GündemİslamSözler

2024 Regaip Kandili Mesajları, Dualar, Güzel Sözler

Bu Gece Mübarek Regaib Kandili. İslam aleminde önemli ve mübarek kabul edilen, “Üç Aylar”ın habercisi, Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaib Kandili

2024 Regaip Kandili Mesajları, Dualar, Güzel Sözler. Uzun ve kısa, anlamlı, güzel kandil tebrik sözleri ve ayetli, Hadisli kandil mesajları ve dini sözleri…

Bu Gece Mübarek Regaip Kandili. İslam aleminde “Üç Ayların ve Ramazan’ın habercisi, Recep ayının ilk Cuma gecesi

Regaip Kandiliniz mübarek olsun…

Kandil mesajları günün en fazla aranan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Mübarek üç aylar içerisinde yer alan özel ve gün ve gecelerden 2024 yılının ilk kandili, bu akşam idrak edilecek. Arapça bir kelime olan Regaip, herhangi bir şeyi istemek arzulamak anlamlarına gelmektedir. Üç aylar rahmet ve bereket ikliminin başladığı aylar olmasının yanı sıra içerisinde yer alan önemli gün ve geceler ile daha da anlam kazanmaktadır. Regaip Kandiline özel kısa, uzun ve resimli mesaj seçenekleri sayesinde sevdiklerinizin yüzünde tebessüm oluşturabilirsiniz.

En güzel Regaip Kandili mesajları ile bugünü idrak etmek isteyenler, Regaip Kandili mesajı ve kısa – öz kandil mesajları, resimli, resimsiz kandil mesajları için aramalara başladı. Yazımızın içeriğinden kandil mesajlarına yönelik, uzun, kısa, dualı Kandil mesajı tercihlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Bu Gece Mübarek Regaip Kandili

İslam aleminde rahmeti, bereketi ve mağfireti bol Ramazan Ayı’nın habercisi kabul edilen Regaip Kandili bugün idrak edilecek.

Bu sene Regaip Kandili, Recep ayının ilk Cuma gecesi yani 11 Ocak 2024 Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece bağlayan gece idrak edilecek. Üç Aylar ve Regaip Kandili hakkında Peygamber Efendimizden aktarılan hadis-i şerifler şu şekilde anlatılmıştır.

  • 29 Cemaziyel Ahir 1445 / 11 Ocak 2024 Perşembe

Üç aylar yaklaştığı zaman Peygamber Efendimiz (s.a.v) şu duayı yapmış ve bizlere de böylece dua etmemizi öğretmiştir;

اَللّهُمَّ بَارِكْ لَنَا فيِ رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ وَ بَلِّغْنَا رَمَضَان

“Allahümme barik lenâ fi Recebin ve Şaban. Ve belliğnâ Ramazân.”

“Allah’ım! Bize Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır.” (Ahmed b. Hanbel, Keşfu’l Hafa, C.1, s.213 H.No:554.)

Müslüman âlemi için büyük öneme sahip Üç Aylar’dan, Recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece idrak edilen Regaip Kandili, “rahmet ve mağfiret gecesi” olarak kabul edilmektedir.

Mübarek üç aylar için “Çok sevaplı ibadet ayları” olarak ifade eden Bedüzzaman Hazretleri şöyle diyor:

“Her hasenenin sevabı başka vakitte on ise Receb-i Şerif’te yüzden geçer, Şaban-ı Muazzama’da üç yüzden ziyade ve Ramazan-ı Mübarek’te bine çıkar ve cuma gecelerinde binlere ve Leyle-i Kadir’de otuz bine çıkar.” (Şualar)

Bu gece mübarek Regaib Kandili, Recep ayının ilk Cuma gecesi, yani Regâib gecesidir. Bu gecede Allahü Teâlâ, mümin kullarına ragîbetler, yani ihsanlar ve ikramlar yapar.

2024 Regaip Kandili Mesajları

Allahu Teala bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. Regaib gecesini ibadetle geçirmeli, kazası olan, hiç değilse bir günlük kaza namazı kılmalı! Kazası olmayan da nafile namaz kılar, Kur’an-ı kerim okur, tesbih çeker, tövbe istiğfar eder. Perşembe günü oruç tutup, gecesini de ihya etmek çok sevaptır. Receb ayında oruç tutmak faziletlidir.

Bu geceye hürmet edenler affedilir. Bu gece yapılan duâ reddedilmez ve namaz, oruç, sadaka gibi ibâdetlere kat kat sevap verilir. Çok tevbe ve istiğfar etmeli, kazâya kalmış namazlarını, hemen kazâ etmeye başlamalıdır. Bir an evvel bu borçlardan kurtulmak için çalışmalıdır. Bu mübârek zamanlarda vadedilen sevaplara kavuşabilmek için, her şeyden önce itikadı düzeltmelidir. İlmihâl bilgilerini öğrenmeli ve yaşayışını bunlara uygun hâle getirmelidir.

Bu gece, Resûlullah sallallahü aleyhi ve sellemin babasının evlendiği gece değildir. Böyle söylemek yanlıştır.

Zünnûn-i Mısrî hazretleri buyurdu ki: “Recep tohum ekme, Şaban sulama, Ramazan ise hasat ayıdır.”

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

Recep, Allahü teâlânın ayıdır. Recep ayına ikram edene, saygı gösterene, Allahü teâlâ, dünyada ve âhirette ikram eder.

Recep ayının ilk Cuma gecesini ihya edene (saygı gösterene) Allahü teâlâ kabir azabı yapmaz. Duâlarını kabul eder. Yalnız, 7 kimseyi affetmez ve duâlarını kabul etmez: Fâiz alan veya veren, Müslümanları aşağı gören, anasına, babasına eziyet eden, karşı gelen çocuk, Müslüman olan ve dînin emirlerine uyan kocasını dinlemeyen kadın, şarkı ve çalgıcılığı sanat edinenler, livata ve zina edenler, beş vakit namazı kılmayanlar.

Bunlar, bu günahlardan vazgeçmedikçe, tevbe etmedikçe, duâları kabul olmaz. Ananın, babanın, kocanın, hiç kimsenin, dine uymayan emri dinlenilmez, yapılmaz.

Allah’ım! Senden dönüşü olmayacak bir iman, bitmeyecek bir nimet istiyoruz. En yüce cennetlerde Nebi (s.a.v)’in yol arkadaşlığını bizlere nasip eyle. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Sana doğru koşan nice sevinçler var! Zaman içinde akan hadiselere sabret. Her işin mutlaka bir sonu var. Her keder için bir sevinç, Her sevinç için bir keder var! (İmam Gazzâlî Hz) #RegaipKandili mübarek olsun

“Dualarımın kabul olmasını engelleyen günahlarımı bağışla Allah’ım.” Regaip geceniz mübarek olsun.

Âlemi İslamın, yeryüzündeki tüm Müslüman kardeşlerimin Regaib Gecesi’ni huzur dolu güzel günlere vesile olması dileğimle tebrik ediyor ve hayırlı kandiller diliyorum.

Hamd Âlemlerin Rabbi olan Allah’a, Salât ve Selâm RasulAllah’a olsun, Regaip Kandili’miz mübarek olsun.

Regaip Gecesi ve Receb Ayı ile İlgili Hadis-i Şerifler:

Mübarek üç aylardan ilki olan Receb ayının önemi ve fazileti hakkında Enes b. Malik ( r.a. )’dan şöyle rivayet edilir:

Receb ayı girdiğinde Hz. Peygamber şöyle derdi:

اَللّهُمَّ بَارِكْ لَنَا فيِ رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ وَ بَلِّغْنَا رَمَضَان

“Allahümme barik lenâ fi Recebin ve Şaban. Ve belliğnâ Ramazân.”

“Allahım! Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/259)

“Recep ayı Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır.” (Aclûnî, Keşfu’l-Hafâ, 1/423)

Regaip Kandili Tebrik Mesajları, Kandil Sözleri

İşte Regaip Kandili’nde sevdiklerinize ve tanıdıklarınıza yollanacak en güzel, kısa, öz ve anlamlı kandil mesajları, kandil tebrik sözleri

Ya Erhamerrahimin! Regaip Kandili hürmetine gecemizi bereketli, vücudumuzu sıhhatli, ahlakımızı faziletli eyle… Hayırlı Kandiller

Sema kapılarını sonuna kadar açıp rahmetini sağanak sağanak yağdırdığı Cenab-ı Hakk’ın böyle bir gecede tüm ihsanı, rahmeti seni kuşatsın, günahlarını af dualarını kabul etsin.

Allah’ım! Sabaha ulaştığımız gibi akşama, akşama ulaştığımız gibi sabaha, Recep Ayına ulaştığımız gibi Regaip gecesine ve Cumaya ulaşmayı nasip eyle. Bizlere sağlık ve afiyet ver. Gecemizi mübarek, günahlarımızı affet, işlerimizi kolaylaştır (Amin). Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah’ım! Bizleri Regaip’le Sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle! Üç aylarınız ve Kandiliniz mübarek olsun.

Bu mübarek ayda, bu mübarek gecede ve ertesi gün olan Cuma gününde her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Maddi manevi belalardan, kaza ve afetlerden muhafaza etsin. Üç Aylarınız ve Regaip Kandiliniz kutlu olsun.

Allah tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazları kabul eylesin. Cümlemizin Regaib Kandili mübarek olsun. Hayırlı geceler…

Regaip; “istemek” demektir. Rabbim dualarımızı hakkıyla istemeyi ve yüreğimizde saklı kalan, rahmetine muhtaç tüm duâlarımızı kabul eylesin. Dualarınız da bana da yer verirseniz sevinirim. Regaip Kandili’niz mübarek olsun.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz su dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaib kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz mübarek olsun…

Ya Erhamerrahimin! Kalbimizden geçen dilimizden ettiğimiz her duayı hakkımızda hayırlı ise kabul etsin. Hayırlı değilse hayırlara çevirip matlubumuzu ihsan etsin. Amin! Hayırlı kandiller…

Bu Gece Mübarek Regaip Kandili… Ümit varız ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur.

Kısa ve Öz Regaip Kandili Kutlama Mesajları

Allah’ım! Sen bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine ülkemizi afetlerden, felaketlerden, depremlerden, Corona virüsünden, hastalıklardan, Ortadoğu daki fitne ve fesattan koru Yarabbim… Hayırlı Kandiller…

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Peygamber (sav) komşunuz olsun. Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Regaib kandiliniz mübarek olsun.

Dünyada bırakabileceğiniz en güzel iz, seccadenizdeki izdir… Hayırlı Kandiller

Ramazan’ın müjdecisi Üç Aylar’ın ilk kandili Regaip Kandili’miz mübarek olsun.

Bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa nasiplendir Allah’ım… Kandiliniz mübarek olsun.

Regaip Kandili’nin ülkemize ve milletimize; sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Hayırlı Kandiller

Ya Erhamerrahimin! Ey Merhametlilerin en merhametlisi! Bu mübarek gecede Dinim, dünyam, ailem ve malım hakkında af ve afiyet istiyorum. Allah’ım! Açıklarımı ört, korkularımı gider ve bana güven ver. Amin!

Rahmetin, faziletin, bereketin mevsimi üç ayların ilk müjdecisi Regaib Kandili’nin ülkemize, şehrimize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kandiliniz mübarek olsun.

Kim senin rızanla bir sevinç yaşarsa daim kıl Allah’ım…  Kim senden ötede hüzne dalmışsa sahip çık Allah’ım…  Kim de DUA eder kabul olmasını isterse kabul eyle Allah’ım… Hayırlı Kandiller…

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar. Ya Rabbi bu mübarek Regaip Kandili ve gecesi hürmetine bizlere hayırlı kapılar aç. Amin. Hayırlı Kandiller

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun, el açıp dua etiğin her şey bu gece kabul olsun. Amin, Kandiliniz mübarek olsun…

Ömrünüze ömür katılsın, gönlünüze meltem saçılsın, bu mübarek Kandil gecesinde melekler dört bir yanınızı sarsın. Dertlerinize derman, evlerinize bereket, gönüllerinize huzur dolsun.

Allâhım! Senin rızanı umarak camimizde toplandık, huzuruna geldik, boynumuzu büktük, elimizi açtık, bizi kapından boş çevirme. Ey Yüce Rabbimiz! Yüce kitabın Kur’ân ile bizleri huzura ve mutluluğa ulaştır. Kur’ân’ı okumayı, anlamayı ve gereği gibi yaşamayı hepimize nasip eyle. Ey Rabbimiz! Yaptığımız hatalara, kusurlara, günahlara pişman olduk, tövbe ediyoruz, bizi bağışla.

Melekler daima duacınız olsun… Yüreğiniz ferah, ilhamınız bol olsun… Sevgili Peygamberimiz, şefaatçiniz olsun… Regaip Kandiliniz mübarek olsun…

Üç Aylar, Ramazan ve Regaip Kandili Mesajı

Üç ayların müjdecisi Regaip Gecesi’nin ülkemize ve tüm İslam âlemine birlik, bereket ve esenlik getirmesini diliyorum. Regaip Gecemiz mübarek olsun. Rabbim, Tüm islam âleminin ve milletimizin tüm dualarını kabul etsin inşaallah…

Regaib Kandilinin islam âlemine ve bütün insanlığa sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini temenni eder, kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

Yüce Allah’ın rahmet, mağfiret ve rezzak sıfatlarıyla inananlara müjdeler verdiği, mübarek Regaip Kandili’nin milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini dilerim.

Regaip Kandili bizi mübarek üç aylara kavuşturan, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi bir gecedir. Rabbim! bizleri bu şuura idrak eyle. Tüm islam âlemini kötülüklerden muhafaza eyle ve bizleri affet! Gecemiz mübarek olsun.

Yüreklerin bir attığı, duaların gökyüzüne yükseldiği Regaip Kandili’mizin hayırlara vesile olmasını ve ömrümüzün sağlık, huzur, iman dolu geçmesini dilerim. Ülkemize, milletimize ve tüm islam alemine, barış, huzur,bereket getirmesini temenni ederim.

Yüce Allah’ın rahmet, mağfiret ve rezzak sıfatlarıyla inananlara müjdeler verdiği, mübarek Regaip Kandili’nin, Üç Aylar’ın ve gelecek Ramazan ayı’nın milletimize ve islam âlemine hayırlar getirmesini dilerim.

Mübarek Üç Aylar’da ve hususan Regaib gecesinde rahmet, bereket ve mağfiretin bol olduğu bir dönemde; dualarımız, tövbelerimiz kabul olur inşallah…

Uzun ve Dualı Kandil Sözleri

İbadet güzel ahlakla, Allah sevgisi de nezaket ve dürüstlükle anlam kazanır. Bu hayırlı gecede temiz bir kalple edilen dualar kabul, Regaip Kandilimiz mübarek olsun.

Rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının açıldığı Üç Aylar’a kavuşmanın manevi huzurunu yaşarken, Cenâb-ı Allah’tan (c.c.) Devletimizi, Milletimizi ve Türk-İslâm Coğrafyasını her türlü kötülüklerden muhafaza etmesini niyaz eder, Regaip Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

Recep ayının ilk Perşembe’sini Cuma’ya bağlayan, rahmetin gökten yağmur gibi indiği gecede idrak ettiğimiz Regaip Kandilimiz mübarek olsun. Rabbim; feyzi, mağfireti ve bereketiyle gelen bu gecede gönlümüzden geçen hayırlı dualarımızı kabul eylesin.

Rabbimizin sonsuz merhamet ve rahmetinden nasipleneceğimiz, semanın kapılarının ardına kadar açık olduğu Regaip Kandili, tüm İslam âlemi adına yeniden uyanışa vesile olur inşallah. Kandilimiz mübarek olsun.

2024 yılının ilk kandili, mübarek Regaip Gecemizi tebrik eder, bu gece vesilesiyle tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı dilerim. Kandilimiz mübarek olsun.

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün