Esmaül Hüsna

Ya Alim Ya Mukaddim Esması Anlamı, Zikri ve Fazileti

Ya Alim, Ya Mukaddim ism-i şerifleri ikisi birlikte okunduğunda ilim ve bilgiye, maddi-manevi işlerde yükselmeye, sınavlarda başarıya ve muvaffakiyete Allah’ın izniyle vesile olur.

Ya Alim Ya Mukaddim Esması Anlamı, Zikri ve Fazileti nedir? Ya Alim ve Ya Mukaddim isimleri birlikte okunur mu? Ya Alim, Ya Mukaddim ism-i şerifleri kaç kere ve neden okunur, faydaları nelerdir?

Ya Alim Ya Mukaddim

Ya Alim Ya Mukaddim ism-i şerifleri ikisi birlikte okunduğunda ilim ve bilgiye, maddi-manevi işlerde yükselmeye, sınavlarda başarıya ve muvaffakiyete Allah’ın izniyle vesile olur.

El-Alim Esması Anlamı: İlmi ezeli ve ebedi olan; olmuş ve olacak gizli, açık her şeyi en ayrıntısına kadar bilen, kendisinden hiçbir şey gizlenemeyen, her şeyi hakkıyla bilen Allah

El Mukaddim Esması Anlamı; Öne geçiren, ileri alan, mertebesini ve derecesini yükselten Allah

El-Mukaddim esmasının ebced değeri ve zikir adedi 184’dür. Aynı zamanda El-Alim esmasının Ebced değeri ve zikir adedi ise 150’dir.

Esmaül Hüsna yani Allah’ın en güzel 99 isminden olan bu iki ismi birlikte zikretmek için iki ismin ebced değeri veya zikir adedi toplanarak 184+150= 334 kere zikredilir.

El Mukaddim esması ise maddi ve manevi işlerde muvaffakiyete, ilerlemeye, derecesinin yükselmesine Allah’ın izniyle vesile olur.

El-Alim esması ilim ve bilgiye, evham ve şüphelerin izalesine, iman, izan, anlayış ve marifetullaha vesile olur.

Zikri ve Fazileti

İki esmanın ebced değerleri toplamı 334 olup ikisi birlikte 334 kere zikrine devam eden kimse maddi manevi ilim ve mertebe yönünden yükselir, derecesi artar.

Ya Alim Ya Mukaddim” esması ikisi birlikte 334 kere okunmaya devam eden kimsenin dünyevi ve uhrevi işlerde mertebesi yükselir, Allah’ın izniyle ilim kapıları açılır.

Sınavlarda başarı için, mesleğinde başarı için bu iki ismi ebced değerleri toplamı 334 kere zikretmeye devam edilir.

Allah’ın 99 ismi ve Anlamları

Allahü Teala’nın Kuran-ı Kerim ve Hadislerde geçen 99 ism-i şerifi ve Türkçe Anlamları.. Büyük faziletleri bulunan Allah’ın 99 ismi sırasıyla Esmaul Hüsna

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün