EğitimGündem

Okulun ilk günü Google’a doodle oldu!

Okulun ilk günü 2021 Google'a doodle oldu! Okullarda yüz yüze eğitime başlıyor. 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi 6 Eylül'de başlıyor.

Okulun ilk günü Google’a doodle oldu! Okullar uzun aranın ardından yüz yüze eğitime başlıyor. 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi 6 Eylül’de Türkiye’de başlıyor. Dünyaca ünlü arama motoru Google ise okulların açıldığı ilk günü unutmadı ve bunu doodle’a taşıdı. Peki doodle nedir?

Okullar uzun aranın ardından yüz yüze eğitime başlıyor. Türkiye’de 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemi 6 Eylül’de başlıyor. Dünyaca ünlü arama motoru Google ise okulların açıldığı ilk günü unutmadı ve bunu arama ekranında doodle’a taşıdı.

Her yıl olduğu gibi Google, okulların açıldığı 6 Eylül Pazartesi gününü doodle ile kutluyor. Okulun ilk günü için yapılan hazırlıkların ardından milyonlarca öğrenci bugün ilk ders zili ile ders başı yapacak. Uzun bir süre yüz yüze eğitim şansı bulamayan öğrenciler için bu sene okullar biraz daha erken açıldı. Okulun ilk gününde coşku ve heyecanla sıralara oturan öğrenciler için böylece maraton başlamış oldu.

Milyonlarca öğrenci bugün okullarına, öğretmenlerine kavuşuyor. Uzun bir aranın ardından yüz yüze başlayan eğitimler öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velileri de heyecanlandırıyor. İşte, Google’ın okulun ilk günü 2021 doodle’ı…

OKULUN İLK GÜNÜ 2021

Okulun ilk günü akademik yılın ilk günüdür. Kuzey Yarımküre’de Ağustos veya Eylül aylarında ve Güney Yarımküre’de Ocak veya Şubat aylarında okullarda ilk ders yılı başlar, ancak ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Ülkemizde her yıl Eylül ayının ilk veya ikinci haftası milyonlarca öğrenci için eğitim öğretim dönemi başlamaktadır.

1,5 yıl aranın ardından haftada 5 gün yüz yüze eğitim bugün başladı. 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminin, yani akademik yılın ilk günü kabul edilen 6 Eylül, en çok tercih edilen arama motoru Google tarafından da kutlandı. Okullar geçen yıl uzun süreli online eğitimin ardından bu yıl haftanın 5 günü yüz yüze açılıyor ve ilk ders günü bugün itibariyle başlıyor.

6 Eylül 2021’de bu Doodle’ın yayınlandığı bölgeler ise Türkiye ve Hırvatistan.

Okulun ilk günü ders işlenir mi?

6 Eylül 2021 Pazartesi günü okullarımız açılıyor ve ilk ders zili çalıyor. İlk gün genellikle uyum süreciyle geçiyor. Uzun bir aranın ardından okula dönüş gerçekleştiren öğretmenler ve öğrenciler arasında tanışmanın yanı sıra ders araç gereçleri, kitap, defter gibi ihtiyaç olan konular hakkında bilgi veriliyor. Hemen konu müfredatlarına girilmese de ders işleyen öğretmenler de bulunuyor. Ancak ataması yeni yapılmış 20 bin öğretmenin henüz görev yerlerine ulaşmamış olması durumunda bazı dersler boş geçebilir.

DOODLE NEDİR?

Doodle, kelime anlamı olarak ‘Karalama’ demektir. Doodle günümüzde, internetin en çok kullanılan arama motoru Google’ın ana sayfasında ‘Google’ yazan logosunun sanatsal ve ilgi çeken tasarımlarına dönüşmesi anlamına gelir.

Google Doodle, Google tarafından önemli günler, tatil, olaylar, başarılar ve insanları kutlamak için geçici bir süreliğine Google logosu üzerinde yapılan özel değişikliklerdir.

Arama ekranında gösterilen ilk Google Doodle 1998 yılında Burning Man Festivali’ni kutlamak için tasarlanmıştı. İlk animasyonlu Doodle ise 2010 yılında Isaac Newton’un anısına yapılmıştı ve ilk interaktif Doodle da Pac-Man’in 30. yıl dönümü için tasarlanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün