GündemSözler

6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu Mesajları ve Sözleri

İstanbul’un Kurtuluşu mesajları ve ilgili sözler. 6 Ekim 2023 Cuma İstanbul’umuzun Kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlu olsun...

İstanbul’un Kurtuluşu mesajları ve sözleri, İstanbul’un Kurtuluşu mesajları ve ilgili sözler, 6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu anlam ve önemi… Tarihin her döneminde dünyanın gözdesi ve ilgi odağı olan eşsiz İstanbul’un işgalden Kurtuluşu kutlama mesajları ve sözleri

2023 yılı Ekim ayında 100. yıldönümü kutlanacak olan İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili mesajlar günün anlamını vurgulamak isteyenler tarafından paylaşımlarda yer almaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından önemli olan 6 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde İstanbul düşman işgalinden kurtuldu. 4 yıl 10 ay 23 gün süren işgalin adından İstanbul’un kurtuluş günü 6 Ekim olarak kutlanmaya başlandı.

Bu önemli günü vurgulayan 6 Ekim 2023 Cuma günü, İstanbul’un Kurtuluşu mesajları Whatsapp, SMS ve Facebook, Twitter gibi platformlarda yer alıyor. İşte, 100. yıldönümünde İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili en anlamlı, güzel, duygu yüklü mesajlar ve ve tebrik, kutlama sözleri….

İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili kutlama mesajları

Galata’sı, Kız Kulesi, Ayasofya’sı, Süleymaniye’si ve Dolmabahçe’siyle dünyanın en güzel şehri olan 7 tepeli İstanbul kurtuluşun kutlu olsun! Boğazın incisi bir daha kötü kader yaşamasın.

İstanbul’umuzun Kurtuluşu’nun 100. yılında bu muhteşem şehri bizlere kazandıran tüm atalarımıza ve askerlerimize binlerce kez rahmet diliyorum. Büyük kurtuluş kutlu olsun!

İki deniz arasında bir inci parçasıdır İstanbul (Nedim). Bu inci parçası olan İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun.

Peygamberin muştusuna nail olmak için 1453’de feth olunan şehri yine o fethi yapanların torunları 1923’te işgalden kurtardı. Bu nadide şehir İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun.

Adına şiirler, şarkılar, besteler yazılan her gelenin hayran kaldığı, taşı toprağı altın bu muazzam şehir İstanbul’umuzun işgalden kurtuluşu kutlu olsun!

İki kıtayı birleştiren muhteşem güzelliğiyle büyüleyen eşsiz şehir İstanbul yüz yıl önce bugün işgalden kurtuldu. Allah bir daha o günleri göstermesin. İşgalden kurtuluşunun yıldönümü kutlu olsun!

Türk Milletinin ve ecdadımızın Milli duruşuyla İstiklal Mücadelesi 6 Ekim1923 ‘te perçinleşmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yad ediyorum.

Atalarımızın emaneti Fatih’in armağanı, Türk ulusunun gözbebeği, güzeller güzeli eşsiz İstanbul..! İstanbul’un kurtuluş günü kutlu olsun.

1453’ten günümüze 6 asır göz bebeğimiz olan İstanbul’un işgalden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun.

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere düşmanı “Geldikleri gibi gönderen” tüm kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla anıyor, İstanbul’un kurtuluş yıldönümünü gururla kutluyorum.

Mimari, dini, kültür, nüfus, ekonomi, tarih, medeniyetler bakımından bir metropol şehir, iki kıtayı birleştiren muhteşem güzelliğiyle büyüleyen eşsiz İstanbul, yüz yıl önce bugün işgalden kurtuldu. Allah bir daha o günleri yaşatmasın. İşgalden kurtuluş kutlu olsun!

İstanbul iki deniz ve iki kıta arasında bir inci parçası. Güzel İstanbul… 100 yıl önce bugün, geldikleri gibi gittiler… Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlu olsun.

Dünya tek bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu. Bu güzel şehri bir kez daha bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

6 Ekim Kadim şehir İstanbul’un kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini tekrar göstermesin.

Kutlu fethiyle, dünya tarihine yön veren ve karanlık bir çağı kapatan kadim şehir İstanbul’un 6 Ekim düşman işgalinden kurtuluşunu tebrik eder, bu kadim şehri bir kez daha bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Peygamberin muştusuna nail olmak için feth olunan şehri yine o fethi yapanların torunları işgalden kurtardı. Milli Mücadele’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet, saygıyla anıyorum.

Adına şiirler, şarkılar, maniler yazılan, her gelenin hayran kaldığı muazzam ve eşsiz şehir İstanbul’umuzun işgalden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

En Güzel, Anlamlı İstanbul Sözleri

İki büyük cihanın kesinti noktasında, Türk vatanının ziyneti, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin gözbebeği İstanbul, bütün vatandaşların kalbinde yeri olan şehirdir.  Mustafa Kemal Atatürk

Ana gibi yar olmaz, İstanbul gibi diyar… Güleni şöyle dursun ağlayanı bahtiyar.

Binlerce yıllık tarihe sahip olan İstanbul’umuzun işgalden kurtuluşunun 100. Yıldönümü kutlu olsun

Dünyadaki bütün şehirler yok olabilir fakat İstanbul gönüllerde yaşamaya devam eder. – Gyllius

Bu şehr-i Sıtanbul ki bi-misl-ü behadır, Bir sengine yekpare Acem mülkü fedadır.  – Nedim

Yeryüzünde İstanbul kadar uygun bir yere kurulmuş bir şehir yoktur. İki cihanı bir araya getiren tek şehir İstanbul’un kurtuluşu kutlu olsun…

Bu yazılar da ilginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün