Kültür-Sanat

4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri

4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri etkinliği Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde 22 Şubat’ta başlıyor.

Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri’nin 4’üncüsü 22 Şubat’ta başlıyor. Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde kitapseverlere kapılarını açacak olan 4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri için geri sayım başladı.

Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe 22 ülkeden 55 yayınevi ile 300 ilim adamı ve yazar katılacak. Organizasyonda ayrıca özel gezilerden sempozyumlara, sergilerden kitap imza günlerine kadar birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan “Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri” 22 Şubat’ta Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde kitapseverlere kapılarını açıyor.

“Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri” etkinlik alanı 22 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında 10 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek etkinlikte İslam dünyasından birçok üst düzey ilim adamı, akademisyen, yazar ve yayıncı yer alacak.

“MEDENİYET HAFIZAMIZ KÜTÜPHANELER”

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 22 Şubat3 Mart tarihleri arasında Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek “Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri”nin bu yılki ana teması ise “Medeniyet Hafızamız Kütüphaneler” olacak. Ayrıca etkinlik süresince İslâm dünyasından birçok üst düzey ilim adamı, akademisyen, yazar ve yayıncı da hazır bulunarak hem ortak kültür ve bilgi mirasını paylaşacak hem de okuyucularla bir araya gelecek.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri, TYB İstanbul Şubesi, Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği ve Hâşimî Yayınevi ortaklığında düzenleniyor. Daha önceki yıllarda olduğu gibi çok iddialı bir içerikle hazırlanan Arapça Kitap ve Kültür Günleri için Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar ve Kuveyt’ten pek çok ilim adamı, akademisyen, yazar ve yayıncı davet edildi.

Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri organizatörlerinden Hâlidî Maarif İlim ve Kültür Derneği adına Yakup Alarçin, etkinliğin hedeflerini şöyle açıklıyor:

“Türkiye’de Arapça kitap okurları on gün boyunca bayram yapsın, herkesin koştuğu bir kitap şenliği olsun istiyoruz. Tabii bunun yanında İslâm dünyasından ve Türkiye’den katılacak âlimlerle, düzenlenecek ders ve sohbetlerle söyleyecek çok sözümüz olduğunu da belirtmek isteriz. Arapça, İslâm dünyasının çimentosu gibidir. Çünkü müslümanların yaşadığı her ülkede, her coğrafyada bu dil üzerinden dinimizi, tarihimizi, kardeşliğimizi konuşabiliriz, güçlendirebiliriz.”

Ayrıntılı Bilgi için:

  1. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri

22 Şubat – 3 Mart 2019

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi

Ayrıntılı bilgi için: www.arapcakitapgunleri.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu