Eğitim

Okullar ne zaman açılacak? 2021-2022 Eğitim dönemi takvimi

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk; MEB 2021-2022 yılı takvimine göre Türkiye genelinde okullar 6 Eylül 2021 Pazartesi günü açılacak.

Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı  2021-2022 yılı takvimine göre Selçuk okulların açılacağı tarihi duyurdu. Okullar Eylül’de açılacak mı?

2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılında okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihle ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz sene corona virüs salgını nedeniyle eğitimde sekteye uğrayan okulların yeni öğretim yılında ne zaman açılacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yeni dönemde eğitimlerine yeniden okulda devam edecek olan öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılacağı tarih hakkında bilgi verdi.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı için okulların açılmasına yönelik bakanlık olarak her türlü hazırlıkları yaptıklarını belirten Selçuk; “Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk açıklamasında şöyle dedi;

“Eğitim ailemiz, telafi etkinlikleri ve yeni dönemin hazırlıklarıyla yoğun bir yaz geçiriyor. 6 Eylül’de, okullarımızda öğrencilerimizle buluşmak, öncelikli çabamızdır.”

Bakan Selçuk, Mersin programı kapsamında Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve okul idarecileriyle bir araya geldi.

Bakan Selçuk, bayram sonrası ‘Telafide ben de varım’ etkinliklerinin son hızla devam ettiğini, etkinliklerin ağustos ayında da bu şekilde devam edeceğini ve eylül başından itibaren ise okullarda olmak için hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Bakan Selçuk, son dönemdeki vaka artışlarının okullarının açılış tarihini etkileyip etkilemeyeceği yönündeki bir soruya ise “Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz, kimsenin şüphesi olmasın. Toplumumuzdan beklentimiz de buna destek olmak yönündedir. Odak noktamız okulların açılması” şeklinde yanıt verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu