İslamSözler

Miraç Kandili Kutlama Mesajları ve Tebrik Sözleri 2024

Miraç Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun kandil tebrik sözleri. Recep Ayının 27. gecesi mübarek Miraç Kandili

Miraç Kandili mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli kandil tebrik sözleri, Peygamber Efendimizin (S.A.V) Miraç Kandili ile ilgili hadisleri ve dini sözleri, Miraç kandili yazıları

Hicri aylardan 7. si Recep Ayı’nın 27. gecesi 2024 yılı 6 Şubat Salı gecesi Mübarek Miraç kandili… Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre, yılın 2. kandili bugün idrak ediliyor. Miraç Kandilini dualar ve ibadetlerle karşılamak isteyen Müslümanlar, sevdiklerine haber vermek isteyenler, tebrik ve kutlama mesajları ve dini sözler araştırmaya başladı.

İslam dünyasında ve Müminler arasında kandil kutlama mesajları, telefon, sosyal medya gibi araçlarla miraç gecesi tebrik edilip, karşılıklı dualar, hal hatır sorup, kandil kutlanacak.

2024 Yılı Miraç Kandili

6 Şubat 2024 Salı

Peygamber Efendimiz (sav)’in Hicret’ten bir buçuk sene evvel Receb ayının 27. Gecesi Burak adlı binek ile Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya götürüldükten sonra Kubbetü’s-Sahra’dan semaya çıkarıldığı hadisedir Miraç Gecesi…

İslam dünyası bu gece Miraç Kandilini kutlayacak. Ellerin semaya yükseleceği, ibadetlerin yapılacağı, dualarla Allah’tan yardım isteneceği bu anlamlı günde 2024 Kandil mesajları, en güzel ve resimli, resimsiz, hadisli Miraç gecesi tebrik mesajlarını, kandil sözlerini sizler için derledik. Sizde sayfamızın yorum bölümünden kandil mesajlarınızı yazıp bizimle paylaşabilirsiniz…

Miraç Kandili mesajları

Bu mübarek gün ve gecede, dualarımız deprem bölgesinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımız için Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımız için acil şifalar… Allah ülkemize ve Ümmet-i Müslümalara bir daha bu büyük acıları yaşatmasın. (Amin)

Ülkemizi yasa boğan, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza en içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yaralı olanlara da Cenab-ı Allah’tan acil şifalar dilerim.

Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü içindeyim. Hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim.

Bu mübarek gecede, rahmetin ve bereketin sağnak şeklinde aktığı kutlu kandil gününde ülkemizde meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet dilerim. Rabbim mekânlarını cennet eylesin, geride kalanlarına da sabır ihsan eylesin.

Allah’ım bu kandil gecesinde dualarımızı geri çevirme, depremde hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalan yakınlarına, yaralılara da sabrı cemil ihsan eyle… Başımız sağ olsun, Allah geride kalanlara uzun ömürler nasip eylesin, Böyle felaketlerden ülkemizi ve insanlarımızı korusun inşallah.

Allah’ım! Rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket, Milletimize birlik beraberlik, İslam’a uygun bir yaşantı lütfeyle! Bizleri görünür, görünmez her türlü felaketlerden koru. Cumanın feyzinden en çok nasiplenenlerden olmamız duasıyla…

Miraç Kandili Sözleri, Kandil Mesajları

Bu gece tüm dualar “dünyada barış” için olsun… Kimse vatanından olmasın, hiçbir çocuk savaşla tanışmasın… (amin) Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Bu geceki Mübarek Miraç Kandili hürmetine tüm savaşlar son bulur inşallah. Hayırlı kandiller…

Bu gecenin bütün dünyaya savaşlardan uzak, barış dolu günler getirmesi dileğiyle Bütün islam alemin Miraç Kandili kutlu olsun.

Allah’ım; yolda olana “Selâmet” hasta olana “Afiyet” darda olana “Metanet” nasip eyle…

Bаkiler sevgiler аdınа nice dilekler vаrdır. Ölümü bile аyırır sаymаyаn gönüller vаrdır. Mesаfeler аrаyа set çekmişse ne çıkаr, duаlаrdа birleşen gönüller vаrdır. Hаyırlı kаndiller.

“Ey Âdemoğlu! Günahın, bulutlar kadar olsa da istiğfar ettiğin takdirde günahının çok oluşuna bakmam, affederim.” (Tirmizi, Deavât, 109) diyen Rabbimiz, bu gecede günahlarımızı affetsin, dualarımızı kabul etsin… Hayırlı Kandiller

Allah’ım! Bizleri Regaip ile sana rağbet eden, Miraç ile yükselen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Sen’i hak eden kullarından eyle. Amin

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Gül dalında, dikense gülde güzeldir. Toprak yeşille, gökyüzü mavi ile güzeldir. Gözler manayla eller duayla, hayat imanla güzeldir. Umut dolu nice kandillere… Miraç Kandilimiz Tüm İnsanlık için Mübarek Olsun.

Senin vereceğin şifadan gayri başka şifa yoktur Allah’ım!… Gecenin karanlığını yarıp aydınlattığın gibi hastalarımızı da aydınlığa eriştir. Miraç Kandilimiz mübarek olsun

Salgın hastalıklarla mücadele ettiğimiz bu zor günlerde, Miraç Kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun. Allah milletimize sağlık içinde yaşamayı nasip etsin.

Mescid-i Harâm hüzünlü, Kâbe hüzünlü, Mescid-i Aksa hüzünlü, Kâbe’nin şubeleri camiler hüzünlü, Müslümanlar hüzünlü, Dünya hüzünlü… Ya Rabb’i! Bu geceyi hüzünlerimizin sevince çevrildiği, kulluk şuurumuzun güçlendiği bir gece eyle. İmtihanını hayırlara vesile kıl.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun…

Kandil Mesajları

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım, dünyayı kasıp kavuran bu virüsü bu mübarek gece ve aylar hürmetine def et dünyamızdan. Gitsin, tekrar gelmesin! Bitsin, tekrar başlamasın! Miraç gecemiz mübarek olsun

Ey Allah’ım! Minareleri ezansız, Camileri cemaatsiz bırakma, Başımızdaki musibetleri def eyle Allah’ım! Bu gecenin hayrına erişebilmek duası ile Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Ya Erhamerrahimin! Ey Merhametlilerin en merhametlisi! Bu mübarek gecede Dinim, dünyam, ailem ve malım hakkında af ve afiyet istiyorum. Allah’ım! Açıklarımı ört, korkularımı gider ve bana güven ver. Amin!

Rahmetin, faziletin, bereketin mevsimi Recep Ayının 27. gecesi Miraç Kandilinde, ülkemize, şehrimize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kandiliniz mübarek olsun.

Kim senin rızanla bir sevinç yaşarsa daim kıl Allah’ım… Kim senden ötede hüzne dalmışsa sahip çık Allah’ım…  Kim de DUA eder kabul olmasını isterse kabul eyle Allah’ım… Hayırlı Kandiller…

Kısa ve Anlamlı Kandil Mesajları 2024

Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günleri geride bırakmak ümidi ile… Miraç kandilimiz mübarek olsun.

Ey Rabbim! Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplenmeyi kısmet eyle. Miraç kandiliniz mübarek olsun!

Gül bahçesine girenler, gül olmasa da gül gibi kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece kandiliniz mübarek olsun

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bu gecede dua edelim Rabbimize. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun, Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Tüm İslam âleminin mübarek Miraç kandilini kutluyor, bu gecenin hayır ve bereketiyle hepimizi iç huzura eriştirmesini Yüce Allahtan diliyorum…

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

Ellerin duaya uzandığı sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Allah sizlere, sevdiklerinle beraber, mutlu, huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.. Miraç Kandiliniz Mübarek olsun…

Miraç Kandili Mesajları

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Miraç kandiliniz hayırlı olsun!

Kuşlar bile Kaderle uçar, velhasıl evvela “Kısmet”, evvela “Kader” Miraç Kandilimiz mübarek olsun

Üç günlük Dünya. Birini çektiklerine say, birini sevdiklerine ve birini de beklediklerine… Çektiklerine “imtihan”, sevdiklerine “şükür”, beklediklerine de “nasıp” de… Miracınız mübarek olsun

Hepimizin özlemini çektiği; yan yana, omuz omuza saf tutarak idrak ettiğimiz o eski kandillere inşallah en kısa sürede kavuşmamız dileğiyle hayırlı kandiller

Duâ ettiğinizde çok isteyiniz; Çünkü vereceği hiçbir şey Allah’a ağır gelmez… Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi vessellem) Miraç Kandilimiz mübarek olsun…

Leyle-i Mi’rac, ikinci bir Leyle-i Kadir hükmündedir. Bu gece mümkün oldukça çalışmakla kazanç birden bine çıkar. – Bediüzzaman

Kandil Tebrik Sözleri, Miraç Gecesi Mesajları

Miraç, hem bir mucize hem de manevi bir muvaffakiyettir. Miraç’ın ruhuyla dolup taşan vicdanlara selam olsun! Miraç Kandilimiz Kutlu ve Hayırlara Vesile Olsun İnşallah.

Mübarek Miraç Kandilinizi kutluyor, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde size, ailenize ve Aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Yakınlık ne mekânda, ne zamanda, ne de kan bağındadır, sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır… Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Hayırlı Geceler.

Miraç, insanın erdem yolculuğu, Rabb’e vuslatıdır. Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun…

Peygamber Efendimizin bu kutlu yolculuğu; sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet, kalplere güzellik serpilen bir gün olması dileğiyle Miraç kandilimiz hayırlı olsun.

Beşeriyetin yükselişine şahitlik eden bu kutlu gecenin; insanlık için erdemli bir yolculuğa, günahlarımızın affına, salgın ve musibetlerden kurtuluşumuza vesile olmasını niyaz ederim.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Miraç kandiliniz hayırlı olsun!

Herkesin içinde tuttuğu saklı bir duası vardır. Allah o saklı duanızı kabul etsin. Kandiliniz mübarek,  Dualarınız kabul olsun…

Rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Miraç Kandiliniz kutlu olsun.

Peygamber Efendimiz buyurdular ki : “Hatırlayan güzelse, hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, ya da gül kokar” manevi bollukların yaşandığı bir gece olması dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.

Rabbim bizlere, “inşallah olur” diye dua edip hayalini kurduğumuz her şeyin, “çok şükür oldu” sevincini yaşatsın. Hayırlı Kandiller.

Dünyayı verseler iki gözünü vermezsin, peki iki gözünü verene neden secde etmezsin! Necip Fazıl Kısakürek Mirac Kandilimiz Mübarek Olsun

Eğilerek yükselmenin adıdır ‘Namaz’. Miraç Kandili’miz mübarek olsun.

Seccade burak, Namaz miraçtır.

Risale-i Nur’dan Miraç Sözleri

Evet, şakk-ı kamer nasıl ki bir mucize-i risaletidir; nübüvvetini cin ve inse gösterdi. Öyle de, Mirac dahi bir mucize-i ubûdiyetidir; habibiyetini ervah ve melâikeye gösterdi. (Risale-i Nur / On İkinci Söz)

Sahibü’l-Mirac, Rahmeten li’l-Âlemîn olduğu gibi, onun Miraç gecesi de bir vesile-i rahmettir. Hem ehl-i imanın imanlarını kuvvetlendirdiği gibi, meyusiyetlerini de bir derece izale etti. (Risale-i Nur)

Miracın bâtını velâyettir; halktan Hakka gitmiş. Zâhir-i Mirac risalettir; Haktan halka geliyor. Velâyet, kurbiyet merâtibinde sülûktür; çok merâtibin tayyına ve bir derece zamana muhtaçtır. Nur-u âzam olan risalet ise, akrebiyet-i İlâhiyenin inkişafı sırrına bakar ki, bir ân-ı seyyale kâfidir. Onun için hadiste denilmiş: “Bir anda dönmüş, gelmiş.” (Risale-i Nur / Otuz Birinci Söz)

Miraç kandili ile ilgili hadisler

“Ben Kâbe’nin Hatîm kısmında yatıyordum. Uyku ile uyanıklık arasında bana biri geldi, şuradan şuraya kadar (göğsümü) yardı. (Bu sözünü söylerken boğaz çukurundan kıl biten yere kadar olan kısmı gösteriyordu.) Kalbimi çıkardı. Sonra bana, içerisi iman ve hikmetle dolu, altından bir kab getirildi. Kalbim (çıkarılıp su ve Zemzem ile) yıkandı. Sonra içerisi iman ve hikmetle doldurulup tekrar yerine kondu…” (Buhârî, Bed’ü’l-Halk 6, Enbiyâ 22, 43; Müslim, Îman 264)

Miraç gecesinde ateşten makasla kendi dudaklarını kesenleri görüp, kim olduklarını sordum. “İlmi ile amel etmeyen din adamlarıdır” dendi. (Buhari, Müslim)

“Mi’raca çıkarıldığımda ben bakırdan tırnaklarla yüzlerini ve göğüslerini tırmalayan bir topluluğun yanından geçtim.

– Ey Cebrâil! Bunlar kimlerdir? diye sordum.”

– Bunlar, (gıybet etmek suretiyle) insanların etlerini yiyenler ve onların şeref ve namuslarıyla oynayanlardır,  cevabını verdi. (Ebû Dâvûd, Edeb 35)

Miraç gecesi Cehennemi gösterdiler, çoğunun kadın olduğunu gördüm. (Tirmizi)

“(O gece) göğe yükseltildim. Öyle bir makâma çıktım ki, orada kalemlerin gıcırtılarını duyuyordum.” (Buhârî, Salât, 1)

“Mîrâc esnâsında, Cennetin kapısında durup içeri baktım. Oraya girenler ekseriyâ fakirler idi. Zenginler de (hesap vermek için) mahpus idiler. Bunlardan cehennemlik olanların ise ateşe atılmaları emredilmişti. Cehennemin kapısında da durdum. Oraya girenlerin ekserisi kadınlardı.” (Buhârî, Rikâk, 51; Müslim, Zühd, 93)

Benzer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün