GündemSözler

Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları, Sultan Alparslan Sözleri

Bugün 1071 Malazgirt Zaferinin 951. yılını kutluyoruz! Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya gelişlerini ve mücadelesini yöneten Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Alp Arslan'ın önderliğinde ve liderliğinde Türk-İslam tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferinin yıl dönümü.

Malazgirt Meydan muharebesi 951 yaşında. 2022 En güzel ve anlamlı Malazgirt Zaferi mesajları, Büyük Taarruz ve 1071 Malazgirt Muharebesi Zaferi tebrik sözleri ve kutlama mesajları!

Bugün 1071 Malazgirt Zaferinin 951. yılını kutluyoruz! Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya gelişlerini ve mücadelesini yöneten Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Alp Arslan’ın önderliğinde ve liderliğinde Türk-İslam tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferinin yıl dönümü.

Malazgirt Meydan Muharebesi, 26 Ağustos 1071 tarihinde, Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir. Alp Arslan’ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi, “Türklere Anadolu’nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe” olarak biliniyor.

Türk tarihinde zafer ayı olarak bilinen Ağustos ayında, 1071 Malazgirt Zaferinin 951. Yıl dönümü ile paylaşım yapmak isteyen vatandaşlar, en güzel mesajları, zafer tebrik sözlerini, resimli mesajları araştırıyor.

İşte sevdiklerinize gönderebileceğiniz ve Facebook, Twitter, WhatsApp ve SMS ile paylaşabileceğiniz bu önemli günün tarihi ilgili yazı ve sözler, en anlamlı, güzel, kısa ve uzun Malazgirt Zaferi sözleri, şiirler ve alıntılar ve ayrıca Sultan Alp Arslan’ın anlamlı, güzel ve unutulmaz sözleri

Malazgirt Zaferi Mesajları

Sultan Alparslan’ın önderliğinde ve liderliğindeki Türk Ordusu’nun, sayıca kendinden kat kat üstün olan Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferinin 951. yılını kutlarım

Malazgirt Zaferinin yıl dönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan’ı rahmet ve minnetle yad eder, kanlarıyla destan, canlarıyla tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun..

Malazgirt, sadece bir zafer değildir. Anadolu’nun ebedi yurdumuz olacağının tapusu ve Peygamberin takdiri ile taçlanacağı bir mühürdür. Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü kutlu olsun.

Sultan Alparslan’ın önderliğinde ve liderliğindeki Türk Ordusu’nun, sayıca kendinden kat kat üstün olan Bizans ordusu karşısında elde ettiği kahramanlık destanı olan Malazgirt Zaferinin 951. yıldönümü kutlu olsun.

Anadolu’nun, aziz milletimizin anavatanı haline gelmesine vesile olan Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünü kutluyorum.

Altaylardan çıkıp geldim, Malazgirt’te ne canlar verdim, Koskoca bir orduyu yendim, Türkoğlu Türküm ben… Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

26 Ağustos 1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olmuş, aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir bu vesileyle Malazgirt Zaferinin 951. Yıldönümü kutlarım.

Bu zafer, zaferler zaferidir. Bu zafer Türk’e 2. anayurdu Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açmış, geleceğini tayin etmiştir. Türkiye’nin kurulmasını sağlayarak, tüm dünya tarihini kökten değiştirmiştir. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Dün yaptık, bugün de yaparız. Biz zaferlerle yaşarız!

Kurt başlı sancağımızla geldik. Bu toprağa “VATAN” dedik.

Malazgirt Zaferi’nin 951. yılında Sultan Alparslan’ı rahmetle anıyoruz.

Herhangi bir kimse; Malazgirt’te inanışının şahlanışını yaşamadan, Millî Görüşün ne olduğunu anlayamaz! – Necmettin Erbakan

1071 Malazgirt Zaferi ve 1922 Büyük Taarruz

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferinin 951 inci, 26 Ağustos 1922 Büyük Taarruz’un 100. yıldönümü kutlu olsun. Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman askerlerini rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad ve mekanları cennet olsun.

26 Ağustos 1071’de Sultan Alparslan komutasında Anadolu’nun kapısını açtık ve bu toprakları vatan edindik. Dağları, ovaları, şehirleri, ırmakları, gölleri ile ve en önemlisi insan dokusuyla bu toprakları “barış ülkesi” hâline getirdik.

Kadim yurdumuz Anadolu’nun ilk anahtarı olan 1071 Malazgirt Zaferi ile bu cennet vatanı haçlı ruhuna ebediyen kapatan 1922 Büyük Taarruz Zaferi’nin günü olan 26 Ağustos kutlu olsun.

26 Ağustos Malazgirt Zaferi ve Zafer Haftası’nın yıldönümü aynı zamanda 26 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktalarından birisi olan Büyük Taarruz’un da bugün 100. yıl dönümü.

26 Ağustos 1071 Türklerin Anadolu’ya giriş tarihidir; 26 Ağustos 1922 ise Anadolu’dan asla çıkmayacağımızın belgesidir.

En Güzel 1071 Malazgirt Zaferi Kutlama Sözleri

951 yıl önce gerçekleşen Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun artık sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağının tapu belgesi alınmıştır.

Altaylardan çıkıp geldim, Malazgirt’te ne canlar verdim, Koskoca bir orduyu yendim, Türkoğlu Türküm ben… Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Malazgirt Zaferimizin 951. yılı kutlu olsun. Aslımıza ve köklerimize sarıldıkça bizi kimse yıkamayacaktır. Malazgirt şehitlerini ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Sultan Alparslan’ın duası, milletin kutlu sevdası… 2200 yıllık devlet, 1400 yıllık medeniyet, 1000 yıllık hakimiyet… Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet.

26 Ağustos… Bir Cuma günü… 951 yıl önce bugün, Malazgirt Zaferi ile Türkiye’ye ve Türk Milleti’ne Anadolu’nun kapıları ardına kadar açıldı. Malazgirt Zaferimiz kutlu ve mübarek olsun.

1071 Anadolu’ya mührümüz; 2071 cihana hükmümüz olacak. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Demiri demirle dövenlerin, Anadolu’yu irfanla mayalayanların, alın teri, bilek gücü, inanç kuvvetiyle yolları aşmanın destanıdır Malazgirt Zaferi…

Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, İşte bu bayrak!

Malazgirt Zaferi sadece bir meydan savaşı zaferi olarak değil Anadolu’da Türk devletinin kuruluş yılıdır. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez. Kökümüz mazide, gözümüz atide. Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.

“Göktürkler, Uygurlar, Oğuzlar, Peçenekler. Türk’ün yüce tarihine bin bir zafer ekler! Bir gün gemiler dağlara tırmandı denizden, Kudret ve zafer bizlere miras dedemizden!”

Sultan Alp Arslan Sözleri

Sultan Alpaslan’dan tarihe geçen sözler

1071’in 26 Ağustos sabahı Sultan Alparslan önce askerlerine imam olarak sabah namazını kıldırdı ve sonrasında şu duayı yaptı:

“Allah’ım! İslam’ın sancaklarını yükselt ve hayatlarını Sana kulluk için esirgemeyen mücahitlerini yalnız bırakma! Ya Rabbi! Alparslan’ı, düşmanlarına karşı muzaffer kıl ve onun askerlerini meleklerin ile kuvvetlendir! Zira O, Senin rızanı kazanmak için varlığını, canını ve her şeyini fedadan sakınmıyor. O Senin yolunda ve dininin üstünlüğü için nasıl cihat yapıyorsa Sen de onu öylece koru ve düşmanlarını kahret! “

Ey Askerler!… Eğer şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun. Ben nefsimi Allah’a adadım. Benim için şehadet de, muzaffer olmak da bir saadettir. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir.

Savaşı seviyorum,  çünkü sonunda zafer var.

Size öyle bir vatan aldım ki, ebediyen sizin olacaktır.

Biz ne kadar az olursak olalım, onlar (Bizanslılar) ne kadar çok olurlarsa olsunlar, bütün Müslümanların minberlerde bizim için dua ettikleri şu saatte kendimi düşman üzerine atmak istiyorum.

Ya Rabbi! Seni kendime vekil yapıyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor, uğrunda cihat ediyorum. Ey Allah’ım! Niyetim halistir; bana yardım et.

Ey Askerler! Eğer şehit olursam bu beyaz elbise kefenim olsun. Ben nefsimi Allah’a adadım. Benim için şehadet de, muzaffer olmak da bir saadettir. Zaferi kazanırsak istikbal bizimdir.

Bütün oba beylerine, köylere yaylaklara haberler salınsın. Milletimin erkekleri, kadınları, kızları bilsinler ki, Çağrı Bey oğlu Sultan Alparslan, eğer bu çetin harpte yenilir ve milletinin namus ve şerefini koruyamazsa, hayat onun kendisine bile haramdır.

Sultan Alparslan 27 bin askeriyle Bizans topraklarında ilerlerken keşfe gönderdiği askerlerden biri huzuruna gelip telaşla: 200 bin kişilik düşman ordusu bize doğru yaklaşıyor der. Sultan Alparslan hiç önemsemeyerek şöyle der:

“-Biz de onlara yaklaşıyoruz…”

Sultan Alparslan’ın 26 Ağustos 1017 Sabahı Malazgirt’te yaptığı konuşma

“Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım; ya da şehit olarak cennete giderim. Sizlerden beni takip etmeyi tercih edenler, takip etsin. Ayrılmayı tercih edenler, gitsinler! Burada emreden sultan ve emredilen asker yoktur. Zira bugün ben de sizlerden biriyim. Sizlerle birlikte savaşan bir gaziyim. Beni takip edenler ve nefislerini yüce Allah’a adayarak şehit olanlar, cennete; sağ kalanlar gaziliğe kavuşacaktır. Ayrılanları ise, ahirette ateş, dünyada da rezillik beklemektedir.”

Malazgirt Savaşı Nedir? (Kısaca)

Malazgirt Meydan Muharebesi, 26 Ağustos 1071 tarihinde, Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ile Bizans İmparatoru Romen Diyojen arasında gerçekleşen muharebedir.

Alp Arslan’ın zaferi ile sonuçlanan Malazgirt Muharebesi, “Türklere Anadolu’nun kapılarında kesin zafer sağlayan son muharebe” olarak bilinmektedir. Malazgirt zaferiyle birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ilk Türk Beylikleri kurulmaya başlamıştır.

Savaşın geçtiği Malazgirt, Muş il sınırları içerisinde yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün