GündemİslamSözler

Ramazan Bayramı kutlama mesajları, sözleri

Mübarek Ramazan Bayramı mesajları, tebrik sözleri Ramazan Bayramı kutlama, kısa ve uzun Bayram mesajları ile bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mübarek Ramazan Bayramı mesajları, tebrik sözleri, 2021 Ramazan Bayramı kutlama sözleri, kısa ve uzun Bayram mesajları ile bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ramazan Bayramınız kutlu olsun, Hayırlı Bayramlar! Tüm dünyada Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilen Ramazan Bayramı sevinçle kutlanıyor. Bugüne özel siz de çok güzel bayram mesajlarını sevdiklerinize göndererek onları mutlu edebilirsiniz. Hem resimli hem de kısa ve uzun 2021 Ramazan Bayramı mesajlarını sizler için derledik. İşte 13 Mayıs 2021 bayram mesajları…

Ramazan Bayramı mesajları

İslam âlemi olarak tüm Müslümanlar bir önemli gün olan Ramazan Bayramına ulaşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. 13 Mayıs 2021 Perşembe günü Ramazan bayramının 1. günü idrak edilecek.

  • Şevval 1442 / 13 Mayıs 2021 Perşembe Günü RAMAZAN BAYRAMI (1.Gün)
  • 2 Şevval 1442 / 14 Mayıs 2021 Cuma Günü RAMAZAN BAYRAMI (2.Gün)
  • 3 Şevval 1442 / 15 Mayıs 2021 Cumartesi Günü RAMAZAN BAYRAMI (3.Gün)

Bu özel ve mübarek günde sevdiklerinize arefe gününden gönderebileceğiniz kısa, uzun ve resimli bayram mesajlarını sizler için derledik. Birbirinden anlamlı ve güzel bayram mesajı, bayramlaşma mesajları, bayram tebrik ve kutlama mesajları seçeneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

İşte 13 Mayıs 2021 Perşembe Ramazan Bayramı mesajları!

Dua Kapılarının Ağzına Kadar Açık, bela Ve Kötülüklerin Arındırıldığı Bu Güzel Günde Bayramınızı Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Hayırlı ve Mutlu geçirmeniz Dileğiyle Mübarek Ramazan Bayramınızı Kutlarım.

Mübarek Ramazan Bayramınızı sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabul olsun, sevdiklerin hep seninle olsun Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun.

Sevginin, paylaşmanın ve muhasebenin bayramı olan Ramazan Bayramınızı tebrik eder, tüm insanlığa sağlık, huzur ve bereket dilerim.

Kalpten kalbe sapasağlam köprülerle, temiz dua ve dileklerle tüm Müslüman âleminin Ramazan Bayramı kutlu olsun.

Sevdiklerimizle bir arada olamasak da yine de yüreğimiz bir, gönlümüz bir olarak bayram mutluluğunuzu paylaşacağız. Ramazan Bayramımızın tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık dolu güzel günler getirmesi dileklerimle hayırlı, mutlu bayramlar…

Bayram, çocuğun gözünde sevinç varsa bayramdır. Yetimin yüzü gülerse bayramdır. Bu bayramda bir yanımız buruk yine sevdiklerimizden uzağız. Biran önce tekrar eski günler deki gibi olmak dileğiyle Hayırlı Bayramlar

Kudüs, Mescid-i Aksâ ve işgal altındaki bütün İslam beldelerinin özgürce kutlayacağı gerçek bayramlara bizleri kavuştursun. Bayramımız mübarek olsun.

Dünya’da ve ahirette hakiki bayramları yapabilmek temennisiyle Ramazan Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kuran-ı Kerimi, kaIbimizin baharı, gönIümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap! Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allahım! Hakkımızda en hayırlı kapılarını aç. Hayırlı Bayramlar…

Dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir bayramlar… Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle hayırlı bayramlar

Kısa Bayram Mesajları

En güzel günler sizin olsun. Yüzünüzde hep gülücük hayatınız da yüzünüz kadar güzel olsun. Ramazan Bayramınız mutlu olsun….

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı diler her şeyin kalbiniz kadar güzel olmasını temenni ederiz iyi bayramlar….

En kötü gününüz bu Ramazan Bayramı’ndaki gibi güzel olsun… Bayramınız kutlu olsun….

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, Kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Sana gelen her iyilik Allah’tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.

En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.

En güzel günler sizinle olsun. Yüzünüzde hep gülücükler, hayatınız da yüzünüz kadar güzel olsun… Bayramınız mutlu olsun…

Hayırlara vesile olmasını dilediğimiz zamanlardan birini daha yaşıyoruz. Bugün berhudar olma günüdür. Bizleri yaratan Allah’a binlerce kez şükürler olsun.

Tasalar sevince, hüzünler neşeye dönüşüyor. En güzel anıları birlikte paylaşabileceğimiz zamanlara…

Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için. Bayramınız kutlu olsun.

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

Ramazan bir olmaktır, birlik olmaktır, birlikte olmaktır. Sevdiklerinizin hep yanınızda olduğu nica bayramlar geçirmeniz dileğiyle…

Ramazan Bayramı’nın milletimizin dirliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed (s.a.v) komşunuz olsun, günlerinize mutluluk, gönüllerinize saadet dolsun, Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

Sana gelen her iyilik Allah’tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.

Bizi yaratan Allah’a şükürler olsun. Bütün müslümanlara hayırlı olsun. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Kalplerde sevgi olsun, gözlerimiz ışık dolsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

DİNİ BAYRAM MESAJLARI

Rabbimiz AIIah, fikrimizi zikruIIah, kaIbimizin nuru ResuIIuIah, evveIimiz AIIah, ahirimiz AIIah, rehberimiz KeIamuIIah, Rabb’imiz hayırIara ihsan et bu Ramazan Bayramımızı inşaIIah.

Güzellik, birlik ve beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel e mutlu bir Bayram geçirmeniz dileğiyle Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

Yüce Allah bu mübarek Ramazan Bayramı günü hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin. Ramazan Bayramınız mübarek olsun…

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!

Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim…

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İnşallah. Ramazan Bayramınız kutlu olsun…

Ya Rabbi sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri ne olur boş çevirme. Hayırlı Bayramlar.

Adaletin terazisi, varlığın yaratıcısı, merhametin tek göstergesi olan Yüce Yaratan Allah(c.c.), hayırlı dualarda bulunan müminlerinin dualarını kabul eder. Bu Ramazan bayramında dualarımız Yüce Allah’a. Mübarek Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olur inşallah.

Aziz, sıddık kardeşlerim, Evvelâ: Hem sizin, hem hapisteki arkadaşlarınızın bayramınızı tebrik ederiz. Sizle bayramlaşanı, aynen benimle bayramlaşmış gibi kabul ediyorum. Ve umumuyla bizzat bayram ziyaretini yapmışım gibi biliniz, bildiriniz. (Risale-i Nur)

Aziz, sıddık, mübarek kardeşlerim ve hizmet-i Kur’âniyede çalışkan ve kuvvetli arkadaşlarım ve tarik-i hakta ve berzah seyahatinde ve âhiret yolunda nuranî yoldaşlarım, Sizin bayramınızı, leyle-i Kadrinizi, Ramazan-ı Şerifte makbul dualarınızı bütün ruh u canımla tebrik ve tes’id ediyorum. Cenâb-ı Hak, bu bayramın sürurunu, hakikî ve geniş ve umumî sürura mukaddeme ve vesile eylesin. Âmin. (Risale-i Nur)

Bayramınızı tekrar tebrikle beraber, sureten görüşemediğimize teessüf etmeyiniz. Bizler hakikaten daima beraberiz; ebed yolunda da inşaallah bu beraberlik devam edecek. İmanî hizmetinizde kazandığınız ebedî sevaplar ve ruhî ve kalbî faziletler ve sevinçler, şimdiki geçici ve muvakkat gamları ve sıkıntıları hiçe indirir kanaatindeyim. (Risale-i Nur)

BAYRAM NAMAZI

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı günlerinde, güneş doğduktan ve kerahat vakti çıktıktan sonra 2 rekat Bayram Namazı kılmak erkeklere vaciptir.

Bayram Namazı’nın şartları Cuma Namazı’nın şartları gibidir. Bayram namazında imamın hutbe okuması sünnettir. Namazdan sonra hutbe okunur.

Ramazan Bayramında namazdan önce tatlı yemek, gusl etmek, misvak kullanmak, en iyi elbiseleri giymek, fitreyi namazdan önce vermek müstehaptır.

Bayram namazı iki rekattır. Cemaatle kılınır, tek başına kılınmaz.

Bayram Namazı Kılınacak mı?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Biz bayram namazı kılınacak şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Cuma namazını nasıl kılabiliyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz.” açıklamasını yaptı.

Bayram namazı da cuma namazı gibi kısa, iki rekat şeklinde kılınan bir namazdır. Diyanet İşleri Başkanlığından koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma süresi içerisinde idrak edilecek olan Ramazan Bayramı ve camilerde kılınacak Bayram namazı hakkında kılınabileceği şeklinde açıklama yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş; “Cuma namazını nasıl kılıyorsak bayram namazını da aynı şekilde kılabiliriz. Milletimizin camiye gelip bir hutbe ve iki rekat namazdan sonra dua yapıp camiden ayrılma imkanı var. Dolayısıyla bayram namazında herhangi bir sıkıntı olacağını şu an itibarıyla düşünmüyorum, fevkalade bir durum olmazsa.” ifadelerini kullandı.

Bayram namazına niyet ederken ‘Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama’ denilir. 13 Mayıs 2021 Perşembe günü sabahında kılınacak olan Bayram namazı

Benzer Konular

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu