Dualar

Dilediği Şeyi İstihare Etme – Ya Latif, Ya Habir

Dilediği Şeyi İstihare Etme. Ya Latif, Ya Habir. Rüyasında istediği şeyi görmek için Esmaül Hüsna Allah'ın 99 isminden Latif ve Habir isimleri

Dilediği Şeyi İstihare Etme. Ya Latif, Ya Habir. Rüyasında istediği şeyi görmek için Esmaül Hüsna Allah’ın 99 isminden Latif ve Habir isimleri

Dilediği ve merak ettiği şeyi veya konuyu, istihare ettiği meseleyi daha net bir şekilde düşünmek, karar vermek için gece rüyada görmek isteyen kime  Esmaül Hüsna isimlerinden Ya Latif, Ya Habir isimlerini zikrederek Mülk suresi 14. ayeti kerimesini yatarken 9 kere okunur. 

İstihare ettiği şeyi Rüyada görmek için

Dilediği bir şeyi veya bir müşkilinin halledilmesini arzu eden kişi yatsı namazını kıldıktan sonra uyumadan önce aşağıdaki duayı okuyarak ve uyuyana kadar “Ya Latif, Ya Habir” esmalarını zikreder.

EL-LATİF; Lutuf  ve keremi bol olan, lütfeden, inayet ve ihsanı sınırsız olan. Kulun istek ve ihtiyaçlarını suhuletle ve kolayca ulaştıran. En ince işleri bilen, derinliklere ve bilinmezlere nüfuz eden.  Akla hayale gelmeyen yollardan ve yerlerden kuluna nimetler, hayırlar ve faydalar  çıkaran, sürekli lütfeden anlamlarına gelmektedir.

EL-HABÎR; Her şeyin iç yüzünden, gizli tarafından haberdar olan, gizli veya açık, her şeyi bilen, haberdar olan anlamlarına gelmektedir.

Dilediği bir şeyi veya bir müşkilinin halledilmesini arzu eden kişi yatsı namazını kıldıktan sonra uyumadan önce aşağıdaki duayı okuyarak ve uyuyana kadar “Ya Latif, Ya Habir” esmalarını zikreder.

Yatsı namazından sonra uyumadan önce, istediği şeyi görmek, dilediği bir şeyi veya bir müşkilinin halledilmesini isteyen kimse “E lâ ya’lemü men halak ve hüvel latıyfül habiyr.” (Mülk suresi 14. ayet) ayeti kerimesini yatarken dokuz (9) defa okumalıdır. Allahu Teala’nın izni ve Keremi ile dilediği şeyi ve istihare ettiği konuyu rüyasında görür.

Kim rüyasında istediği şeyi görmek isterse:

Bismillahirrahmanirrahim

“E lâ ya’lemü men halak, ve hüvel latıyfül habiyr.” (Mülk suresi 14. ayet) ayeti kerimesini yatarken dokuz (9) defa okumalıdır.

Mülk Suresi 14. Ayet Meali: Hiç yaratan bilmez mi? O, en ince işleri görüp bilmektedir ve her şeyden haberdardır.

Buna yedi gün devam edene ruhaniler gelerek her istediği şeyi Allah’ın izni ile haber verirler.

Ayrıca ek olarak, uyuyana kadar Niyetinizle “Ya Latif, Ya Habir” Zikrini okuyun … Umulur ki Allah ( C.C ) Size istediğiniz gösterir …

Yapacağı bir işten zarar gelir mi gelmez mi onu öğrenmek için bu isme başvurur.

İlgili Konular

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün