Gündem

2020 Miraç Kandili Ne Zaman? 2020 Kandil Günleri

2020 Miraç Kandili Ne Zaman? Miraç gecesi hangi gün idrak edilecek? Diyanet Takvimine göre 2020 yılı Kandil Günleri ve Mübarek Geceler takvimi

2020 Miraç Kandili Ne Zaman? Miraç gecesi hangi gün idrak edilecek? Diyanet Takvimine göre 2020 yılı Kandil Günleri ve Mübarek Geceler takvimi

Yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Dini günler listesinde yer alan Miraç Kandili hangi gün idrak edilecek, Miraç ne demek, önemi ve fazileti nedir? Miraç Kandilinde yapılacak ibadetler nelerdir? Miraç Kandilinde Peygamberimiz (sav) biz Müslümanlara ne hediyeler getirmiştir?

Miraç Kandili Hicri aylardan 7. si olan Recep ayının 27. gecesi ibadetlerle idrak edilecek. Miraç Gecesi; Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sallalahu aleyhi vesellem) Efendimiz’in Allahu Teala’nın huzuruna yükseltilmesine binaen her sene kutlanan mübarek gecedir.

– Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı son kararla Cuma günleri ve kandil gecelerinde cami ve mescitlerin kapatılmasına karar verildi.

Miraç Nedir?

“Miraç, kelime anlamı itibariyle “merdiven”, “yükselecek yer”, “en yüksek makam” manalarına gelmektedir.”

Müslümanlar için en önemli günlerden birisi olan bir Miraç Kandili; Peygamberimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-i Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Miraç Gecesidir.

Miraç Kandili ne zaman?

Miraç Kandili, Recep ayının 27. gecesi ibadetlerle idrak edilecek. Peygamber Efendimiz’in Allah’ın huzuruna yükseltilmesine binaen her sene Hicri Recep ayının 27. gecesi kutlanan mübarek gecedir.

Miraç Kandili tarihi Miraç Kandili 2020 yılı itibariyle 21 Mart Cumartesi akşamını 22 Mart Pazar

gününe bağlayan gece idrak edilecek. İslam âleminin heyecanla beklediği mübarek 2020 Miraç Kandili’ni hep beraber idrak edeceğiz.

2020 Yılı Miraç Kandili Ne Zaman?

21 Mart 2020 Cumartesi

2020 Kandil Günleri ve Mübarek Geceler

  • Regaib Kandili – 27 Şubat 2020 Perşembe
  • Miraç Kandili – 21 Mart 2020 Cumartesi
  • Berat Kandili – 7 Nisan 2020 Salı
  • Kadir Gecesi – 19 Mayıs 2020 Salı
  • Mevlid Kandili – 28 Ekim 2020 Çarşamba

 

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
DMCA.com Protection Status