih namazını, Bayram namazını ve her gün 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz.

Youtube yayını olarak Makkah Live HD video kanalından canlı olarak sitemiz üzerinden de Mekke-i Mükerreme’den canlı yayınla Kabe-i Muzzamayı ve Kuran-ı Kerim Kanalı anlık izleyip dinleyebilirsiniz.

  • Canlı Kabe görüntülerini YouTube üzerinden yapmaktayız. Zaman zaman canlı yayın kesildiği için link değiştiriyoruz…

Kabe ve Mekke üzerinden canlı yayın yapan Suudi kameraları ile aktif yayın yapılmaktadır. Kutsal topraklardan kilometrelerce uzakta olsanız bile sitemizden canlı yayın ile Mekke’den Kabe’yi ve Kabe imamlarının sesinden Kuran-ı Kerim tilavetlerini, vakit namazlarını, Cuma namazını, tavaf ve umre görüntülerini 24 saat kesintisiz izleyebilirsiniz.

Kabe neden boşaltıldı?

Suudi kanalının verdiği görüntülerde 7/24 canlı olarak izleyebildiğiniz Kabe ve çevresi boş veya çok sayıda Müslüman’ın tavaf ettiği görülüyor. Bunun sebebini araştıranlar için kısaca şöyle açıklayabiliriz;

Kutsal mekan Kabe’nin Suudi Arabistan yönetimi yeni tip Coronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Kabe’deki tavaf ve sa’y alanlarının kapatılacağını, Mescid-i Haram’da sadece namaz kılınacağını duyurdu.

Kabe’nin içinde bulunduğu Mekke’deki Mescid-i Haram ile Medine’deki Mescid-i Nebevi’nin Coronavirüs Kovid-19’a yönelik önlemler kapsamında boşaltıldığı açıklandı.

Suudi yetkililer, Mescid-i Haram’da sadece namaz kılınmasına izin verileceğini kaydetti.

Kabe Nedir? Neresidir?

Kelime anlamı olarak sözlükte dört köşeli veya küp şeklinde olmak anlamına gelen Kabe, ilk önce Hz. İbrahim ve oğlu Hz. İsmail tarafından yapılmıştır.

Kâbe, Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde Mescid-i Haram’da yer alan ve İslam dininin ilk ve en kutsal mekânıdır.

Kâbe, Hz. İbrahim (aleyhisselam) ve Peygamber Hz. İsmail (aleyhisselam) tarafından Allah’a ibadet için inşa edilen ilk evdir.

Tüm Müslümanlar Kabe‘nin bulunduğu yönü hedef alıp, o yöne doğru namaz kılarlar.

Kâbe’nin olduğu yöne kıble denir. İslâm’ın beş temel şartından biri olan Hac sırasında Kâbe; farz olan ziyaret tavafı ve vacib olan veda tavafı ile en az iki kere tavaf edilir. Bunların dışındaki tavaflar ise sünnettir.

Kabe Canlı Yayın Uydu Ayarları

Kabe TV hangi kanalda? Uydu 2023 güncel frekans bilgileri

KABE (CANLI)-AL QURAN Kanalı Türksat Türksat 3A uydusu, 11557 frekansından yayın yapmaktadır. Polarizasyon değeri: V – Dikey Kapsama değeri Batı, SR değeri: 30000 ve FEC değeri: 2/3

KABE (CANLI)-AL QURAN kanalı SD (standart çözünürlük) olarak yayın yapmaktadır.

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün