DualarEsmaül Hüsna

Esma-i idrisiyye Şerhi 14. isim Anlamı, Fazileti ve Havasları

Esma-i idrisiyye Şerhi 14. isim “Yâ Kafi el müvessı'î lima halaka min ata ya fazlıhi” zikrinin anlamı, Zikri, fazileti ve esrarı

Esma-i idrisiyye Şerhi 14. isim “Yâ Kafi el müvessı’î lima halaka min ata ya fazlıhi” zikrinin anlamı, Zikri, fazileti ve esrarı

Esma-i idrisiyye Şerhi 14. isim Anlamı ve Havasları

“Yâ Kafi el müvessı’î lima halaka min ata ya fazlıhi”

İlâhi isimlerden bir ism-i şerif de «El-Kâfi»dir. Elveren, yetişen, üfayet eden demektir. Manâsı: Bütün mertebelerde zâhir-bâtın, halka yetecek miktar yardımı kemali fazlın ve çok bağışınla zahmetsiz bahşeden (veren) kâfii mutlak kıymetli varlıksın Ya Rabbi!

Havass ve Esrarı:

Ceriab-ı Şeyhül Ekber Muhyiddin Arabi (K.SF) Hazretleri buyurur ki:

Bir kimse, Allah Teâlânın; rızkına genişlik vermesini murad etse: Bu zikri şerifi günde 7000 kere olmak üzere bir yıl kamilen zikir etmelidir.

Bu tertip üzere iken eşiyle mücamaat olsa; sâ-lih bir çocuk hasıl olur.

Bir kişinin bir kimse yanında bir haceti, dileği olsa; haliyle gönlünün istediği şekilde meydana gelir. Fakat bunun için bu ism-i şerifi misk ve zağferanla geyik derisine yazıp o kimsenin mekânında bir yere göm-melidir. Ve ismin zikrine meşgul olmalıdır. Muradı hasıl olur.

Bu ismin hassasında Esrar-ı acibe (Acaib sırlar) çoktur.

Bu ismin zikri ile çokça meşgul olunca Cenâb-ı hakkdan her ne temennisi olursa reva olur. Nail olamadığı arzularına bu ismin (duanın) berekâtıyla kavuştuktan sonra hatıra gelmeyen ve mümkün olmayan isteklerine de ulaşır.

Yakınları arasında derecesi yükselir.

Zengin olursa fakir olmaz. Allah Teâlâ’nın inâyetiyle çok ihsanlara nail olur.

Bir kimsenin katında dileğin olsa; hasıl olmasa bu adı geyik derisine misk ve zağferanla yazıp o kimsenin eşiğinin üstüne gizlemelisin. Dileğin hasıl olur. Toprak tutarsın, altın olur. Ama gönlünde şek şüphe olmaması gerekir. Tâ ki; muradın hasıl olsun.

Bir kimsenin gönlü birisine kapılsa da ondan ümid hasıl olmasa; ne kadar ki cehd etse çare bulunmasa; dilese ki onu kendisine yalvarta: Bu azim ismi geyik derisine misk ve zağferanla yazsın. Ve dilediği kişinin evinin üst eşiğine gizlesin. Muradı hasıl olur.

Günü: Pazar

Gecesi: Perşembe

Ulvi Meleği: Bağgaahaiyle

Süfli Meleği: Gazhatişin

Buhuru: Günlük

Esma-i Erbeîn-i İdrisiyye

Her biri ism-i azam kuvvetinde olan bu isimler, dünya ve ahretle ilgili tüm istekleri en süratli şekilde gerçekleştiren “Erbaîn-i İdrisiyye” – Hazreti İdris (Aleyhisselam)’a indirilen 40 ism-i şerif

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün