Dualar

Evden Namaz için çıkarken okunacak duâ

Evden namaz için camiye veya mescide giderken giderken okunacak 70.000 meleğin okuyan kişi için istiğfar ettiği dua

Camiye Giderken okunacak dua, mescide giderken okunacak dua, cami duası

Namaz İçin Evden Çıkarken Okunacak Duâ

Ebu Sa’idil Hudrî (RadıyallâhuAnh)dan rivayet olunduğuna göre, Rasûlüllah Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

Duanın Arapça Okunuşu: 

Allahümme inni es’elüke bi hakki sailine aleyke ve bi hakki memşaye haze feinni lem ehruc aşeran vela beteran vela riyaen vela süm’aten haractüttigae sehatike vebtigae merdatike eseluke en tungazeni minennari ve en tagfirali zünubi innehu le yagfiru zunube illa ente.

“Her kim (evinden) namaza çıkarken; ‘Ey Allâh’ım! Senden isteyenlerin hürmetine ve bu yürüyüşüm hürmetine Senden isterim. Çünkü ben kibir, iftihar, gösteri ve işittirmek için çıkmadım. Ancak Senin gazabından sakınarak ve Senin rızanı umarak çıktım. Senden beni ateşten kurtarmanı ve günahlarımı bağışlamanı isterim. Zira günahları ancak sen affedebilirsin.’

derse, mutlaka Allâh-u Teâlâ ona kendisi için istiğfar eden yetmiş bin melek (70.000) görevlendirir ve namazı bitirinceye kadar Allâh-u Teâlâ ona cemâliyle yönelir.

(Ahmet ibni Hanbel, el-Müsned, no: 11172,3/21; İbni Mace, Mesacid: 14, No:778,1/256)

 

 

Allah’ın 99 ismi ve Anlamları

Allahü Teala’nın Kuran-ı Kerim ve Hadislerde geçen 99 ism-i şerifi ve Türkçe Anlamları.. Büyük faziletleri bulunan Allah’ın 99 ismi sırasıyla Esmaul Hüsna

 Esma-ül Hüsna diğer isimler için tıklayın

 

İlgili Diğer Konular

 

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu