Esmaül Hüsna

El-Muğis Esmasının Anlamı, Zikri ve Fazileti

El-Muğis Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Muğis ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü

El-Muğis Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan El-Muğis ne demek, zikri, fazileti nedir? Ebced değeri, zikir adedi ve günü, ne için ve ne zaman okunur? Faydaları ve sırları nedir?

El-Muğis

Zorda ve darda kalanların yardımına koşan, darda bırakmayan. Üzüntü ve sıkıntıyı gideren, üzüntüyü yok eden.

Cenab-ı Hak Muğis’tir. O, üzüntü ve keder halinde dua eden kimsenin çağrısına karşılık ona yardım etmeye koşar. Dua eden kimseye muhakkak yardım eder; sıkıntılarını giderir ve onu kederden kurtarır.

El-Muti: İhsan eden, sayısız nimetleri veren, yarattığı varlıkların ihtiyaçlarını eksiksiz yaratan ve onlara ihtiyaçların veren.

Ya Muğis esması ebced değeri ve zikir sayısı : 1550

Arapça Yazılışı

Ya Muğis : يَا مُغ۪يثُ 

El-Muğis Esmasının Fazileti ve Faydaları

Ya Mugis ism-i şerifini devamlı zikreden kimsenin rızkı bol olur ve ihtiyacı olduğu eşyalardan hiçbir noksan olmaz, fazlasıyla elinde mevcut olur.

Ya Mugis ism-i şerifini bir gümüş yüzük üzerine nakşedip üzerinde taşıyan kimseye Cenab-ı Hak o kimsenin yardımcısı olur, ona yardım eder.

Er-Rezzâk ism-i şerifiyle birlikte bir kağıt üzerine yazılıp bir eve veya bir ticarethaneye asılırsa Allahu Teala’nın izniyle o yerin bereketi artar.

Veren ihsân eden anlamlarına gelen El-Muti

ism-i şerifi ile birlikte okunursa rızık kapıları açılır.

Borçlu olan kimse “Ya Muti, Ya Muğis” isimlerini birlikte zikrederse Cenab-ı Hak o kimseye borcunda yardım eder, işlerini kolaylaştırır.

İlgili Diğer Konular 

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün