Kültür-Sanat

Antalya 3. Kepez Kitap Fuarı iptal edildi

Kepez Belediyesinin yaptığı açıklamaya göre 3. Kepez Kitap Fuarı ileri bir tarihe ertelendi.

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 3. düzenleyeceği Kepez Kitap Fuarı, dünya genelinde korku salan, küresel bir tehdit olan koronavirüs nedeniyle tedbir amaçlı iptal edildi.

Antalya Kepez Belediyesinin düzenlediği 13 Mart 2020 Cuma günü açılacağı ve bu yıl 400 binden fazla ziyaretçinin ağırlamaya hedefleyen Kepez Fuarı, dünyayı tehdit eden ve Türkiye’de de enfekte vaka görülmesinin ardından koronavirüs salgını tehlikesine karşı iptal edildi.

Fuar ileri bir tarihe ertelendi

Antalya Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünce alınan tedbirler kapsamında; insanları bir araya toplayan özellikle Mart ve Nisan aylarındaki organizasyonların tedbiren ertelenmesi nedeniyle, 13-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 3. Kepez Kitap Fuarı da ileri bir tarihe ertelendi.

Kepez Belediyesi duyurdu

Kepez Belediyesi, çoğunluğu çocuk ve gençlerden oluşan ve her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan fuarın, vatandaşların sağlığı göz önünde bulundurularak iptal edilmesine karar verdi. Kepez Belediyesinin yaptığı açıklamaya göre 3. Kepez Kitap Fuarı ileri bir tarihe ertelendi.

Yeni açıklamalar geldikçe Fuar tarihi ve güncel fuar haberleri hakkında bilgileri yine yazımız ve web sitemiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.

İptal edilmeden önceki yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

Antalya Kepez’de Kitap Fuarı

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 3. kez düzenleyeceği ve 100’den fazla yayın evi ile tanınmış pek çok yazarın katılacağı 3. Kepez Kitap Fuarı, 13-22 Mart tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açıyor.

Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Antalya Kepez Kitap Fuarı hakkında merak edilenler, fuar etkinlik programı, fuar zamanı ve takvimi, fuar başlangıç ve bitiş tarihleri, imza günleri ve hangi yazarlar katılacak gibi soruları ve cevaplarını bir arada bulabilirsiniz.

Tüm ziyaretçilere açık olacak ve girişin ücretsiz olduğu kitap fuarında binlerce kitap ve yazılı basım kaynağının uygun fiyatlara bulunabilmesi gibi, bir çok yayın evleri, sevdiğiniz ve tanınmış yazarlar ile imza günleri, kitaplarını imzalatma ve tanışma fırsatı sağlıyor.

3. Kepez Kitap Fuarı

2020 yılı itibariyle Kepez Belediyesi tarafından Antalya ilinde düzenlenecek fuar ve kitap festivali 13-22 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Üçüncü Kepez Kitap Fuarı, 29 bin m2 kullanım alanı bulunan Mimar Sinan Kongre Merkezi (MSKM)’nde 13 Mart ve 22 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.

Fuarın Teması

Antalya’nın Kepez ilçesinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek fuar kapsamında, ana teması küresel su  krizine bağlı olarak ‘Su’ teması işlenecek.

Suya Duyarlı Kitap Fuarı

Hayati öneme sahip olan suyun, küresel ısınma sebebiyle her geçen gün tükenmekte olduğuna dikkat çekebilmek amacıyla bu yılki Kitap Fuarı, ‘Su’ teması ile düzenlenecek.

Türkiye’nin ilk defa Suya Duyarlı Kitap Fuarı olacak olan 3. Kepez Kitap Fuarı, küresel su sorununa dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla fuar ekipleri tarafından Antalya sokaklarında ve tramvaylarda mini skeçler düzenlenecek.

Çevreci, paylaşımcı ve sosyal çalışmalara imza atan Kepez Kitap Fuarı, ilk yıl ‘Mimar Sinan’, ikinci yıl ise ‘Çevre’ teması ile düzenlenmişti. Bu yıl ‘Su’ teması işlenecek olan fuar, geçen yıl 400 bin ziyaretçi ağırlamıştı.

Fuar 13 Mart Cuma günü Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde 10.00 ile 19.30 saatleri arasında kapılarını kitapseverlere aralayacak.

Katılımcılar

Bir çok yayınevi ve 100’den fazla yazarın bir araya geleceği fuarda etkinlik takvimi süresince tüm okurlar ücretsiz olarak fuarı ziyaret edebilecek. 13 Mart Cuma

günü başlayacak olan fuarda kitap, süreli yayın, gazete ve dergi yayıncılığı, medya kuruluşları, yayın faaliyetinde bulunan sivil toplum kuruluşları katılımları gerçekleştirilecek.

Kepez Kitap Fuarı ne zaman?

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Kitap Fuarı, 13-22 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi (MSKM)’nde kitapseverlerle buluşacak.

Tüm ziyaretçilere açık olan fuar girişi ücretsiz olacak.

İmza Günleri (13-22 Mart 2020)

2020 yılı yapılacak olan Kitap Fuarı bir çok tanınmış ve ünlü yazarı bir araya getiriyor. Fuar etkinlik döneminde düzenlenecek olan yazarların imza günleri hakkında bilgi için tıklayın…

Kitap fuarı nerede?

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan Kitap Fuarı Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi (MSKM)’nde yapılıyor

Halide Edip Caddesi Kepez / Antalya

Fuar hakkında merak edilenler sorular

  • Kitap Fuarı ne zaman açılıyor?

13.03.2020 tarihinde başlayacak. 10.00-19.30 saatleri arasında kitapseverler fuarı ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

  • Kitap Fuarı ne zaman bitiyor?

22.03.2020 tarihinde bitiyor. Fuarın son günü olan 22 Mart Pazar gününe kadar 10.00-19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

  • Fuarı, Festival’i kim düzenliyor?

Antalya Kepez Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

Bu yazılarda ilginizi çekebilir; 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün