GündemSözler

2021 Mevlid Kandili Mesajları, Kandil Tebrik Sözleri

En güzel, en iyi ve anlamlı Mevlid Kandili Mesajları! 2021 Mevlid Kandilinde Sevdiklerinize Atabileceğiniz, gönderebileceğiniz resimli Mesajlar

En güzel, en iyi ve anlamlı Mevlid Kandili Mesajları! 2021 Mevlid Kandilinde Sevdiklerinize atabileceğiniz, gönderebileceğiniz resimli Mesajlar, Mevlid kandili tebrik sözleri, dini sözler

İslam alemi bu yıl da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının 12. gecesi olan Mevlid Kandili’nin sevincini yaşıyor. Tüm dünya Müslümanları bu günü Hz. Peygamberin dünyayı şereflendirmesi sebebiyle büyük bir coşkuyla kutluyor.

İslami takvimde her yıl Hicrî Rebiülevvel ayının 12. Gecesi idrak edilen ve bu yıl 17 Ekim 2021 Pazar gününe denk gelen Mevlid Kandilinde ve gecesinde sevdiklerinize göndermek isteyeceğiniz ve internette aradığınız Kandil mesajlarını yazılı ve resimli olarak yazımızdan bulabilirsiniz.

İşte sevdiklerinize, tanıdık eş dost ve akrabalarınıza, sosyal medya Facebook, Twitter, WhatsApp ve SMS ile gönderebileceğiniz, bu gecenin anlam ve önemini anlatan en anlamlı, en güzel, Hadisli, Ayetli ve dualı, resimli, sözlü Mevlid Kandili mesajları, tebrik sözleri

Mevlid Kandili Hangi Gün 2021?

17 Ekim 2021 Pazar

2021 Ekim ayının 17’sinde Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan gece, bu senenin son kandili mübarek Mevlid Kandili idrak edilecek. Âlemlere rahmet olarak gönderilen son Peygamber Hz. Muhammed Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm doğum günü olarak kabul edilen Mevlid Kandili’nde edeceğiniz dualar ve ibadetler çok önemli.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na göre 2021 yılı dini takviminde Mevlid Kandili Gecesi, 17 Ekim 2021 Pazar gününü 18 Ekim Pazartesi gününe bağlayan gece olarak belirlenmiştir.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberi Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem), 12 Rebiüevvel 571 yılında dünyaya teşrif etmiştir.

Mevlid, doğum zamanı demektir.

Bu gecelerde, haram işlere karışmadan Allah rızası için mevlid toplantıları yapmak, Camilerde mevlid kasidelerine katılmak, salevat-ı şerîfe getirmek, tatlı şeyler yedirip içirmek, hayır ve hasenat yapmak, böylece, bu gecenin şükrünü yerine getirmek müstehaptır.

Diğer kandillerde olduğu gibi, bugün de, Kur’ân-ı kerîm ve ilmihâl okumalı, cevşen okunmalı, kazâ namazı kılmalı, sadaka vermeli, duâ etmeli, Cenâb-ı Haktan af ve mağfiret dilemelidir.

De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah çok bağışlayan, çok esirgeyendir.” [Âl-i İmrân Suresi – 31. Ayet]

Sevdiklerinize sms yoluyla, whatsapp, Facebook ve instagram aracılığıyla Mevlid kandili kutlama mesajları atabilir bu mukaddes gecede hayır dualarında yer alabilirsiniz.

Sevdiklerinizin, akrabalarınızın, eşinizin dostunuzun Mevlid Kandili’ni kutlamak için hazırladığımız uzun ve kısa Mevlid Kandili mesajlarını ve dini sözleri bu yazımızda derledik.

2021 Mevlid Kandili Mesajları

Duaların geri çevrilmeyeceği bu günde Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın Kandiliniz Mübarek olsun…

Allah’ın ilahi nimetleri, evinizi ve kalbinizi neşe ile doldursun ve başarı için daha yeni fırsatlar sunsun.  2020 Mevlid Kandiliniz kutlu olsun.

Allah bize doğruluk yolunu takip etme gücü versin.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Rabbim bizi özünden iman edip, gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Bu gece mevlit Kandili Günahtan kurtuluş gecesi Haydi dua edelim Temizlensin günah defterleri iyi Kandiller.

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Mevlit Kandilin Mübarek Olsun…

Bugün Hz. Muhammed’in (Sallahu Aleyhi ve Sellem) dünyaya teşriflerinin 1449. sene-i devriyesi. Bugün ve her zaman neşe ve huzur sizinle olsun. Eid Mubarak!

Allah’ın nimetleri hayatınızı mutlulukla doldursun, kalbinize ve evinize mutluluk getirsin.

Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır dostluğu yaşatmak için kandiller vardır kutlamak ve af dilemek için. Kandiliniz mübarek olsun.

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Anlam yüklü Mevlid Kandili Mesajları!

Habib-i Kibriya Muhammed Mustafa (s.a.s)’i daha yakından tanımaya, anlamaya ve bilhassa hayatımıza taşımaya gayret edeceğimiz Mevlid-i Nebi gecemizi tebrik ediyor, İslâm âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

İdrak edeceğimiz Mevlid Kandilinin Ümmet-i Muhammed’in birlik ve beraberliğini  arttırması duasıyla. Hayırlı Kandiller.

Bu mübarek günün tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini diler, Mevlid kandilinizi kutlarım. Hayırlı kandiller dilerim.

Hoşgeldin Ya Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem, Sen hâlâ 40 yaşındasın ve Ümmetinin başındasın!

Şu yeryüzüne ayak basmış olanlar içinden yalnız Sana (sav) meftûn, yalnız Sana hayran, yalnız Sana tâbi ve yalnız senin izinde… Mevlid Kandili’miz mübarek olsun.

Kandiliniz mübarek olsun. Yüce rabbim bütün dualarınızı kabul etsin.

Gel ey Muhammed (SAV) bahardır, dualar ardında saklı, âminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, mevlitten iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Mevlit Kandilin Mübarek Olsun…

17 Ekim 2021 Kandil mesajları!

Seçilmiş en iyi, en güzel Kandil Tebrik Sözleri

Cennete ilk çağrılacak olanlar varlıkta da darlıkta da Allah’a en çok hamd edenlerdir. (Hadisi Şerif) Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

“Biz Seni ancak âlemlere Rahmet olarak Gönderdik” (Enbiya suresi 107) – Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Peygamber efendimiz o büyük mahkemede ümmetim diye secde ederken. Rabbimize vereceği listede bulunmak dileğiyle. Hayırlı Kandiller.

Hangi görüşten olursak olalım; gelin bu gece Peygamber Efendimizin şefaat sancağı altında olabilmek için dua edelim… Hayırlı kandiller…

Ey yüce Peygamber! Senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun, Allah dualarını kabul etsin.

Bugün günlerin en güzeli. Bugün en sevdiğimizin doğum günü. Hepimizin sevgiliye layık olma dileği ile mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Hu diyelim dilde zikir yürekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun… Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun…

Tarihte bugün: Güneş’in Mekke’den doğduğu saptandı. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun…

Es -Selamun Aleykum; Nuruyla âlemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmamızı dileriz. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Değişik Kandil Kutlama Mesajları

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Mevlit kandiliniz mübarek olsun.

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu müberek günde tüm dualarının kabul olması dileğiyle iyi kandiller…

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmurları kadar bol olsun. Bu mübarek Kandil geceniz sevapla dolsun.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) mevlid-i şeriflerinin kararmış kalplerin aydınlığına vesile olmasını temenni ederim. O’nun sevgisi yüreklerden hiç silinmeyecek. Kandiliniz Mübarek olsun…

Canım kurban olsun senin yoluna, adı güzel, kendi güzel Muhammed (sav). Şefaat eyle bu kenter kuluna, adı güzel, kendi güzel Peygamber…

Ay doğdu üzerimize, Veda tepelerinden, şükür gerekti bizlere Allah’a davetinden. Ey bizden seçilen elçi, Yüce bir davetle geldin. Sen Medine’ye şeref verdin, Merhaba ey sevgili! (Taleal Bedru Aleyna) Mevlit Kandiliniz Mübarek olsun.

En Yeni Kandil Mesajları Kutlama, Tebrik Sözleri

Dünyaya gelişi ile âlemlere rahmet saçan Peygamber efendimize salat-u selam olsun… Tüm İslâm âleminin Mevlit Kandili Mübarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Ey Allah’ım! Kandilimizi mübarek eyle, namazımızı kabul eyle, Ahir ve akıbetimi hayır eyle, son nefesimize kadar iman ile yaşamamızı nasip eyle, ölmüşlerimize af ve mağfiret eyle,  tüm mü’min kullarının dualarını kabul eyle, bizleri rahmetinden mahrum eyleme… Hayırlı Kandiller.

Bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Her yıl aynı gün tüm Müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelişini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler Yaradana onun için açılır. Kandiliniz mübarek olsun.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne, huzur getirsin. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Ya Erhamerrahimin! Bu kandil gecesi hürmetine hayatımızı şerefli, rızkımızı bereketli, vücudumuzu sıhhatli, ahlakımızı faziletli eyle… Mevlid kandilinizi tebrik ederim…

Ey âlemlerin Rabbi olan Allah’ım! Bu mübarek Kandil gecesi yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et. Ya Erhamerrahimin! Biz kulların dualarını kabul et. Amin. Mevlid Kandilimiz Mübarek olsun…

İki cihan güneşi, âlemlere rahmet Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin 1449. sene-i devriyesi. Bu vesileyle Tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu