Kuran-ı Kerim

Enfâl Suresi 62-63. Ayet Anlamı ve Fazileti

Enfâl Suresi 62-63. Ayet Anlamı, Fazileti ve Sırları Eşler arasındaki muhabbeti, sevgiyi, aşkı artırmak, gideni geri döndürmek için okunur

Enfâl Suresi 62-63. Ayet Anlamı, Fazileti ve Sırları nedir? En etkili aşk duası hangisi? Aşk duaları ile ilgili ayrıntılı bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz. Enfal suresi 62-63 ayetleri kaç kere okunur? Kalpleri birbirine ısındıran ancak Allah’tır hangi ayettir, hangi surede geçiyor?

Eşler arasındaki muhabbeti ve sevgiyi, aşkı artırmak, gideni geri döndürmek için okunan Enfal Suresi 62 ve 63. ayetiyle anında etkili aşk duası nasıl okunmalıdır? Aile bireyleri arasında ve birbirinden soğuyan iki insan arasındaki sevgi, dayanışma ve kardeşlik duygularını ikame etmesi için dualar, esmalar ve zikirler…

İşte Enfâl Suresi 62. Ayet ve 63. Ayet Arapça okunuşu, Türkçe Anlamı ve Faziletleri, sırları

Enfâl Suresi

Enfal Suresi, Kuran-ı Kerim 8. suresidir ve Mekke’de nazil olmuştur, 75 ayettir. Sure adını ilk ayette geçen enfal kelimesinden almıştır. Enfal, kelime anlamı olarak ganimetler anlamına gelir.

Enfâl Suresi 62-63. Ayet Fazileti

Enfâl Suresi 62-63. Ayetleri, Eşler arasındaki muhabbeti, sevgiyi, aşkı artırmak, gideni geri döndürmek için okunur.

Birbirini seven iki insan arasında bazen farklı nedenlerle ayrılıklar olabilir. Ayrıca bazı aşklar da her zaman karşılıklı olmayabilir. Böyle durumlarda Allah’a sığınılarak dua edilmesi, doğru kişilerle nasibin aranması, hakkımızda hayırlısının yine Allah’tan istenmesi gerekir. Büyü veya haram istekler için aşk dualarının okunması doğru değildir.

Eşler ve sevgililer arasında muhabbetin sağlanması ve artması için (kadın veya erkek) öncelikle abdestli bir şekilde Kuran-ı Kerim’den Enfal Suresi 62 ve 63. ayetleri samimi ve ihlaslı şekilde okunması çeşitli dua kitaplarındaki kaynaklara göre faydalı görülmüştür.

Eşler arasında (karı-koca), birbirinden ayrı düşmüş kişiler için aradaki muhabbeti ve sevgiyi yeniden kurmak, birbirlerini sevmeleri için Enfal Suresi’nin 62.ve 63.ayetleri okunur.

Şeytanın ve fesatçıların şerrinden korunmak, kurtulmak için, Ramazan ayının ilk Cuma günü, öğle ile ikindi namazı arasında, ipek veya yünden yapılmış sarı veya yeşil bir bez parçasına Enfal Suresinin 62-63. ayetleri (Arapça şekilde) yazılır ve üzerinizde taşınır.

Ayrıca aile bireyleri arasında (baba-oğul, abi-abla-kardeş, karı-koca) dargınlık, nefret, sevgisizlik hasıl olmuş ise muhabbetin, sevginin ve aşkın artması ve araların düzelmesi için Enfal Suresinin 62-63. ayetleri temiz bir kağıda yazılarak, içinde zemzem suyu olan bir kabın içerisinde bir miktar bekletildikten sonra bu kişilerin içmesi sağlanır. Tabi ki şifa Allah’tandır…

Gideni Geri Döndürmek için

Sevdiğiniz kişinin veya eşinizin sizi terk etmesi, bırakıp gitmesi durumunda geri dönmesi ve aradaki sevginin tekrar hasıl olması için okunmanız gereken dualar ve esmalar vardır. Bu duaların kesinlikle abdestli bir şekilde okunması gerekir. Sizi bırakıp giden eşinizin veya sevgilinizin size geri dönmesi için her gün toplamda

Her gün 1100 kere “Ya zül celali vel ikram” esması okunur.

Aşk Duası

Evli çiftler arasında soğukluk, tartışma, kavga gibi sorunlar varsa bunun sonucu olarak eşlerin birbirlerine olan sevgisi ve saygısı azalmaya başlar. Allah’ın izni ile bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek için

“Ya cami ya mukaddimel cima.” duası her gün 313 defa okunur.

Eşler arasındaki muhabbet için

Eşler veya sevgililer arasındaki sevginin ve aşkın artması için Hacet namazı kılınır. Hacet namazı sonrası sevdiğin kişinin ismini anarak dua edilir ve arkasından Enfal suresi 63. ayeti 313 kere okunur. Daha sonra 100 kere

 • Ya Kadir Ya Allah,
 • Ya Rahman Ya Allah,
 • Ya Rahim Ya Allah,
 • Ya Kerim Ya Allah Esmaları okunur.

Hacet namazı için önce niyet edilir :

Allah’ım niyet ettim Senin rızanla hacet namazı kılmaya. Allah’ım kıldığım hacet namazının hürmetine ve Peygamber efendimizin (s.a.v) yüzü suyu hürmetine sevdiğimin kalbini bana yaklaştır. Onu sevdiğim kadar sevileyim. Amin. Amin. Amin.

Sonra, 2 veya 4 rekat şeklinde hacet namazı kılınır.

Namazı kıldıktan sonra Enfal suresi 63. ayet 313 kere okunur ve daha sonra yukarıdaki Allah’ın 99 ismi Esmaül Hüsna’dan isimler 100’er kere zikredilir.

(Mümkünse yatsı namazından sonra sonra yapmak daha hayırlıdır.)

Enfal Suresi 62. Ayet

وَإِن يُرِيدُواْ أَن يَخْدَعُوكَ فَإِنَّ حَسْبَكَ اللّهُ هُوَ الَّذِيَ أَيَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَبِالْمُؤْمِنِينَ

Arapça Okunuşu: Ve in yurîdû en yahdeûke fe inne hasbekallâh, huvellezî eyyedeke bi nasrihî ve bil mu’minîn(mu’minîne).

Enfal Suresi 62. Ayet Meali: Ve eğer sana hile yapmak isterlerse, o taktirde muhakkak ki Allah, sana kâfidir. Yardımı ile seni ve mü’minleri destekleyen, O’dur.

62. Ayetin Kelime Kelime Anlamı Anlamı

 1. ve in : ve eğer
 2. yurîdû: isterler
 3. en yahdeûke: seni aldatmak, sana hile yapmak
 4. fe inne: o zaman, o takdirde muhakkak ki
 5. hasbeke allâhu: Allah sana yeter
 6. huve ellezî: o ki, o …dır
 7. eyyedeke: seni destekledi
 8. bi nasrihî: yardımı ile
 9. ve bi el mu’minîne: ve mü’minleri

Enfal suresi 63. ayet

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنفَقْتَ مَا فِي الأَرْضِ جَمِيعاً مَّا أَلَّفَتْ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Arapça Okunuşu: Ve ellefe beyne kulûbihim lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum innehu azîzun hakîm (hakîmun).

Enfal Suresi 63. Ayet Anlamı: Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azîz’dir, Hakîm’dir.

63. Ayetin Kelime Kelime Anlamı Anlamı

 1. ve ellefe: ve birleştirdi
 2. beyne: arasını
 3. kulûbi him: onların kalpleri
 4. lev: eğer
 5. enfakte: sen verdin, infâk ettin
 6. mâ: şeyi
 7. fîl ardı: yeryüzündeki
 8. cemîan: hepsini
 9. mâ ellefte: birleştiremezdin
 10. beyne: arasını
 11. kulûbi-him: onların kalpleri
 12. ve lâkinne allâhe: ve lâkin, fakat Allah
 13. ellefe: birleştirdi
 14. beyne-hum: onların arasını
 15. inne-hu: muhakkak ki o
 16. azîzun: O azîzdir, izzet sahibidir
 17. hakîmun: Hakîm’dir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Benzer Konular 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün