GündemSözler

14 Şubat Mesajları, Sevgililer Günü Sözleri 2024

14 Şubat Sevgililer Günü sözleri ve kutlama mesajları, İçinizdeki güzel duyguları dile getirecek, anlamlı, romantik, duygusal aşk sözleri

14 Şubat Sevgililer Günü sözleri ve kutlama mesajları, İçinizdeki güzel duyguları dile getirecek, anlamlı, romantik, duygusal aşk sözleri

Her yıl Şubat ayının ikinci haftası 14 Şubat’ta, sevgilisi olan ya da olmayan milyonlarca kişi Sevgililer Gününü kutluyor. Bu anlamlı günde güzel sözlerle, küçük hediyelerle, bir buket çiçekle sevdiğinizi mutlu edebilir, ona karşı olan sevginizi ifade edebilirsiniz.

Takvimler 14 Şubatı gösterdiğinde Sevgililer Günü Sözleri ve mesajları içerisinde yer alan en güzel sözler, aşk sözleri ve özlü sözleri ve ünlülerden söylenmiş alıntıları sizler için bir araya getirdik. 14 Şubat 2024 Çarşamba, sevgililer gününde erkeğe ve kadına, söylenebilecek en güzel sözler, Romantik 14 Şubat Sevgililer Günü Mesajları, Komik ve Eğlenceli Sevgililer Günü sözleri, alıntıları, Arkadaşlar ve aile için Mükemmel Sevgililer Günü Sözleri, Sevgililer Dilekleri, en çok araştırılan sözler, anlamlı mesajlar, romantik cümleler ve yazılar, insanın içini ısıtacak, nahif bir ruh haline sokacak hazır sözler bu yazımızda derledik.

İster WhatsApp, Telegram ister Sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter veya kısa mesaj (SMS) olarak gönderebileceğiniz içerikleri içerikte bulabilirsiniz. İşte 2024 Sevgililer Günü için ve resimli-resimsiz, uzun ve kısa anlamlı sözler, aşk sözleri ve en sonda da Cemal Süreya’dan Uzaktan Seviyorum şiiri…

2024 Sevgililer Günü Sözleri

Hem erkeğe hem kadına söylenebilecek en romantik aşk sözleri! Hayatınızdaki insana kendini özel hissettirecek Sevgililer Günü mesajları

Bu yıl ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle 14 Şubat, sevdiğini, sevgilisini, nişanlısını, aşkını, eşini kaybeden, kalbini onlarla birlikte toprağa gömen onca insan varken sadece sıradan bir tarih… Belki biraz acıya saygı, hassasiyet, sûkunet… Yaşamayın bu yıl 14 Şubatı…

İsterim ömrüm seninle geçsin. Bu aşkın sonu evlilik olsun. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

Seninle başladı gülmek, seninle yaşamda yol almayı öğrendim. Biricik sevgilim. 14 Şubat bizim günümüz, kutlu olsun!

Sana olan aşkımı bir güne sığdıramam. Ne Sevgililer Günü yeter bana ne tanışma yıl dönümümüz ne doğum günleri. Benim olduğun her gün için sadece mutluluk diyebilirim.

Sen en büyük sevgiyi hak edecek kadar mükemmel ama herkesin sevmeyi hak edemeyeceği kadar özelsin sevdiğim.

Sevgililer Günümüz kutlu olsun, senin için neler yaparım bir bilsen. Mesela bir kucak gül de bir oda dolusu hediye de yetmiyor bendeki aşkı anlatmak için sevgilim, aslında daha fazlası gerek.

Birbirimizi ilk gördüğümüz anda başlayan bir film, bir masal bu, aşkımız. Daima güzel günlere koşacağımızı, her sıkıntıyı paylaşacağımızı hissederek seninle güçleniyorum. Sevgililer Günün kutlu olsun.

Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Her çaresizliğe benimle meydan oku! Benimle uyu, benimle uyan. Birlikte varalım nice yıllara.

Parlayan her günün sabahında içimde gözlerini görebilmek aşkı olmasa, inan hiç bir şeye değmezdi yaşamak. Sevgililer günün kutlu olsun.

Aşkın cicim ayı olmaz, aşk her zaman aşktır. Bunu başkalaştıranlara inat ben bugün aşkımı en taze haliyle yaşamayı teklif ediyorum. Benimle misin?

Hangi baharlara aldanırsın ey aşk! Ne bu alıp başını gitmeler şimdi? Hani sen benim can damarımdan daha yakındın bana, koparıp da gittin o canı şimdi.

Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sana ‘Sevgilim!’ diyebildiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

Güzel günleri, zor zamanları, başlangıçları paylaşarak büyüyoruz. Daima el ele her şeyin üstesinden geleceğimizi bilmenin mutluluğuyla Sevgililer Gününü kutlarım. İyi ki varsın.

En Güzel 14 Şubat Mesajları

Seni ömür boyu seviyorum, sadece bir günlüğüne değil. Seni sen olduğun için seviyorum, yaptığın ya da söylediğin şey için değil.

Sevgililer günü bir gün, Ben seni severim her gün

Senden önce hayatımı yaşamakla meşguldüm; senin gibi birine ihtiyacım olduğunu hiç bilmiyordum.

Seninle tanışmadan önce, sebepsiz gülümsemenin ne demek olduğunu hiç bilmiyordum. Bu yüzden senin yokluğun, binlerce insanın varlığından daha güçlü.

Yedi ayrı iklimden yedi çeşit arı getirseler, yedi farklı arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa, yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz… İyi ki varsın!

Bir insanı sevmek, iyilikte- kötülükte, zenginlikte- fakirlikte, sağlıkta- hastalıkta, birlikte – ayrılıkta ve dünyada olduğu gibi ahirette de birlikte olmayı istemek ve razı olmaktır. Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan. Sevgililer günün kutlu olsun aşkım.

Heyecanımız ve sevgimiz günden güne büyüsün sevgilim. Hep ‘biz’ olalım, 14 Şubat Sevgililer Günümüz kutlu olsun.

Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana. Sen çöllerde serap, engin denizlerde yakamoz, ormanın denizinde huzur gibisin, ışığım sensin, güneşimsin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

14 Şubat Sevgililer Günü Mesajları

Aşk, nerden eseceği belli olmayan bir fırtına gibi, Sen de benim en büyük fırtınam. Aşkım iyi ki varsın. Sevgililer günün kutlu olsun.

Denizi içerken maviler takıldı boğazıma, karaya vuran balık gibi çırpınıyorum. Mavi gözlerini özlüyorum, Sevgililer günün kutlu olsun.

Sevgini vermesini öğren. Çünkü gönlün anlasın ki hepsine yer varmış. Sevgisiz insandan dünya, unutma ki korkarmış. – Hz. Mevlâna

Gönlüm dilime dargın, dilim gönlüme, gönlüm duygularını anlatamadığı için kızarken dilime, dilim anlatamayacağı şeyleri düşündüğü için kızıyor gönlüme” – Hz. Mevlâna

Ölümsüz aşk istiyorsan, ölümsüze aşık ol. – Hz. Mevlâna

Ey Gönül… Aşk; ateşten bir denizi, mumdan kayıkla geçmektir. Yanıp kül olmadan asla geçemezsin. – Hz. Mevlâna

Sevmek, savunmasız olmaktır.

Sevmek söz söylemek değil, bütün zor şartlara rağmen sahip çıkmaktır. Kötü günde sarılmak, iyi günde güven vermektir. – Neşet Ertaş

Ben aşk nedir bilmem. Eski kafalıyım. Bir seni bilirim. Bir de adın geçince sıkışan kalbimi… – Attila İlhan

Her kalp, başka bir kalp geri fısıldayana kadar eksik bir şarkı söyler. – Platon

Sevmekle asla kaybetmezsin. Her zaman geri çekilerek kaybedersin.

Sevmek sadece birbirine bakmak değil, aynı yöne bakmaktır.

Aşk rüzgar gibidir; onu göremezsin ama hissedebilirsin.

İşte Google Sevgililer Günü Doodle

Google, 14 Şubat için hazırladığı doodle’ı deprem felaketi nedeniyle Türkiye’de yayınlamadı…

Google’dan Sevgililer Günü’ne özel doodle; Bazen aşk seni şaşırtıyor. Akan yağmur damlaları birleşerek kalp oluşturuyor. Hayat tüm iniş ve çıkışlarına rağmen (tür ne olursa olsun) sevgi ve birliktelik dünyayı birbirine daha da yakınlaştırabilir.

Valentine's Day 2023

Sevgililer Dilekleri

Seni çok özledim ve çok seviyorum ve mutlu bir Sevgililer Günü ile birlikte harika bir yıl dilerim…

Havada bu kadar çok sevginin olduğu harika bir günde, ailenizle bol bol sevgi ve kutlama diliyoruz!

Sevgililer günü, sevdiklerinizle geçirmeniz gereken bir gündür, bu yüzden benim dileğim gelip beni ziyaret etmeniz!

Mutlu sevgililer günü! Dünyadaki en sevdiğim yer hemen yanınızda.

Sevgi, hayatı güzelleştirir. Sevgi dolu bir dünya dileğiyle, herkesin sevgililer gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Ne zaman vazgeçecekmişim gibi hissetsem, sevgin beni devam ettiriyor.

Seninle tanıştım. Senden hoşlandım. Seni seviyorum.

Mutlu sevgililer gününüz kutlu olsun! SEVİLDİĞİNİZİ bilmenizi istedim.

Medsiz cezir olsak sevgilim, Ben gelsem sen gitmesen, sen yaksan ateşinle, ben kül olup tütmesem. De ki sen güneşsin evrende, bende peşinde bir ayım, de ki sen kemansın dört telli, sana dokunan yayım. De ki üfleyensin ruhuma, ben kamıştan bir neyim. Sensizken eksiğim de senle tamım herşeyim. Sen yağsan üzerime, ben kara toprak olsam, sen okyanus olsan mesela sana akarken dolsam. Medsiz cezir olsak sevgilim, ben gelsem sen gitmesen. Sen yaksan ateşinle, ben kül olup tütmesem… Unutma..! Birbirini yok etmeden ikiden bir çıkarmaktır aşk! – Turgay Yıldız

Eğlenceli Aşk Sözleri

Aşk bir ateştir. Ama kalbinizi ısıtacak mı yoksa evinizi mi yakacak, asla bilemezsiniz.

Sevgililer Günü: Size özel biriniz yoksa yalnız olduğunuzu hatırlatan bir gündür sadece…

Bir ilişkiyi karmaşıklaştıran aşk değildir; içindeki insanlardır.

Sevgililer Günü olmasaydı, Şubat… pekala, Ocak olurdu.

Eski sevgilini başka biriyle görürsen kendini kötü hissetme. Unutmayın, ana babamız bize ihtiyacımız olmayan şeyleri daha az şanslı olanlara vermeyi öğretti.

Aşk birlikte aptal olmaktır.

11 Şubat, 12 Şubat, 13 Subat………Error……15 Şubat, 16 Şubat…

Dünyanın gerçekten ihtiyacı olan şey daha çok sevgi ve daha az evrak işi.

Evlilik külotlu çorap gibidir. Her şey içine ne koyduğuna bağlı.

Kendi yaşında bir erkekle evlen; Güzelliğin azalırken görme yeteneği de azalacak…

Hayat, sevginin bal olduğu çiçektir. – Victor Hugo

Sevmek ve sevilmek, güneşi her iki taraftan da hissetmektir.

Aşk hiçbir engel tanımaz. Engellerden atlar, çitleri aşar, hedefine umutla varmak için duvarlardan geçer.

Aşk ebedi bir şeydir… Görünüş değişebilir ama özü değiştiremez. – Vincent van Gogh

Komik Sevgililer Günü Alıntıları

“Evli olmayı seviyorum. Hayatının geri kalanı için canını sıkmak isteyeceğin özel bir kişi bulmak çok güzel.” – Rita Rudner

Transformatör olsaydın, Optimus Fine olurdun.

Seninim, geri ödeme yok.

Yatakta uzanıp yanında telefonuma bakmayı tercih edeceğim kimse yok.

Senden nefret eden bir çocuktan daha kötü olan tek şey: seni seven bir çocuk.

Aşk için evlendim, ancak gözlüklerimi bulması için etrafta birinin olmasının bariz faydası göz ardı edilemez.

Görüyorsun oğlum, aşk ile mide bulantısı arasında çok ince bir çizgi var.

Bir arkeolog, bir kadının sahip olabileceği en iyi kocadır; kadın yaşlandıkça onunla daha fazla ilgileniyor. – Agatha Christie

İnsanların aşık olmasından yerçekimi sorumlu değildir. – Albert Einstein

Aşk, sürekli yapım aşamasında olan iki yönlü bir sokaktır. – Carroll Bryant

İhtiyacınız olan tek şey sevgi. Ama şimdi biraz çikolatada zarar vermez.

Bir kişiyle evlenmeden önce, gerçekte kim olduklarını görmek için önce yavaş İnternet hizmeti olan bir bilgisayarı kullanmalarını sağlamalısınız.

Aşk, sırt ağrısına çok benzer: röntgenlerde görünmez, ama orada olduğunu bilirsiniz.

İyi bir koca olmak, stand-up çizgi roman olmak gibidir. Kendinize yeni başlayanlar demeniz için 10 yıla ihtiyacınız var.

Sevgililer Günü yine gelirken herkes ayrı bir panikken,
Ay ortasında cepler delikken, çiçekçi abla gülerken,
Kokudan hediye olur mu, mumlu yemek doyurur mu?
Ya aç kalırsın ya ödül alırsın iade kartı yok mu?

Emojiler hep kalpli, yazışmalar gıybetli,
Peluş ayıymış, kalpli balonmuş, hiç almasak olur mu?
Al sana 14 Şubat, timeline’ın haline bak,
Her fotoda aynı kalp, gösteriş olsun maksat.

1,2,3,4 tamam; daha da kutlayamam,
Aşkı da yalnızlığı da
Bir güne sığdıramam.

Her sene 14 Şubat, atlatamazsın rahat,
Her foto da aynı kalp, gösteriş olsun maksat.
1,2,3,4 kere; denedik olmadı işte,
Sevgililer Günü’ne Çare Yıldız Tilbe!

Sevip de Kavuşamayanlara Sözler

Gelirsen yolum genişler, gelmezsen hayalini severim. Yanmaktan korkmam. Ben bu aşka, sağ çıktığım yerlerden geldim. – Murathan Mungan

Ben imkansız aşklar için yaratılmışım. Ne kavuşmayı bilirim, ne unutmayı…

Ve anlarsın ki; bu alem gerçekte bir serapmış, içini yakan özlem, Allah’a kavuşmakmış… – Muhsin Yazıcıoğlu

Artık öyle uzağız ki birbirimize, hiçbir otobüs hiçbir uçak kavuşturamaz bizi birbirimize…

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan. Ne uzaksa onu özler. Kavuşmak şart mı? Boş ver. Bazı şeyler, yokken de güzel… – Özdemir Asaf

Seni çok özledim
gece gözlüm benim
gemilere bin gel yine gidersin
sonbahar rüzgarı
kırarken dalları
ayrı düşen yaprak
yaşar mı söyle

olsaydım olsaydım
ben yağmur olsaydım
düşseydim bulutlardan
kirpikte dursaydım

olsaydım olsaydım
ben rüzgar olsaydım
esseydim denizlerde
kalbinde uyusaydım

unutuldum mu ben
seviyorsan bulutları tut gel
yine gidersin

unutuldum mu ben
unutuldum mu ben
seviyorsan denizleri geç gel,
yine gidersin

(Kayahan)

Öyle Uzaktan Seviyorum Seni

Uzaktan seviyorum seni!

Kokunu alamadan,
Boynuna sarılamadan.
Yüzüne dokunamadan.
Sadece seviyorum!

Öyle uzaktan seviyorum seni!

Elini tutmadan.
Yüreğine dokunmadan.
Gözlerinde dalıp dalıp gitmeden.
Şu üç günlük sevdalara inat,
Serserice değil adam gibi seviyorum.

Öyle uzaktan seviyorum seni,
Yanaklarına sızan iki damla yaşını silmeden.
En çılgın kahkahalarına ortak olmadan.
En sevdiğin şarkıyı beraber mırıldanmadan.
Öyle uzaktan seviyorum seni!

Kırmadan,
Dökmeden,
Parçalamadan,
Üzmeden,
Ağlatmadan uzaktan seviyorum.

Öyle uzaktan seviyorum seni;
Sana söylemek istediğim her kelimeyi,
Dilimde parçalayarak seviyorum.
Damla damla dökülürken kelimelerim,
Masum beyaz bir kağıtta seviyorum.

Cemal Süreya

10 farklı dilde “Seni seviyorum” ne demek?

Bu sevgililer gününde sevdiğinizi şaşırtmak ister misiniz?

10 farklı dilde “Seni seviyorum” deyin ve romantik Sevgililer Günü mesajlarınızda, buluşmanız sırasında bunları diğer yarınıza okumayı öğrenin ve etkileneceğinden emin olun!

  • Je t’aime (Fransızca)
  • Te iubesc (Romence)
  • Eu te amo (Portekizce)
  • I love you (İngilizice)
  • Is breá liom tú (İrlanda)
  • Ich liebe dich (Almanca)
  • Jag älskar dig (İsceççe)
  • Ti amo (İtalyanca)
  • Te quiero (İspanyolca)
  • Volim te (Hırvatça)

14 Şubat Sevgililer Günü nasıl, ne zaman ortaya çıktı?

Valentine ismindeki bir din adamının onuruna kutlama günü olarak kabul edilen bu gün, 14 Şubat 496 yılında Papa Gelasius tarafından ilan edilmiş, 1969 yılında kilise takviminden Aziz Valentine gününü çıkarmıştır.

Her ne kadar erken dönem Hristiyan dünyası, Sevgililer Günü’nü kutlamış olsa da Sevgililer Günü’nün aşkla ve hediye vermekle sıkı bir ilişki içinde olması Orta Çağ ve sonrasına dayanıyor.

İngiltereli ve İngilizce edebiyatın ilk büyük şairi Geoffrey Chaucer, 14’üncü yüzyılda yazdığı bir şiirinde Aziz Valentine gününü yani Sevgililer Günü’nü bir şiirinde bugün kavradığımız anlamıyla romantik aşkla özdeşleştirince bir nevi Sevgililer Günü’nün bugünkü halini icat etmiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün