Esmaül Hüsna

El Kahhar Anlamı Ne Demek? Ya Kahhar Fazileti Nedir?

El Kahhar anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan Ya Kahhar ne demek, zikri, fazileti, Ebced değeri, zikir adedi ve günü

El Kahhar Esması anlamı nedir? Allah’ın 99 ism-i şerifi Esmaül Hüsna olan Ya Kahhar ne demek, zikri, fazileti nedir, ne için okunur? Ebced değeri, zikir adedi ve günü. Ne için ve Ne zaman okunur?

El Kahhâr

Her şeye, her istediğini yapacak surette gücü ve kudreti yeten, her şeye galip gelen hakim olan ve düşmanlarını kahreden.

EL-KAHHAR isminin zikri 306; Zikir saati Merih; Günü SALI‘dır
Zikir saati ; Merih (Sabah güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası. Gece okumalarında tam gece yarısı.)

El-Kahhâr Arapça Yazılışı

القهّار

Her şeye, her istediğini yapacak şekilde galip ve hakim olan

Ya Kahhar Anlamı

Yenilmeyen, daima  galip gelen, kudretinin karşısında her şeyi aciz bırakan anlamına gelir. Mutlak galip ve her an mağlup etmeye ve galip gelmeye muktedir olan, her şeye galip gelen, gücünün üstünde güç olmayan ve bütün düşmanlarını kahreden.

Düşmanlarını ezmekte, mazlumları korumakta ve masumları ezip haklarını gasp edenlerden geri alma konusunda  Allah’tan başka daha güçlü ve daha çabuk kimse yoktur. Kendisine yükselen sesleri işitir. Masumları ve mazlumları korur, ezdirmez.

 

ya_kahhar

Ya Kahhar isminin Özellikleri, Fazileti ve faydaları:

Cesur ve atılgan olmak için : Ya Kahhar celle celâlühû

 • KAHHAR ism-i şerifi, el-CEBBAR ve el-MÜNTEKİM isimleri gibi, Allah (c.c)’nın kahredici isimlerindendir. Düşmanlar ve intikam almak için üzerlerine okunur. Kahredici isimlerin başında gelen bir isimdir.
 • Kötü yollara düşen, her gün 306 kere “Ya Kahhâr celle celâlühû” deyip, ardından da dua ederse, bütün kötü huylarından kurtulur.
 • Zalimi helak ve kahretmek isteyen 306 defa okunur.
 • Nefsine yenilmek istemeyen bu ism-i şerifi zikir etmeye devam eder.
 • Devamlı zikir eden düşmanını bozguna ve hezimete uğratır.
 •  Devamlı zikir eden kimse şehvetten kurtulur.
 • El–Kahhar ism-i şerifini devamlı zikir eden hırs denen kötü huydan kurtulur.
 • Gece yarısı ve güneş doğarken El –Kahhar zikredenler düşmanlarına galip gelirler. Ve düşmanın zulmünden kurtulur. Mazlumlar, üzerlerindeki zulmün kaldırılması için bu isme sığınıp zikrine başvururlar.
 • El Kahhar ismin okunmasında esmanın artırılarak okunması, tesirin güçlenmesine vesile olur. Verilen adetten az okunmaması ise esastır.
 • EL-KAHHAR ismi iki tarafı da keskin bir kılıç gibidir. Bu nedenle haksız yere okuyan kimse kendisini mahveder. Yapılan beddua hadislerde anlatıldığı gibi, gökyüzüne çıkar ve hedefini arar. Şayet bulamazsa sahibine geri döner.
 • Bu nedenle önce okunacak kimsenin önce ıslahı için dua edilir. Eğer ıslahı mümkün değilse Allah’a havale etmek en doğrusudur. Kahrını istemek yapılacak en son iştir.
 • Bir pehlivan El Kahhar okumayı alışkanlık haline getirirse, rakiplerin sırtını yere getiremez. Avukat okursa haklı olduğu bütün davalarda kısa yoldan kazanır. Faydalı ve büyük işler yapan biri işlerinde başarılı olur. Zayıf okursa güçlenir.
 • Eşinden kabalık görüp fiziksel müdahaleye uğrayan bir kadın okusa eşi artık kendine kötü muamele edemez.
 • El Kahhar ismin zikrine devam eden, helal olmayan yollarda koşan haram işlerle uğraşan ve şehvetine mağlup olan bir kimse ise, şehveti söner, nefsani duyguları baskılardan kurtulur, harama ait aşırı duyguları ortadan kalkar.

El-Kahhar ile ilgili Kuran Ayetleri

İçinde el Kahhar ism-i şerifi geçen Kur’an ayetleri:

İbrahim suresi 48. ayet

يَوْمَ تُبَدَّلُ الأَرْضُ غَيْرَ الأَرْضِ وَالسَّمَاوَاتُ وَبَرَزُواْ للّهِ الْوَاحِدِ الْقَهَّارِ

Okunuşu : Yevme tubeddelul ardu gayral ardı ves semâvâtu ve berazû lillâhil vâhıdil kahhâr(kahhâri).
Anlamı : O gün arz (yeryüzü) ve semalar, başka bir hale döndürülür (döndürülmüş olur). Ve onlar, Vahid (bir) ve Kahhar olan Allah’ın huzuruna çıkmış olurlar.

Cevşen’ül Kebir 

وَ اَسْئَ لُكَ بِاَسْمَٓائِكَ يَا

Ve es’elüke biesmâike
Yâ Ğaffâr
Yâ Settâr
Yâ Kahhâr
Yâ Cebbar
Yâ Sabbâr
Yâ Razzâk
Yâ Fettâh
Yâ ‘Allâm
Yâ Vehhâb
Yâ Tevvâb

سُبْحَانَكَ يَا لآَ اِلٰهَ اِلآَّ اَنْتَ اْلاَمَانُ اْلاَمَانُ نَجِّنَا مِنَ النَّارِ

Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente’l ne’l-emâne neccinâ mine’n-nâr.

Allah’ım Senden şu isimlerinin hakkı için istiyor ve yalvarıyorum.
Ey çok affeden Gaffar,
Ey bütün ayıpları örten Settar,
Ey her şeye galip gelen ve bütün düşmanlarını kahreden Kahhar,
Ey istediğini zorla yaptıran Cebbar,
Ey çok sabreden ve kullarına sabır gücü veren Sabbar,
Ey bütün rızka muhtaç olanları rızıklandıran Rezzak,
Ey her şeyi hikmetle açan Fettah,
Ey her şeyi çok iyi bilen Ahham,
Ey bol bol hediyeler veren Vehhab,
Ey bütün tevbeleri kabul eden Tevvab,

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin, Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin. Eman ver bize, Eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar.

Not: Cevşen duasından alıntıdır.

Allah’ın 99 ismi ve Anlamı

Allahü Teala’nın Kuran-ı Kerim ve Hadislerde geçen 99 ism-i şerifi ve Türkçe Anlamları.. Büyük faziletleri bulunan Allah’ın 99 ismi sırasıyla Esmaul Hüsna

Esmaül Hüsna

 

İlgili Diğer Konular

Nukteler.com Facebook’ta!

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Bu isim çok tehlikeli. Düşmanim vardi bende de nerden gordum sitenin birinde ya kahharla beddua nasil tutur tesaduf eseri ogrendim. Sabah aksam heran ya kahhar x kisisni kahrer felc et perisan et die dualar ettim durdum sabah ezaninda kalkiyordum ya kahhar cekmeye sonra ne mi oldu ya kahhara baslayali. Tam 3 ay oldu bir gecede. Hayatim kabus oldu beddua ettigim kisiye ne dilediysem aileme geldj perisan olduk. Yemin ederimki doğru nasil oldu anlamadim ama basima gelenleri buna bagliyorum

  1. Ciddimisin bnide 1 senelik sevgilim.terk etti nisanlandi her gece ceksem aci cekermi perisan oolsun istiyom

   1. Öyle basit şeyler için KAHHAR Azze ve Celle esmasını çekmemeni tavsiye ederim, örneğin dünyanın dört bir yanında zulüm gören müslüman kardeşlerimizin kurtuluşu için devam edebilirsin…

 2. Bu şekilde edersen tabi sana döner şunu felç et şöyle et böyle et deyip Allah’ın işine karisirsan hem şirk yapmış olur hemde onun ismini kullanarak günaha girmiş olursun kendi nefsin için heran vesvese veren şeytanın şerrinden korunmak için olursan beddua eden nefsin korelir insan önce kendisi için okumali bu zikri benim adımın zikri bu mesela bu zikri şimdi nasıl yapacam diye araştırırken burası denk geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün