Gündem

15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, darbe girişiminin 3. yılında 15 Temmuz konulu Kısa Film ve Senaryo Yarışması düzenliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, darbe girişiminin 3. yılında 15 Temmuz konulu Kısa Film ve Senaryo Yarışması düzenliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 15 Temmuz Film ve Senaryo Yarışması düzenleyerek, 15 Temmuz hain darbe girişimine dair toplumsal hafızayı diri tutmak, milli şuurumuzun gelişimine katkı sağlanması, 15 Temmuz ile ilgili nitelikli içerikler üretilmesi ve demokrasi bilincinin güçlendirilmesi amacıyla yarışma düzenliyor.

15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 15 Temmuz için oluşturduğu internet sitesinde, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da en uzun ve zorlu gecelerinden birini yaşadığı ve yeni günün sabahına yeni bir kurtuluş destanıyla girildiği belirtildi.

Yarışma süresi 06 Eylül 2019 tarihine uzatıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yoğun ilgi üzerine 15 Temmuz Film ve Senaryo Yarışması için başvuruların 06 Eylül 2019 tarihine kadar uzatılacağı duyuruldu.

Yarışmaya gönderilecek videolar proje kapsamında film dalında 2019 yılı içinde üretilmiş kurmaca film, belgesel, animasyon, sanal gerçeklik ve deneysel filmler olarak yarışmaya katılacağı ve Senaryo dalında ise 15 Temmuz temalı tüm özgün senaryo içerikleri kabul edileceği belirtildi.

Yarışmaya katılacak adaylar projelerini https://yarisma.15temmuz.gov.tr adresinden dijital olarak da gönderebilecek. Başvuru sürecinin ardından projeler Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından belirlenecek jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.

Toplam 4 ödül verilecek

Yarışmaya başvuran adayların filmleri 06 Eylül 2019 tarihine kadar Yarışma Başvuru sitesi adresinden teslim edildikten sonra yarışmaya katılan filmler ve senaryolar yarışma yönetimince belirlenen bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın sitesinde belirtilen özelliklere göre jüri tarafından seçilen filmler “En İyi Kısa Film” ve “En İyi Senaryo” olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması’na katılan film ve senaryoların değerlendirilmesi sonucunda, “En İyi Kısa Film” ve “En İyi Senaryo”

olmak üzere iki dalda toplam 4 ödül verileceği açıklandı.

En İyi film 1.’ilk ödülü: 60.000 TL

En İyi film 2.’ilk ödülü: 50.000 TL

En İyi film 3.’iük ödülü: 40.000 TL

En iyi senaryo: 50.000 TL

Kısa Film ve Senaryo Yarışması hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru şartlarını öğrenmek, ödüller ve başvuru formu için yarisma.15temmuz.gov.tr adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün