GündemRamazanSözler

Kadir Gecesi Mesajları | 2023 Kadir Gecesi Tebrik Sözleri

Kadir Gecesi mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli Kadir Gecesi tebrik sözleri, dini ve İslami Sözler. Ramazan Ayı 27. gecesi mübarek Kadir Gecesi

Kadir Gecesi mesajları, En Güzel ve anlamlı, resimli, kısa ve uzun, resimli Kadir Gecesi tebrik sözleri, dini ve İslami Sözler. Ramazan Ayı 27. gecesi 17 Nisan 2023 Pazartesi gecesi mübarek Kadir Gecesi

Hicri aylardan 9.si Ramazan Ayı’nın 27. gecesi 2023 yılı 17 Nisan 2023 Pazartesi yani bu gece Mübarek Kadir Gecesi idrak edilecek… Bu önemli ve kutlu günde vatandaşlar tarafından sevdikleri için kandil mesajları tebrik sözleri araştırma konusu oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini takvime göre, 2023 Ramazan ayında yılın 4. kandili idrak ediliyor. Bin aydan daha hayırlı olarak Kuran-ı Kerim’de müstakil sure olarak geçen Kadir Gecesi dualar ve ibadetlerle karşılamak isteyen Müslümanlar, sevdikleriyle mesajlaşmak ve kandillerini kutlamak için haber vermek isteyenler, tebrik ve kutlama mesajları ve dini sözler araştırmaya başladı.

Kadir Gecesi Mesajları

Bu gece Kadir Gecesi… Kuran-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına toptan indirildiği gece… Bin aydan hayırlı bu gecenin hürmetine günahlarımızın affı ve dualarımızın kabulü niyetiyle… Kadir Gecemiz mübarek olsun…

– Ramazan’ı Şerif’in 27. gecesi, bin aydan daha hayırlı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği “Kadir Gecemiz” mübarek olsun.

Allah’ım sen affedersin ve affetmeyi seversin. Benim günahlarımı da bağışla. Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle!

Kuran’ın indirildiği bu kutlu gecede maddi ve manevi tüm sıkıntılarımızdan kurtulmayı nasip eyle… Günahlarımızı affet Ya Rabbim. Hayırlı Kandiller

Ey gecenin sahibi, nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan, bizimde hatalarımızı, günahlarımızı, rahmetinle ört… Kadir Gecemiz mübarek olsun

Ey talihsizlerin sığınağı, acizlerin güç kaynağı, dertlilerin tabibi, çaresizlerin çaresi ve ey her dua’da bulunana icabet eden, âlemlerin Rabbi yüce Allah’ım! İçinde bulunduğumuz Kadir Gecesi hürmetine bizleri affeyle, dualarımızı kabul eyle. Hayırlı Kandiller.

Ya Rabbi! Hayatımızı Kur’an ve Sünnet çizgisinde Hak dostluğu, takva, azimet ve ihsan şuuru çerçevesinde yaşat. (Amin) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

Allah’ım! Bizleri kin, nefret, hırs, haset, bencillik ve şehvet gibi hastalıklarla mücadele azmiyle gerilmiş tevazu ve mahviyet abideleri eyle. Hayırlı Kandiller.

Kusurlar bizdendir, mağfiret senden, istikâmet sanadır, Rahmetini esirgeme Ya Rahman… Sabrımızı ve tevekkülümüzü arttır, kalbimizi Nur’un ile nurlandır. Amin

Ben Allah’tan isterim. Verirse yüceliğidir, vermezse imtihanımdır. Kadir gecemiz mübarek olsun

“Her geceyi Kadir, her geleni Hızır, her olayı Hayır, her duayı Makbul bil…” Kadir Gecemiz mübarek olsun

Allahım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım, Sana güvendim. Sen yüce arşın Rabb’isin. Allahın dilediği ve istediği olur, istemediği olmaz. Güç ve kuvvet ancak yüce Allah sayesindedir. Bizleri feraha çıkar, günahlarımızı affet.

– Aziz, sıddık kardeşlerim,

Evvelâ: Yarın gece Leyle-i Kadir olmak ihtimali çok kuvvetli olmasından, bir kısım müçtehidler o geceye Leyle-i Kadri tahsis etmişler. Hakikî olmasa da, madem ümmet o geceye o nazarla bakıyor, inşaallah hakikî hükmünde kabule mazhar olur. (On Dördüncü Şuâ)

– Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

– Bu gece kadir gecesi. Edilen dualar kabul, yapılan tövbeler kabul olurmuş.

– Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkarlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun.

– Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. kandiliniz kutlu olsun.

Kadir Gecesi, manevi saadet gecesidir. Kadir gecesi Bin aydan hayırlı: Bin ay, 83 yıl 4 aya eşittir. Bu geceyi ibadetle geçirene ne mutlu. Hayırlı Kandiller…

“Kadir Gecesi, Allah tarafından ümmetime lütfedilmiştir. Bundan önce hiç kimseye verilmemiştir.” (Hadis-i Şerif)

– Tüm İslam aleminin Kadir Gecesi mübarek olsun. İslam’ın kadir ve kıymetini bilenlere selam olsun.

– En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere.

– Allah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sırat-ı müstakimden ayırma. Kadir Gecemiz Mübarek olsun…

– Allah’ım Sen Benim Rabb’imsin. Bense Senin Kulunum… Sen Benim Sahibimsin. Bense Senin Kölenim. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

– Bu gece Cebrail aleyhisselam, Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem’e ilk vahyi, Alak Suresinin “İkra! oku” emriyle başlayan ilk beş ayetini getirdiği gece… Kadir gecemiz tüm âlemi İslam’a mübarek olsun…

– Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e! Hayırlı kandiller.

– Kadir Geceniz mübarek olsun! Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Hayırlı Kandiller!

– Sana yalvaracak, af dileyecek yüzü olmadığı halde, affınla, merhametinle kulunun yüzünü güldüren ALLAH’ım, bizleri de Senin nezdinden gelen bir sevinçle sevindir ..”  Hayırlı Kandiller

– Rabbim sen içimizden geçenleri en iyi bilensin… Dualarımızı da kabul et. Kadir gecesimiz mübarek olsun.

– İnsanlarda velî, Cumada dakika-i icabe, Ramazan’da Leyle-i Kadir, Esmâ-i Hüsnâda İsm-i Âzam, ömürde ecel meçhul kaldıkça, sair efrad dahi kıymettar kalır, ehemmiyet verilir. Yirmi sene müphem bir ömür, nihayeti muayyen bin sene ömre müreccahtır. (Hutbe-i Şâmiye)

Arayana her gece Kadir Gecesi, herkes aradığı kadar bulur. Hayırlı Kandiller

Bu kutlu ve mübarek gecenin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Bin aydan daha hayırlı #KadirGecesi’nin Azîz Milletimize ve Tüm İslam âlemine; sağlık, bereket ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyâz ederim. Rabbimize hamd olsun. Hayırlı Kandiller

Kadir Gecesi öyle bir gecedir ki, “O gece tan yeri ağarıncaya kadar esenlik doludur.” İslam âlemine ve tüm insanlığa Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

– Aziz, Sıddık Kardeşlerim!

Evvelâ: Sizin Leyle-i Beratınızı ve gelecek Ramazanınızı tebrik eder ve bu gelecek Leyle-i Kadri hakkınızda ve hakkımızda bin aydan daha hayırlı olmasını ve defter-i a’mâlimize böyle geçmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz ve böylece, bayrama kadar “Allah’ım bu Ramazanda Kadir Gecesini biz ve sadık Nur Talebeleri için bin aydan hayırlı kıl” duasını etmeye niyet ettik. -Kastamonu Lahikası, s. 95

– Sizin mübarek Ramazan‘ınızı ve leyle-i Kadrinizi ve bayramınızı bütün ruh u canımızla tebrik ve tes’id ediyoruz. Cenab-ı Erhamürrâhimîn, emsâl-i kesiresiyle sizleri müşerref eylesin. Âmin. Emirdağ Lahikası – I

– Esenlik ve güvenliğin kâinata yayıldığı, rahmet ve lütufların bolca sunulduğu Kadir Geceniz mübarek olsun.

– Bu mübarek gecenin bereketinden nasiplenmek umuduyla Kadir Geceniz mübarek olsun.

Rasûlullah ﷺ ifadesiyle; “Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve alacağı sevabı Allah’tan bekleyerek ibadet ve taatla geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.” Dualarımızın kabul olması ve ve günahlarımızın affı için… Kadir gecemiz Mübarek olsun… (Buhârî, Kadir, 1)

– Allah’ım… Gecemizi bin aydan hayırlı kıldığın gibi; ömrümüzü de bin ömürden hayırlı kıl. Bizi salihler zümresiyle birlikte haşreyle.  Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

– Peygamberimiz Hz. Muhammed SAV’nin duâsıyla yüce Allah’a sığındığımız, Kur’ân-ı Kerîm’in nâzil olduğu bin aydan daha hayırlı mübârek Kadir Gecesi hürmetine, Rabbim ülkemizi ve tüm insanlığı huzura eriştirsin…

– Allah’ım Sen affedicisin, af etmeyi seversin, bizleri Ramazan ve Kadir gecesi hürmetine affet! Tertemiz olarak Bayram’a ulaştır.

Leyletül Kadr English message

Laylat al-Qadr, the Night of Power

Let us treasure this night, which is better than one thousand months.

Let us review our lives, repenting on our sins, and question ourselves again.

With this occasion, I celebrate your Night of Qadr, and I pray to Allah Almighty that it bring much goodness for our country, our nation and the entire Islamic world

Kadir Gecesi; Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin değerini bilelim. Hayatlarımızı gözden geçirelim, günahlarımıza tövbe edelim ve hayatlarımızı tekrar sorgulayalım.

Bu vesileyle Kadir Gecenizi Kutluyorum. Yüce Allah’a dua ederek, ülkemize, milletimize ve Tüm İslam Aleminde çok iyilik getirmesini diliyorum.

Kadir Geceniz Mübarek Olsun…

Kadir Gecesi mesajları, En Güzel, anlamlı, resimli, kısa-uzun, kandil tebrik sözleri, 2023 mübarek Kadir Gecesi dini ve İslami Sözler.

İlgili Konular 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün