Kuran-ı KerimVideo

Abdurrahman el Ussi- Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi

Kabe İmamı Abdurrahman el Ussi Hâkka, Me'âric, Nûh ve Cinn suresi dinle. Güzel kıraat Ramazan ayında Teravîh namazında çekilmiştir.

Kabe İmamı Abdurrahman el Ussi Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi dinle. Güzel kıraat Ramazan ayında Teravîh namazında çekilmiştir.

Abdurrahman el Ussi

Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi

Kuran-ı Kerim’den Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi Güzel kıraat ile Şeyh Abdurrahman b. el Ussi Ramazan ayında 1436/2015 senesinde Abdurrahman El-Ussî  okuyuşuyla Teravîh namazında çekilmiştir.

Mükemmel Kıraat

720p HD yüksek ses ve görüntü kalitesi ile izleyin!

Sureler Hakkında Kısa Bilgi

Hâkka Suresi, Kuran-ı Kerim’de 69. suredir. Mekke döneminde inmiştir. 52 âyettir. Sûre, adını birinci âyeti oluşturan “el-Hâkka” kelimesinden almıştır. Hâkka, mutlaka gerçekleşecek olan kıyamet demektir.

Meâric Suresi, Kuran-ı Kerim’de 70. suredir. Mekke döneminde inmiştir. 44 âyettir. Sûre, adını üçüncü âyetteki “el-Me’âric” kelimesinden almıştır. Me’âric, yükselme yolları demektir.

Nuh Suresi, Kuran-ı Kerim’de 71. suredir. Mekke döneminde inmiştir ve 28 âyettir. Sûrede başlıca, Nûh peygamberin mucadeleleri ve Nûh Tûfânı konu edilmektedir. Hz.Nûh’un ilâhî elçi olarak gönderilişi ve mucadeleleri anlatıldığından; sûre, bu ismi almıştır.

Cin Suresi, Kuran-ı Kerim’de 72. suredir. Mekke döneminde inmiştir. 28 âyettir. Ağırlıklı olarak cinlerden bahsettiği için “Cin sûresi” adını almıştır. Cin Suresi adını, birinci ayette geçen ve “cinler” anlamına gelen “cinn” kelimesinden almıştır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Sureler birlikte ve muhteşem ses için gerçekten teşekkür ederim. Görüntü kalitesi de mükemmel

  2. bu sureleri bir arada bulmak çok güzel.. Çalışmalarınızın devamını dilerim.. Elinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün