Gündem

Salat-ı Mecule Anlamı, Okunuşu ve Fazileti

Salat-ı Mecule nedir? Maddi-manevi sıkıntılar için, rızık için, evlilik için, huzur için okunan mucize bir salavat Arapça-Türkçe okunuşu, anlamı

Maddi manevi sıkıntılar için, rızık için, evlilik için, huzur için okunan mucize bir salavat olan Salat-ı Mecule nedir? Arapça ve Türkçe okunuşu, anlamı, faziletleri ve sırları…

Her türlü olmazı olur hale getirmek, çözülemez olan düğümü çözmek için okunan, Allah dostlarından “Yüce Allah’ın bana sırrını bildirdiği” dediği Salavat-ı Mecule hakkında merak edilenleri yazımızdan okuyabilirsiniz.

Salat-ı Mecule

Arapça Okunuşu

“ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SALATEN TEHULLÜ BİHA UKTEDİ VE TÜFERRİCÜ BİHA KÜRBETİ VE TAKDIY BİHA HACETİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM”

Salat-ı Mecule Anlamı

“Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz HZ.Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

51 Salat-ı Mecule

Çözülmez düğümleri çözen salavat

Bu salavatı  her gün 51 kez okuyun. Allah isteyenlere en kısa zamanda hayırlı evlilikler nasip etsin.

Abdestli okumanız seccade başında okumanız daha makbuldür. Abdestsiz de tabi olabilir ama duanın usulüne uygun okunmasına kabulüne etkilidir.

Salat-ı Mecule Ne Zaman Okunur?

Bu salavatı  sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra veya gece uyandığında okunması daha tesirli olur.

Bir kimse sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra bu salavatı şerifi 51 defa  okuyup ardından Allah rızası için 2 rekat namaz kılsa ve kılınan namazın birinci rekatında Fatiha ve Elem neşrah Leke’yi,ikinci rekatında da Fatiha ile birlikte  “Kul yâ eyyühel kâfirun” ve ” İzâ câe nasrullah” surelerini okusa,Yüce Allah o kimsenin kıldığı namazın her rekatı için yüz şehit sevabı verir.

Okunan her âyet için bir köle azadı sevabı ihsan eder. Bu namazı kılanın amel defteri  kıyamete kadar kapanmaz ve her günü için Hac ve umre sevabı kadar durmadan kendisine sevap yazılır. Vefat ettiğinde o kimseye melekler şehit muamelesi yapar.O kimseler cennette de Hz. İbrahim (a.s)’a komşu olurlar.

Allah Rasulü bu namazı tamamlayıncaya kadar Cebrail (a.s)’ın yanından hiç ayrılmadığını haber vermiştir. Ayrıca şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir.

  • Maddi manevi sıkıntılar için
  • Evlilik isteği için
  • Rızık için
  • Huzur ve mutluluk için
  • Hastalıklardan kurtulmak ve sıhhat için
  • Her hangi bir istek, duanın kabulü için

Okunuşu: “Allahümme salli ala seyyidina muhammedin  selaten tehullü biha uktedi ve tüferricü biha kürbeti ve takdıy biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Anlamı:”Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

Salat-ı Mecule Tam bir Mucize

Salavat getirmenin fazileti hakkında İmam-ı Şarani Hazretleri şöyle buyuruyorlar:

“Büyük veli Aliyyül Havass’ın şöyle konuştuğunu duymuştum”: “Allah’tan bir şey isteyeceğiniz zaman, Allah Resulü (s.a.v.)’in adıyla o şeyi isteyiniz ve şöyle dua ediniz”:

“Ey Allah’ım! Sevgili Peygamber’in Muhammed Mustafa (s.a.v.) hürmetine senden şunu isterim.”

Şeklinde dileğinizi arz ediniz. Çünkü Allah’ın bir meleği vardır ki, bu isteğinizi anında Efendimiz (s.a.v.)’e bildirir ve O’na:

“Filanca kişi, şu haceti için senin Allah katında aracı olmanı istemektedir.” der.

“Hazreti Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in dua ve istekleri Allah Teala tarafından geri çevrilmez.”

Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin salâten tehullü bihâ ukdetî ve tüferricü bihâ kürbetî ve takdıy bihâ hâcetî ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.”

“Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz Muhammed (s.a.v)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

Salavat-ı Mecule Nedir?

Maddi ve manevi olarak Yükselmek için Okunacak Sırlarla Dolu Salavat-ı Mecule

Salatı Mecule için Allâh Dostlarından birisi şöyle demiştir:

-Yüce Allah’ın bana sırrını bildirdiği salavatın adına “Salat-ı Mec’ule” denilir. Bu salavat her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümü çözmek için okunur.

Bu salavatı okuyan kimseye cennette verilecek alanın binlerce köşesinden her bir köşesinde bin çadır, her çadırda bin tane hizmet eden huri gılman cennet ehline elbise taşımaktadırlar. Her çadırın çevresinde bin tane ağaç, her ağaç üzerinde bin tane dal, her dalda yüzbin çeşit renkte meyveler,istenen her şey dallardan insanın önüne gelmektedir. Her çadır içinde altından ve çeşitli mücevherattan bin sofra kurulmuş, her sofrada altından kap içerisinde bin çeşit yiyecek, hiçbirinin tadı ve rengi diğerine benzemeyen beşyüz bin çeşit yiyecek. Bütün bu ikramlar, anılan vakitlerde aşağıdaki salavatı (51) defa okuyacak kimse içindir.

İlgili Diğer Konular

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün