Video

Abdurrahman el Ussi- Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi

Kabe İmamı Abdurrahman el Ussi Hâkka, Me'âric, Nûh ve Cinn suresi dinle. Güzel kıraat Ramazan ayında Teravîh namazında çekilmiştir.

Kabe İmamı Abdurrahman el Ussi Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi dinle. Güzel kıraat Ramazan ayında Teravîh namazında çekilmiştir.

Kabe İmamı

Abdurrahman el Ussi

Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi

Abdurrahman el Ussi- Hâkka, Me’âric, Nûh ve Cinn suresi Güzel kıraat ile Şeyh Abdurrahman b. el Ussi Ramazan ayında 1436/2015 senesinde Abdurrahman El-Ussî Teravîh namazında çekilmiştir.

Mükemmel Kıraat

720p HD yüksek ses ve görüntü kalitesi ile izleyin!

Hâkka Suresi, Mekke döneminde inmiştir. 52 âyettir. Sûre, adını birinci âyeti oluşturan “el-Hâkka” kelimesinden almıştır. Hâkka, mutlaka gerçekleşecek olan kıyamet demektir.

Meâric Suresi, Mekke döneminde inmiştir. 44 âyettir. Sûre, adını üçüncü âyetteki “el-Me’âric” kelimesinden almıştır. Me’âric, yükselme yolları demektir.

Nuh Suresi, Mekke döneminde inmiştir ve 28 âyettir. Sûrede başlıca, Nûh peygamberin mucadeleleri ve Nûh Tûfânı konu edilmektedir. Hz.Nûh’un ilâhî elçi olarak gönderilişi ve mucadeleleri anlatıldığından; sûre, bu ismi almıştır.

Cin Suresi, Mekke döneminde inmiştir. 28 âyettir. Ağırlıklı olarak cinlerden bahsettiği için “Cin sûresi” adını almıştır. Cin Suresi adını, birinci ayette geçen ve “cinler” anlamına gelen “cinn” kelimesinden almıştır. 28 ayetten oluşan Cin suresi, Mekke’de inmiştir. Kuran-ı Kerim’deki sıralamada 72. suredir. Nüzul sırasına göre ise 40. suredir

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu