Dualar

İşlere Kolaylık, Günahlara Mağfiret Kazandıran Salât-ü Selam

Kalbe Ferahlık, Ömre Bereket ve Günahlara Mağfiret Kazandıran Salât-ü Selam, Lalegül dergisinden derlediğimiz salavat-ı şerife 

İşlere Kolaylık, Kalbe Ferahlık, Ömre Bereket ve Günahlara Mağfiret Kazandıran Salât-ü Selam, Cübbeli Ahmet Hoca’nın Lalegül dergisinden derlediğimiz salavat-ı şerife

Maddi manevi işlerde kolaylık, bolluk, bereket, rızık için okunan dualardan, kalbe ferahlık ve ömre bereket ihsan eden, günahlardan kurtulmaya ve mağfiret kazanmaya vesile olan tesirli ve etkili Salât-ü Selam (Salavat-ı Şerife) Arapça Okunuşu, Türkçe Anlamı

Günahlara Mağfiret Kazandıran Salât-ü Selam

Meşayıhtan (Şeyhler, velîler, evliyâlardan) bazı zatların beyanı veçhile; her kim bu aşağıda zikredilecek salât-ü selamları günde 1 kere dahi olsa okusa, onun işlerinde kolaylık, kalbinde ferahlık, yoluna nur, ışık, ömrüne bereket, günahlarına mağfiret, sevabına ziyadelik olur.

Bunun vesilesiyle, sınırsız ve hadsiz olarak Allâh-u Teâla’nın fazlına nail olur.

Bu salavatı itikat ederek öğrense, ona değer verene ve öğretene Allâh-u Teâla öyle bereketler ihsan eder ki onun sebebiyle uzun süreli ganimetlere nail olur.

Salât-ü Selam

İşlere Kolaylık, Kalbe Ferahlık, Ömre Bereket ve Günahlara Mağfiret Kazandıran Salât-ü Selam
Salavat-ı Şerife

Arapça Okunuşu

Essalâtü vesselâmu aleyke yâ rasûlallâh. Essalâtü vesselâmu aleyke yâ efdale halqillâh. Essalâtü vesselâmu aleyke yâ kâmilennûr. Essalâtü vesselâmu aleyke yâ nûram-min nûrih. Essalâtü vesselâmu aleyke yâ men mevlâhullâhu ve cibrîlu ve sâlihul mü’minîn. Vel melâiketü ba’de zâlike zahîr. Essalâtü vesselâmu aleyke ve alâ âlike ve sahbike salâten tüncîna minessübûr. Ve tağmurunâ bil mebâhici vel hubûr. Dâimeten devâme vucûdillâh. Siate fadlillâhi ve hılmillâh. Ve ilmillâhi ve afvillâh. Ve izzillâhi ve vucûdillâh. Ve zinete lâ ilâhe illallâh, muhammedur-rasûlullâh, ve bismillâh ve mâşâallâh ve subhânallâh velhamdülillâh vallâhu ekber, ve lâ havle ve lâ quvvete illâ billâh.

Türkçe Anlamı

“Salât-ü selam senin üzerine olsun ey Allâh-u Teâla’nın elçisi! Salât-ü selam senin üzerine olsun ey mahlukatın en hayırlısı! Salât-ü selam senin üzerine olsun ey mükemmel nûr sahibi! Salât-ü selam senin üzerine olsun ey Allâh’ın nurundan yarattığı özel nûr sahibi! Salât-ü selam senin üzerine olsun ey O Zat ki; dostu Allâh’dır, Cibril’dir, salih mü’minlerdir, ardından meleklerde zahir(destekçi)dir.

Allâh-u Teâla’nın varlığının devamıyla daim olan, Allâh-u Teâla’nın lütuflarının, Allâh-u Teâla’nın hılminin, Allâh-u Teâla’nın affının, Allâh-u Teâla’nın izzetinin ve Allâh-u Teâla’nın varlığının genişliği kadar engin olan ‘Lâ ilâhe illallah Muhammedün Rasûlüllâh’ kelimesinin ve ‘Bismillâh, Mâşâallâh, Sübhânallâh, Elhamdülillâh, Allâhü Ekber ve Lâ havle velâ kuvvete illâ billâh’ zikirlerinin ağırlığı kadar yüce olan bir salât ile salât-ü selâm senin, Ehl-i Beytinin ve ashâbının üzerine olsun. Bu öyle bir salât olsun ki bizi bütün tehlikelerden kurtarsın ve bizi sürurlara ve sevinçlere boğsun. Âmîn!”

(Teysir ibni Muhammed, el-Künuzü’l Muhammediyye, sh:172)

Salavatın açıklaması için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz…

Kaynak: Lalegül Dergisi Nisan 2016
Benzer Konular

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün