Gündem

Son Dakika! Sosyal Medya çöktü mü? Neden girilemiyor?

Son dakika haberi olarak Sosyal Medya Facebook, Twitter, Instagram çöktü mü? Neden girilemiyor? Erişim problemi mi var?

Son dakika haberi olarak Sosyal Medya Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp çöktü mü? Neden girilemiyor? Erişim problemi mi var?

Suriye’de yaşanan İdlib’deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısı sonrası 33 Askerimiz şehit oldu. İdlip’ten gelen acı haberler bu mübarek Regaip Kandili gecesinde yüreklerimizi dağladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, şehitlerimizin kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı ve sabır diliyoruz..

Sosyal Medya çöktü mü?

27 Şubat gecesi yaklaşık 23:00 saatleri sıralarında dünyada en çok kullanılan sosyal ağlar olan Youtube, Facebook, Twitter, Istagram ve Whatsapp’ta erişim sorunu yaşanıyor.

Türkiye’de bugün itibariyle sosyal medya saat 23:30 sıralarında çöktü. Milyonlarca kullanıcı Youtube, Facebook, Twitter, Istagram ve Whatsapp uygulamalarına giremiyor veya yavaş yüklenmesi sebebiyle paylaşım yapamıyor…

Yaklaşık 1,5 saat önce başlayan sosyal medyada erişim problemi devam ediyor. Facebook, Twitter siteleri çok geç açıyor veya hiç açmıyor, paylaşım yapılamıyor. Ayrıca Whatsapp uygulaması da devre dışı kalmış durumda.

Dünyanın en büyük Sosyal video izleme ağı olan Youtube ise kısmen açılıyor. Fakat Youtube genelinde de belli yerlerde yavaşlık ve erişim engeli olduğu görülüyor.

Ayrıca bazı haber sitelerinde ve kaynaklarında bu gün yaşanan İdlib’de meydana gelen son gelişmelerden sonra Twitter, faceebok, instagram ve ekşi sözlük gibi platformlara girişlerde sorun yaşanıyor. Bilgi dezenformasyonu olmaması açıdan bu kararın alındığı ileri sürüldü.

Sosyal Medya Açıldı 28 Şubat

WhatsApp, Twitter, Facebook, İnstagram, Youtube erişim sorunu ne zaman düzelecek? Açıklama geldi mi?

Sosyal medya platformları 28 Şubat 2020 Cuma günü saat 17:00 sıralarında erişim engeli kalkarak açıldı. Artık kullanıcılar tüm sosyal medya sitelerine erişim sağlayabiliyor…

İdlib saldırısı sonrası sosyal medyaya yapılan kısıtlama son 3 yılın en ciddi engellemesi olarak kayıtlara geçti.

Son Dakika!

27 Şubat 2020 gece saatlerinde sosyal medyada yayılan, Suriye’de yaşanan İdlib’deki Türk askerlerine yönelik hava saldırısı iddiaları doğrulandı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından saat 23:50’de yapılan ilk açıklamada İdlib’deki rejim saldırısı sonucu 9 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu bildirdi.

İdlip’ten Acı haber! 33 Askerimiz şehit oldu.

Vali Rahmi Doğan, saat 00:30’da yaptığı ikinci açıklamasında içlerinde ağır yaralı olan askerlerimizden 13 askerimizin daha şehit olduğunu ve şehit sayısının 22 olduğunu söyledi. Vali 02:00’da yaptığı son açıklamasında şehit sayısının 29, yaralı sayısının ise 36 olduğunu açıkladı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan gece saat 03:45’te yaptığı son açıklamasında ise şehit sayısının 33, yaralı sayısının ise 32 olduğunu bildirdi.

Suriye’de Mehmetçiğimize yapılan rejim saldırısı ardından Ankara Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında İdlib gündemiyle acil güvenlik toplantısı yapıldı

Sosyal Medya Twitter, Facebook, Instagram Çöktü

27 Şubat gece 23:30 sıralarında yaşanan sosyal medyaya erişim sorunu bilgi dezenformasyonu ve provokasyon olmaması açıdan bu kararın alındığı ileri sürülüyor…

Bazı kullanıcılar Instagram, Twitter ve Facebook’a uzun süre erişemediğini belirtiyor. VPN uygulamaları ile Youtube, Facebook, Twitter’a erişim sağlanabildiği bilgileri de paylaşılıyor.

Normalde Sosyal medya siteleri olan Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp çökmedi. Türkiye kaynaklı DNS ayarı değiştirilmesi ihtimali ile Türkiye’den giriş yapılamıyor. VPN değiştirme uygulaması araçlarını kullanarak veya tarayıcı ayarlarını değiştirerek girmek mümkün.

NetBlocks internet gözlemevinden alınan ağ verilerine göre, 27 Şubat 2020 Perşembe günü Suriye’nin İdlib kentindeki Türk birliklerine yönelik bir saldırı iddiasıyla Türkiye’nin sosyal medyaya erişimini engellediğini doğruladı.

NetBlocks internet verileri

Bugün yaşanan sosyal medya erişim sorunu ile saat 17:00 sıralarında erişim engeli kalktı. WhatsApp, Twitter, Facebook, İnstagram, Youtube sitelerine erişim sağlanabiliyor, paylaşım yapılabiliyor.

 

Son güncelleme 28 Şubat 2020   17:10

Nukteler.com’u Facebook’tan takip etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu