Esmaül Hüsna

El-Câmi Esması Anlamı, Zikri ve Fazileti

El-Câmi Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Câmi ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü

El-Câmi Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Câmi ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü

Allah’ın en güzel isimleri Esmaül Hüsna olan 99 ism-i şerifinden Câmi esması kaç kez okunmalı? Câmi esması nasıl çekilir veya nasıl okunur? Câmi kelimesi Kuran’da geçiyor mu? Ya Câmi kaç defa çekilmeli? Câmi kelime anlamı ne demek? Faziletleri ve sırları nedir? Ya Câmi Esması Türkçe Anlamı ve Zikrinin Fazileti

El-Câmi

Dilediğini istediği zaman istediği yerde toplayan

El-Cami isminin Ebced değeri ve zikir adedi 114 adettir. Zikir saati Müşteri, zikir günü Perşembe‘dir

“De ki: Ey kendi nefislerine zulmeden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz O, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.” (Zümer Suresi 53. Ayet)

El Câmi Anlamı

Birbirinden zıt olan varlıkları bir araya getiren, bütün mükemmellikleri zat, sıfat ve fiil olarak kendinde toplayan, ruh ve cesedi bir araya getiren, kalpleri ve dostları birleştiren, cennette bütün mü’minlerin kalplerini birleştiren gibi anlamlara gelir.

Ebced değeri ve zikir sayısı: 114
Zikir günü: Perşembe
Zikir saati: Müşteri (Sabah güneş doğarken ve ikindi sonrası. Gece okum alarında tam gece yarısı)

El-Câmi isminin Özellikleri, Fazileti ve Faydaları:

El Cami ism-i şerifi, kayıp bir eşyayı bulmak ve iki kişinin arasında sevgi, birlik ve beraberliğin temini için, “Ya Cami Celle Celalühü” diyerek 114 kere okunur.

El Cami ism-i şerifine devam eden meşru maksatlarına ulaşır.

Dargınları barıştırmak, evini terk edeni getirmek için her gün 12996 kere ” Ya Câmi celle celâlühû ” ism-i şerifi okunup, dua edilirse maksat hasıl olur.

Bir şeyi çalınan veya kaybolan 5 vakit namazdan sonra 114 kere “Ya Câmi” zikrine devam edip araştırırsa çalınan veya kaybolan şeyini bulur.

Cebrail, Azrail, Mikail, İsrafil adlı 4 büyük meleğin isimlerinin de baş harflerini içermektedir. Bu yüzden oldukça etkilidir.

Bir şeyini kaybeden kimse; ”Ya câmiun nâsi li yevmin lâ raybe fîh, İcma ala dalleti ” diye okunur ve dua etse kaybettiği şeyi bulur.

Kavuşmak istediği bir kimsenin niyetine gece 12.996 kez Yâ Câmi esmasını zikreder ve her yüzde bir kere: “Rabbenâ inneke câmiun nâsi li yevmin lâ raybe fîh, innallâhe lâ yuhliful mîâd. İcma beyni ve beyne fülânin (kişinin ismi söylenecek) bi hakkı İsmikel Câmi” okur ve buna 7 gün devam edilirse Alah’ın izniyle sevdiğine kavuşur.

Ya Cami esmasını vird edinip sürekli hale getiren kimse isteklerine kavuşur.

Allah’ın 99 ismi ve Anlamları

Allahü Teala’nın Kuran-ı Kerim ve Hadislerde geçen 99 ism-i şerifi ve Türkçe Anlamları.. Büyük faziletleri bulunan Allah’ın 99 ismi sırasıyla Esmaul Hüsna

 

İlgili Diğer Konular

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün