İslam

Server Hanımlar Vakfı “8 Milyar Salavat” Kampanyası

Server Hanımlar Vakfı tarafından düzenlenen 2021 Mevlid Kandili programı kapsamında Hz. Peygamber’in (sav) ruhuna hediye "8 Milyar Salavat" Kampanyası ve detayları.

Server Hanımlar Vakfı tarafından düzenlenen 2021 Mevlid Kandili programı kapsamında Hz. Peygamber’in (sav) ruhuna hediye “8 Milyar Salavat” Kampanyası ve detayları.

Merkezi İstanbul’da bulunan Server Hanımlar Vakfınca bu yıl 10’uncusu düzenlenen “8 Milyar Salavat” Kampanyası kapsamında okunan salavatlar, Mevlit Kandili’nde yapılacak duayla Hazreti Peygamber’in (sav) ruhuna hediye edilecek.

İşte Server Hanımlar Vakfından 2021 Mevlit Kandili programı

Server Hanımlar Vakfı 2021 Mevlit Kandili programı

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi vessellem)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümünde idrak edilen Mevlit Kandili vesilesiyle 8 milyar insanlık adına salavat-ı şerife getirilmesinin hedeflendiği “8 Milyar Salavat” kampanyasına bu yıl da yoğun ilgi gösteriliyor.

“Dünyada yaşayan insanlar adına dünyanın her yerinden salavat gönderenlere sen de katıl” çağrısıyla bu yıl 10’uncusu düzenlenen kampanyada, geçen yıllarda olduğu gibi 8 milyar salavat hedefinin aşılması bekleniyor.

Yaşam tarzıyla ve hayat nizamıyla tüm insanlığa rehberlik eden Hz. Muhammed’e duyulan sevginin, vefanın ve ümmet olma bilincinin gelecek nesillere aktarılmasının hedeflendiği kampanya kapsamında, Mevlit Kandili’ne kadar salavat-ı şerifeler getirilecek.

Dünyada yaklaşık 8 milyar insan yaşıyor. Dünya üzerinde yaşayan her bir insan adına okunacak salavat-ı şerifeler, 17 Ekim akşamı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sallâllâhu aleyhi ve sellem)’in ruhaniyetine hediye edilecek.

اللهم صل على سيدنا محمد

Allahümme salli ala seyidina Muhammed

“Bir iyiliğe öncülük eden kimseye o iyiliği yapanın ecri gibi sevap vardır.” (Müslim, İmare, 133)

Server Hanimlar Vakfı proje kapsamında her yıl Mevlid Kandili’ne kadar, geniş bir katılımla, dünya üzerinde bulunan insan sayısınca salavat-ı şerife okunmasını teşvik ediyor.

Bu vesile ile son Peygamber (s.a.s.)’e duyulan sevginin, vefanın ve ümmet olma bilincinin gelecek nesillere aktarılmasına ve O’nun ahlakıyla ahlaklanmanın özendirilmesi hedeflenmektedir.

Dünyada yaşayan insanlar adına dünyanın her yerinden salavat gönderenlere sen de katıl sloganıyla 8 Milyar Salavat kampyasına katılabilir, kampanyayla ilgili “www.8milyarsalavat.com” internet sitesinden veya “8 Milyar Salavat” mobil uygulaması üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Server Hanımlar Vakfı Resmi Sitesi için tıklayın

Benzer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün